/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Ve středu 16. září se konaly na ZŠ Hraničářů atletické závody pro 1. stupeň. Naši sportovci nás reprezentovali ve třech disciplínách - v běhu na 50 metrů, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem.

Atletické závody (3)

Rozhodně nám neudělali ostudu. Vybojovali celkem 6 medailí.

Zlaté medaile získala v běhu na 50 metrů a ve skoku do dálky Karin Konešová.

Atletické závody (71)

Stříbrnou medaili vybojovali v hodu Anička Brucháčková a ve skoku Daniel Tomšík.

Atletické závody (75)
Atletické závody (80)

Bronzové medaile získala v běhu a ve skoku Anička Brucháčková.

Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceněným blahopřejeme.

Další fotografie zde.

Pátek

Ráno se nikomu nechtělo do chladna a mokra, ale přece dnes jedeme domů! Po snídaní jsme ještě dobalili své věci, uklidili pod postelemi a přenesli své věci do jídelny na budově. Pak si každá třída našla svůj koutek a provedla vyhodnocení školy v přírodě a paní učitelky rozdaly diplomy a malé dárky.

P1070192

Páteční dopoledne ve IV.B ...

O půl dvanácte jsme šli na poslední oběd a o půl jedné přijely autobusy. Rychle jsme neložili všechna zavazadla a odpolední klid proběhl po cestě. Ta rychle uběhla a najednou stojíme před školou. Všichni měli velkou radost z návratu, sem tam dokonce ukápla slzička, možná taky trochu protože teď už škola v přírodě úplně skončila.

Tak zas příští rok.

IMG_0010

Tak to jsme my ...

Čtvrtek

Dnes ráno bylo trošku zataženo, a tak se nám moc nechtělo z vyhřátých postýlek. Nakonec jsme vyskočili a dopoledne vypracovali další z projektových listů.

IMG_8707

I.B

DSCF0510

II.B

DSC_1738

III.B

WP_20150617_003

IV.B

Ve dvě hodiny odpoledne začala příprava na další vrchol školy v přírodě, karneval. Masky byly úžasné a děti ještě víc. Nejhezčí masku jsme raději ani nevybírali. Sladkost dostali všichni.

IMG_0011

Večer jsme si ještě vyzkoušeli něco z tanečního umění na pravé diskotéce a bavili jsme se u několika soutěží paní učitelek.

IMG_1506

Naše "Makarena"...

Tak a zítra jedeme domů!!!! Už se moc na vás těšíme.

Středa

Ráno nás opět probudilo sluníčko, takže se nám vstávalo krásně. Dopoledne děti čekala práce na projektech. Všechny pracovaly usilovně a do oběda bylo hotovo i s použitím angličtiny.

IMG_8637

Práce na projektu v I.B ...

DSCF0505

Výsledky práce v II.B ...

P1013763

Projekt III.B ...

P1070031

IV.B a V.B při práci ...

Po obědě vyrazily všechny třídy na slibovaný výlet do Křižanova. Cestou se všichni podívali do moderního kravina a hlavně na telátka. Pokud by to šlo hodně žáků by si jedno vzalo určitě domů.

IMG_8663

I.B

škola v přírodě II (11)

II.B

P1013749

III.B

P1070061

V.B

Po večeři jsme připravili táborák a opékání špekáčků. No a po setmění přišel jeden z vrcholů pobytu, stezka odvahy. Dětem se trošku klepala kolínka při pomyšlení na temný les, ale nikdo nezaváhal, všichni si za odvahu zasloužili pochvalu.

IMG_8684

Trošku to na I.B kouřilo ...

škola v přírodě II (19)

Pohoda pro II.B ...

P1070101

To bude bašta pro III.B ...

P1070122

Špekáčku se dočkali i čtvrťáci a páťáci ...

P1070125

Tak tohle bylo vidět na stezce odvahy ...

P1070126

První prošla stezku odvahy paní učitelka ... a sama

Tak zatím, zítra nás čeká čtvrtek.

Úterý

IMG_8608

Úterý začalo výbornou snídaní, zde v podání I.B

IMG_8615

Dopoledne bylo ve znamení individuální práce jednotlivých tříd, opět I.B

DSC_1726

Práce v III.B

DSCF0502

Ještě jedna vzpomínka na pobyt v ZOO, II.B

Po poledním klidu se vrhly děti na oblíbenou hru "Šipkovaná". Tato hra je plná úkolů a plní ji družstva poskládaná z dětí různých tříd. Všechny úkoly byly výborně splněny a všichni si zasloužili odměnu v podobě malých sladkostí.

P1070001

Cesta k dalšímu úkolu

Cesta za dalším úkolem.....

P1070007

Hlavně abych se trefil........

P1070024

A sladká odměna na závěr.

Pondělí

V pondělí 15. 6. 2015 jsme plní očekávání vyrazili směr Křižanov. První zastávka byla v ZOO Jihlava.

P1013716

III.B pozoruje krmení medvědů

WP_20150615_001[1]

IV.B a V.B se těší na zvířátka

IMG_8601

I.B na mostě v ZOO

Poté co jsme se rozloučili se zvířátky, jsme se vydali vstříc novým zážitkům do Křižanova. Ubytování proběhlo rychle a začalo seznamování s okolím. Po večeři zbylo trochu času na různé hry a potom už začala příprava na první noc. Některým se sice nepodařilo usnout hned po večerce, ale jinak byla noc klidná a ráno nás probudilo sluníčko.

Fotografie ze školy v přírodě najdete zde 1.B, 2.B, 3.B, 4. a 5.B, soutěže.

10 NEJ z KRÁLOVSKÉ ANGLIE

Londýn (110)

Jak si ověřit znalosti angličtiny a zároveň se dozvědět spoustu zajímavostí o Velké Británii? To si v květnu vyzkoušelo 9 žáků II. stupně ZŠ Mikulov, Valtická 3, kteří se vydali na šestidenní poznávací zájezd do Londýna.

Po náročné noční cestě autobusem jsme si prošli centrum Londýna s Big Benem, parlamentními budovami, sídlem britského premiéra na Downing Street, Trafalgarským náměstím a výměnnou stráží u sídla britské královny Alžběty II. u Buckinghamského paláce. Poté jsme přejeli metrem ke koncertní síni Albert Hall a navštívili Kensigtonský palác prince Williama a vévodkyně Kate. Na závěr si děti nakoupily na Oxford street, známé svými obchody a pozdě večer se ubytovaly po skupinkách v anglických rodinách, kde konverzovaly u večeře a snídaně.

Další dva dny byly věnované památkám v okolí Londýna. Navštívili jsme největší megalitickou památku v Evropě Stonehenge a gotické katedrály v Salisbury a Winchestru, ke kterému se pojí příběhy krále Artuše. Nejchladnější a deštivý čtvrtek jsme strávili v leteckém muzeu I. a II. světové války v Duxfordu, kde jsme si mimo jiné prošli interiér letounu Concorde a vyzkoušeli různé fyzikální experimenty. Po cestě zpět jsme se zastavili v Cambridge se čtvrtou nejstarší univerzitou na světě.

Poslední den jsme opět strávili v Londýně návštěvou muzea voskových figurín a národní galerie. V pevnosti Tower jsme viděli královské korunovační klenoty s dvěma největšími diamanty na světě. Vyjeli jsme si lodičkami do parku Greenwich, kde jsme viděli nultý poledník a hvězdárnu. Pak už nás jen čekal přejezd metrem k autobusu a cesta eurotunelem na kontinent.

Slunečné počasí nám opravdu přálo a dodalo na příjemné atmosféře zájezdu. Ráda bych poděkovala paní učitelce Petře Vycpálkové za organizaci zájezdu a všem zúčastněným za zodpovědné a přátelské chovaní na tak náročné akci.

Další fotografie zde.

Pokud vyslovíme slovo maratón, většina lidí si jako první vybaví běh na dlouhou trať. Na naší škole je však maratón synonymem pro čtení.

Třída IX.A ZŠ Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav zorganizovala ve dnech 6.- 7. května 2015 již 8. ročník čtenářského maratónu. Cílem tohoto maratónu bylo zapojit do čtení co nejvíce žáků naší školy a nalákat je ke knížkám a čtení jako takovému.

Letos si žáci 1. stupně na Valtické vybrali knížky Zmizelá škola od Daniely Krolupperové a České pohádky od Karla Jaromíra Erbena a žáci 2. stupně knihy od Percyho Jacksona Moře nestvůr, Zloděj blesku a Prokletí titánů.

Do čtenářského maratónu se zapojilo celkem 17 tříd, nechyběli ani malí prvňáčci. Čtení bylo zahájeno ve středu 6. května v 8:00 hod. a podle rozpisu skončilo až druhého dne, ve čtvrtek 7. května v 9:00 hodin. Někteří žáci četli jen pár minut, jiní v celkovém součtu dosáhli více než 2 hodiny.

Deváťáci přespali ve škole a „nesli“ nejdelší čtenářskou štafetu. Četli totiž celou noc a skončili až druhého dne.

V letošním ročníku jsme nedosáhli rekordního času 29 hodin 38 minut ze 6. ročníku, avšak celkový součet času věnovaného čtení je chvályhodný, letos je to 25 hodin.

A na závěr několik nej. Nejmladšími čtenáři byli prvňáčci z obou budov- z budovy na Valtické Samuel Monteux, z budovy na Pavlovské Bohdan Foltýn. Nejdéle četla Eva Kupczyková z IX.A- celkem 136 minut. Maratónu se zúčastnilo celkem 244 žáků ze 17 tříd. Přečetlo se celkem 1146 stran textu.

Deváťákům se pod vedením paní učitelky Jany Fojtíkové a s pomocí paní učitelky Beáty Fabičovičové podařilo uspořádat pěknou akci. Kromě čtení se večer hrály různé hry, opékali jsme špekáčky a nechyběla dobrá zábava.

