Ve středu 11. března proběhlo první setkání budoucích prvňáčků.

MDS 11.3.2015 (1) (800x599)

Děti se setkaly se svojí paní učitelkou i budoucími spolužáky. Vyzkoušely si, jak zvládnou některé dovednosti, které jim pomohou k pohodovému nástupu do první třídu.

MDS 11.3.2015 (17) (800x599)

Po náročném programu si děti pohrály a odreagovaly se u interaktivní tabule a se stavebnicemi lega. Paní kuchařky pro ně také připravily ochutnávku svačinek, které pro děti připravují ve škole.

MDS 11.3.2015 (20) (800x599)

Těšíme se na další setkání, které proběhne ve středu 22. dubna.

Další fotografie zde.

Pozvánka

Na tomto místě najdete aktualizované informace týkající se přijímacího řízení na střední školy a odborná učiliště v letošním školním roce.

Prezentace, kterou jste mohli vidět na setkání rodičů se zástupci škol 13.11.2014 je k nahlédnutí zde:

Info lze také získat na těchto webových stránkách:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.msmt.cz (vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore)

www.jmskoly.cz (rodic)

www.stredniskoly.eu

V pátek 7. listopadu proběhl v tělocvičně 1. ročník pěvecké přehlídky Zpívá celá škola.

Zpívá celá škola (11)

Během hudební přehlídky zazněla spousta krásných písní. Na pódiu se vystřídala řada zpěváků od 1. do 9. třídy.

Zpívá celá škola (104)

Stejně jako zpěváci, užili si pohodové dopoledne také posluchači.

Zpívá celá škola (20)

Už teď se někteří těší na další ročník.

Fotografie zde.

Dne 22. 10. 2014 uspořádala ZŠ Mikulov, Valtická 3 halloweenskou párty, která trvala od 16:00 do 19:00 hodin. Jednalo se o párty v halloweenských kostýmech.

Děti se na párty velmi dobře bavily, zatančily si na populární hudbu, zaujala je především makarena. Na párty si žáci 9. ročníku připravili i několik soutěží o sladkosti, jako například židličkovaná, limbo (podlézání tyče) a tanec s kruhy.

Rodiče i děti připravili mnoho občerstvení, takže hladem ani žízní rozhodně nikdo netrpěl. Někteří se dokonce snažili, aby i jídlo mělo téma Halloweenu- například sušenky, které vypadaly jako uříznuté prsty, perníčky ve tvaru dýní, netopýrů, koček a podobně. Všem děkujeme za přípravu tohoto bezvadného občerstvení.

Párty se velmi vydařila a už teď se těšíme na další akci, již brzy nás čeká vánoční besídka.

Barbora Fiedorová a Nikola Nečasová, IX.A

Halloweenská párty 1
Halloweenská párty 2

Více foto z akce zde.

V pátek 26. 9. 2014 odjeli žáci VI.A, VI.B a VIII.A Základní školy Mikulov, Valtická do Brna do Dietrichsteinského paláce, aby zhlédli výstavu Unikáty zemských muzeí a především originální sošku Věstonické venuše. V rámci výstavy měli možnost si také prohlédnout kamennou hlavu keltského héroa ze Mšeckých Žehrovic a železné meteority z Opavy- Kylešovic.

Soška Věstonické venuše je vymodelovaná z hlíny a vypálená. Je uložena ve sbírkách Moravského zemského muzea a v současné době je k vidění v brněnském Dietrichsteinském paláci. Soška měří 11, 5 cm na výšku a 4, 4 cm na šířku. Venuši nalezl E. Dania, preparátor a technický vedoucí výzkumů Karla Absolona, v Dolních Věstonicích 13. 7. 1925 v popelišti velkého ohniště. Soška byla rozlomená na dva díly a je nejstarším keramickým předmětem na světě.

Soška bývá vystavována jen při velmi vzácných příležitostech, naposledy v roce 2013 v Londýně u příležitosti výstavy Umění doby ledové: Zrození moderní mysli v Britském muzeu.

Výstava byla pro nás jedinečným zážitkem a chtěli bychom také tímto poděkovat lektorce výstavy, která nás svým poutavým výkladem seznámila s vystavovanými exponáty.

Akce proběhla v rámci projektu Posilování jazykových znalostí a praktických dovedností.

Jindřiška Kudrnová

Foto zde.

PŘEHLED VOLITELNÝCH PŘEDMĚTŮ A ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ - ŠR 2014/2015

VALTICKÁ

VP
ŠK
ZÚ

Dyslektická poradna: L. Děngeová – ÚT 12:00 – 15:00 hod. ČT 13:00 – 14:00 hod.

PAVLOVSKÁ

VP PAV

Dyslektická poradna: P. Čechová – ÚT 10:55 – 14:00 ST 12:50 – 14:00 PÁ 13:00 – 13:45

ROZVRHY TŘÍD 2014/2015

PROJEKT HRAVÝ ARCHITEKT V PRAZE

Letos se obě mikulovské základní školy ZŠ Valtická a ZŠ Hraničářů společně zúčastnily druhého ročníku projektu Hravý architekt nejen svými pracemi.

P1050041 (800x600)

Tato akce je součástí 8. ročníku mezinárodního festivalu architektury pod záštitou paní Ivany Zemanové. Vybraná dílka jsou vystavena na Pražském hradě, kam nás také organizátoři v úterý 23. září pozvali.

P1050009 (800x600)

Nejprve jsme se v Jiřském klášteře seznámili s prezentací naší výstavy, následně jsme absolvovali s dvěma pražskými architekty prohlídku modelů staveb historicky významných pro Českou republiku. Provedli nás chodbami kláštera a vysvětlili rozmanitost či společné prvky jednotlivých slohů na krásných zmenšeninách rotund, klášterů, kostelů, nádraží, divadel apod.

P1050015 (800x600)

Dále naši skupinu malých stavitelů převzal další z řady architektů ing. arch. Zdeněk Lukeš z Národního památkového ústavu a provedl nás jižními zahradami Pražského hradu, kde jsme nejvíce obdivovali úpravy Josipa Plečnika, dvorního architekta T. G. Masaryka. Následovala dílna, kde jsme mohli sami tvořit a stavět pomocí modelíny, kostek, krabic apod. Tato část se dětem líbila nejvíce, i film o dějinách architektury, který vznikl pro potřeby projektu.

P1050037 (800x600)

Po rozloučení nás ještě čekala dlouhá cesta domů, ale vše jsme zvládli bez problémů. Děti si přivezly drobné dárky a spoustu zážitků. Všem architektům děkujeme, do příště přejeme hodně sil a lepší počasí a za rok snad na shledanou na Hradě.

Mgr. S. Zelinková a Mgr. L. Děngeová

Další fotografie zde.