/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická / Výstava „ Tutanchamon – jeho hrob a poklady“

Výstava „ Tutanchamon – jeho hrob a poklady“

Ve středu 4.3. 2009 se žáci 6. – 8. tříd ZŠ Mikulov Valtická vydali společně s osmáky z IBHS v rakouském Poysdorfu do Brna na zajímavou výstavu o egyptském faraonovi Tutanchamonovi.

Ráno v 8:00 hodin pro nás ke škole přijel autobus, ve kterém již seděly děti z Rakouska. Nastoupili jsme a s nadšením se vydali na výlet do Brna. Přes počáteční rozpaky a vzájemné okukování jsme se brzy s poysdorfskými žáky skamarádili. Velmi nám to ulehčil fakt, že někteří rakouští žáci se učí česky a my rychle hledali výrazy, které se učíme v hodinách němčiny. Také jsme si občas vypomohli angličtinou nebo gestikulací.

Autobus nás dovezl do centra města, odkud jsme se nejprve vydali na prohlídku historické části Brna. Potom jsme měli rozchod na oběd a nákup suvenýrů.

Kolem 13:00 hodin pro nás opět přijel autobus a zavezl nás k Titanic hall.

Po vstupu do haly jsme si nejprve odložili bundy a batůžky a vydali se pod vedením vyučujících na prohlídku exponátů. Překvapeně jsme všichni zírali, kolik zajímavých předmětů a poznatků se skrývalo v hrobce. Mohli jsme si například prohlédnout různé sošky, šperky, nádoby, nábytek, vozy, sarkofágy a mnoho jiných neuvěřitelných věcí, které dali staří Egypťané svému panovníkovi na cestu do Říše mrtvých.

Po prohlídce náš výlet do Brna skončil. Zavezli jsme rakouské kamarády před jejich školu, zamávali jim na rozloučenou a ujížděli k Mikulovu a již se těšili, jak budeme doma vyprávět,co vše jsme viděli a zažili.

Za účastníky výletu Pavlína Diwulská a Denisa Večeřová ,8.A

Foto z akce zde.

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne