/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Ve středu 22. 6. žáci IX.A třídy ze Základní školy Valtická představili své závěrečné projekty, na kterých ve druhém pololetí tohoto školního roku pracovali. Žáci si vybírali různé předměty- český jazyk, dějepis, přírodopis, chemii nebo výtvarnou výchovu a v rámci těchto předmětů zpracovali prezentace na interaktivní tabuli a hmotné projekty. Své projekty pak představili nejen spolužákům, ale i rodičům, vyučujícím a dalším přítomným, kteří se na jejich projekty přišli podívat.

Témata, která žáci zpracovali, byla například: TGM, Edvard Beneš, Mnichov 1938, letecká bitva o Anglii, západní fronta 2.SVV, Pearl Harbor, koncentrační tábory, Ota Pavel, Michal Viewegh, Jiří Žáček, Zdeněk Svěrák, Antonín Dvořák, sopky, zemětřesení, vývoj Země, katastrofy nebo smyčcové nástroje. Mezi hmotné projekty patřily například modely letadel druhé světové války, model koncentračního tábora, mapa sudet, portrét TGM, model sopky nebo města po zemětřesení.

Projekty hodnotila odborná porota složená z vyučujících naší školy. Porota to neměla při hodnocení projektů nijak jednoduché, byly však uděleny tyto ceny: za nejlepší komplexní prezentaci i hmotný projekt Kateřině Štifilové, za nejlepší prezentaci o sopkách Martině Pregetové, za nejlepší hmotný projekt, portér TGM, Sáře Surovcové a cenu zástupkyně školy získal projekt Štěpána Nešpora za leteckou bitvu o Anglii a model letadla. Přítomní rodiče vyhodnotili jako nejlepší projekt Kateřiny Štifilové věnovaný koncentračním táborům.

Foto zde.

Milé žákyně, milí žáci, vážení rodiče,

tímto Vás zveme na VEŘEJNÉ LOSOVÁNÍ, které se uskuteční

v úterý 28. června 2016 v 16:30 hod. v IX.A třídě naší školy (budova Valtická).

Na tomto setkání proběhne rozdělení žáků budoucího 6. ročníku do tříd. Losování bude veřejné a vy se ho můžete zúčastnit a tím také zjistit, do které ze tříd 6. ročníku budou žáci chodit. Srdečně Vás tímto zveme.

Mgr. Rostislav Souchop (ŘŠ)

Zde najdete aktuální informace ze školy v přírodě.

Fotografie zde. I.B, II.B, III.B, IV.B a V.B.

Pokud vyslovíme slovo maratón, většina lidí si jako první vybaví běh na dlouhou trať. Na naší škole je však maratón synonymem pro čtení.

Třídy IX.A a IX.B ZŠ Mikulov, Valtická 3 zorganizovaly ve dnech 18.- 20. května 2016 již 9. ročník čtenářského maratónu. Cílem tohoto maratónu bylo zapojit do čtení co nejvíce žáků naší školy a nalákat je ke knížkám a čtení jako takovému.

Letos si žáci 1. stupně vybrali knížky Zmizelá škola od Daniely Krolupperové, Dášenka a Pumprlík od Zdeňka Slabého, Ježimlada Sazička od Lenky Rožnovské a Hany Mlčochové a Čarodějky z jezdecké školy od Caroly von Kessel, děti z Pavlovské četly Kvak a Žbluňk, Adam a Otka, Bylo, nebylo, Lichožrouti navždy, Strašidla a pověsti staré Prahy a Filipova dobrodružství a žáci 2. stupně My děti ze stanice ZOO od Christiany F., Čtyři kamarádi v akci od Thomase Breziny, Dračí srdce od Any Galánové a Pabla Pina, Zkušebna rodičů od Davida Baddiela, Nekonečný příběh od Michaela Endeho a nedočetli Zmizelou od Gillian Flynnové.

Do čtenářského maratónu se zapojilo celkem 18 tříd, nechyběli ani malí prvňáčci. Čtení bylo zahájeno ve středu 18. května v 8:00 hod. a podle rozpisu skončilo až v pátek 20. května v 7:00 hodin ráno. Někteří žáci četli jen pár minut, jiní v celkovém součtu dosáhli více než 2 hodiny. Dvě a půl hodiny četli Jan Pazdera z IX.A a Natálie Šutová a Kateřina Dostálová z IX.B.

Deváťáci přespali ve škole a „nesli“ nejdelší čtenářskou štafetu. Četli totiž celé dvě noci a skončili až třetího dne brzy ráno.

V letošním ročníku jsme dosáhli rekordního času nepřetržitého čtení- 47 hodin.

A na závěr několik nej. Nejmladšími čtenáři byli prvňáčci z obou budov- z budovy na Valtické Natálie Děngeová, z budovy na Pavlovské Daniel Ilias. Maratónu se zúčastnilo celkem 370 žáků z 18 tříd. Přečetlo se celkem 1451 stran textu.

Deváťákům se pod vedením paní učitelky Heleny Chocholouškové, Kláry Goišové, Silive Šilingerové a Jindřišky Kudrnové podařilo uspořádat pěknou akci. Kromě čtení se večer hrály různé hry, opékali jsme špekáčky a nechyběla dobrá zábava.

Děkujeme všem žákům školy, kteří se do maratónu zapojili.

Již teď se těšíme na další ročník, v příštím roce jubilejní- desátý. Překonáme příští rok rekord?

Mgr. Jindřiška Kudrnová

Foto zde

Ve dnech 25. až 29.4. jsme se my, žáci ZŠ Mikulov na Valtické, účastnili kurzů AJ s rodilými mluvčími.

Navštívili nás dva mladí lektoři z USA, Rachel a Christian. Protože nás bylo hodně, 78 zájemců od páté po devátou třídu, rozdělili nás na čtyři skupiny a každý den jsme s nimi měli tři hodiny. Hráli s námi různé hry v angličtině, abychom si procvičili konverzaci. Pomohli nám, abychom se nestyděli mluvit, i když to bude špatně. Dost jsme se pobavili, protože aktivity byly zábavné. Moc se nám líbily například soutěže v týmech.

Na konci kurzu dostal každý žák certifikát o ukončení kurzu.

Tento program, který pro nás naše škola umožnila, byl pro nás přínosný v tom, že jsme přestali bát komunikovat v angličtině. Příští rok se opět těšíme na kurzy!

Martina Švábenská a Hana Picková, žákyně IX.B

kurz 1
Kurz 2
Kurz 3
Kurz 4

Základní škola Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav uspořádala ve středu 6. dubna 2016 již 12.ročník oblastního kola recitační soutěže. I tento rok se do soutěže zapojili nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Drnholci, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Hraničářů. Celkem se zúčastnilo 47 recitátorek a recitátorů. Hlavní pořadatelkou soutěže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony, vynikající byla letos zejména II. a III. kategorie. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOŠ Mikulov za sladké větrníky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže - kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili.

Výsledky soutěže:

I.kategorie (1.třída)

1.místo: Martina Osterreichová (ZŠ Dolní Věstonice)- postup do krajského kola

2.místo: Michael Vlk (ZŠ Drnholec)

3.místo: Adéla Chromíková (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

II.kategorie (2. a 3.třída)

1.místo: Tereza Kostková (ZŠ Dolní Věstonice)- postup do krajského kola

2.místo: Amálie Kmetová (Základní škola Mikulov, Valtická)- postup do krajského kola

3.místo: Patricie Čuprová (ZŠ Ivaň)

III.kategorie (4. a 5.třída)

1.místo: Elen Skřičková (ZŠ Mikulov, Hraničářů)- postup do krajského kola

2. místo: Kateřina Valeriánová (ZŠ Dolní Dunajovice)

3.místo: Jakub Tréšek (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

IV. kategorie (6. a 7.třída)

1.místo: Markéta Holbová (ZŠ Dolní Dunajovice)- postup do krajského kola

2.místo: Veronika Prágerová (ZŠ Dolní Věstonice)- postup do krajského kola

3.místo: Barbora Mucalová (ZŠ Březí)

V. kategorie (8. a 9.třída)

1.místo: Karolína Charvátová (Gymnázium Mikulov)- postup do krajského kola

2.místo: Marek Machajdík (Základní škola Mikulov, Valtická)

3.místo: Štefan Šedivý (ZŠ Valtice)

CENA DIVÁKA:

Michael Vlk (ZŠ Drnholec)

V kategorii autorská báseň byli oceněni:

I.kategorie- Anna Brucháčková (ZŠ Mikulov, Valtická) a Tadeáš Duben (ZŠ Dolní Věstonice)

II.kategorie- Bronislava Hornáčková (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

Jindřiška Kudrnová

Foto zde

Pro další informace klikněte zde.

Rozhodnutí o přijetí zde.

Od soboty si užívají někteří žáci 1. stupně sněhové radovánky ve Špindlerově Mlýně, kde jsou na lyžařském kurzu. Všichni se mají skvěle a moc pozdravují. Zatím pár fotek na ukázku, zbytek po návratu.

IMG_3029

cesta k chatě Sedmidolí

IMG_3038

příprava na lyžování

IMG_3039

ukládání ke spánku

IMG_3044

lanovka

IMG_3046

zasněžená krajina

IMG_3056

diskotéka

IMG_3058

pozdrav domů

Další fotografie zde.

1. místo kraj

Informace a fotografie najdete zde.

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31