Děkujeme všem žákům školy, kteří se do maratónu zapojili.

Již teď se těšíme na další ročník. Překonáme příští rok rekord?

Mgr. Jindřiška Kudrnová

Foto z akce zde.

Naše škola (Základní škola Mikulov, Valtická 3) se může pyšnit velkým úspěchem, neboť náš žák, Štěpán Nešpor z VIII.A třídy, získal v celorepublikové literární a výtvarné soutěži „Voda štětcem a básní“ 3. místo za prózu Lesní studánka. Tuto celorepublikovou soutěž vyhlašuje Povodí Moravy a Štěpánovi byl za toto výborné umístění 5. května 2015 v Brně udělen diplom a obdržel také věcné ceny od Povodí Moravy. V letošním roce se jednalo o 10. ročník této soutěže a z naší školy se do ní zapojili žáci VIII.A třídy. Máme velkou radost, že Štěpán takto uspěl a srdečně mu blahopřejeme, zaslouží si velkou pochvalu! Snad jeho umístění bude inspirací i pro ostatní žáky v dalších soutěžích.

Štěpán Nešpor kompr

Základní škola Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav uspořádala ve středu 1. dubna 2015 další ročník oblastního kola recitační soutěže. Tento rok se do soutěže zapojilo celkem 51 dětí z mikulovských škol i škol z našeho okolí. Zúčastnili se nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Drnholci, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Hraničářů. Hlavní pořadatelkou soutěže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony, vynikající byla letos zejména II. a III. kategorie. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOU Mikulov za sladké větrníky a špičky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže- kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili.

Foto zde.

Na letošních slavnostech města jste mohli vidět i náš pěvecký sbor Ptáčata.

Slavnosti města 2015 (4)

Další fotografie zde.

Naše škola byla po čtyřech letech opět pořadatelem a hostitelem mezinárodního setkání škol.

V pátek 15.5. 2015 jsme kolem poledne netrpělivě čekali na naše kamarády z Maďarska, Slovenska a Chorvatska.

Když konečně dorazili a my je před školou přivítali, čekal je nejprve dobrý oběd v restauraci Bowling, potom malý výšlap na Kopeček a nakonec jsme si je s netrpělivostí rozebrali do našich rodin, abychom je pohostili a ukázali jim své domovy, kamarády a Mikulov.

Následující den jsme se všichni sešli na školním hřišti k slavnostnímu zahájení, potom probíhala utkání děvčat ve vybíjené a odpoledne se střetli chlapci v kopané.

Po sportování jsme se s hosty prošli Mikulovem a na zámku nás čekalo u obřího sudu setkání s kardinálem Dietrichsteinem a Perchtou z Rožmberka.

Po návratu do školy byla pro všechny účastníky připravena diskotéka.

Přestože byli naši hosté ze začátku poněkud stydliví, hudba nakonec udělala své.

V neděli dopoledne bylo setkání slavnostně ukončeno a my se museli rozloučit s našimi novými kamarády.

Těšíme se za rok na další setkání – tentokrát v Nových Zámcích na Slovensku.

Lenka Babáková, Natálie Šutová, Tereza Košuličová , žákyně VIII.B

DSC_4112 (800x533)

Další fotografie zde.

V úterý 28. dubna pořádala naše škola na budově Valtická okrskové kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Hrálo se o postup do okresního kola, které se uskuteční 6. května v Hustopečích. Letos o vítězství bojovala družstva ze ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Valtice, ZŠ Drnholec, ZŠ Březí a žáci z mikulovských škol ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická. Navzdory předpovědím nám počasí přálo a všichni jsme si sportovní dopoledne užili.

První místo v kategorii chlapců vybojovalo družstvo ze ZŠ Drnholec. Jako druhé skončilo družstvo ze ZŠ Valtice a třetí byli chlapci ze ZŠ Dolní Dunajovice. V kategorii dívek se první místo z loňského roku podařilo obhájit našim dívkám, na druhém místě skončilo dívčí družstvo ze ZŠ Dolní Dunajovice a třetí byly dívky ze ZŠ Březí.

Všem gratulujeme a našim holkám držíme palce v okresním kole.

vybijena

Ve středu 11. března proběhlo první setkání budoucích prvňáčků.

MDS 11.3.2015 (1) (800x599)

Děti se setkaly se svojí paní učitelkou i budoucími spolužáky. Vyzkoušely si, jak zvládnou některé dovednosti, které jim pomohou k pohodovému nástupu do první třídu.

MDS 11.3.2015 (17) (800x599)

Po náročném programu si děti pohrály a odreagovaly se u interaktivní tabule a se stavebnicemi lega. Paní kuchařky pro ně také připravily ochutnávku svačinek, které pro děti připravují ve škole.

MDS 11.3.2015 (20) (800x599)

Těšíme se na další setkání, které proběhne ve středu 22. dubna.

Další fotografie zde.