Rozhodnutí o přijetí zde.

Od soboty si užívají někteří žáci 1. stupně sněhové radovánky ve Špindlerově Mlýně, kde jsou na lyžařském kurzu. Všichni se mají skvěle a moc pozdravují. Zatím pár fotek na ukázku, zbytek po návratu.

cesta k chatě Sedmidolí

příprava na lyžování

ukládání ke spánku

lanovka

zasněžená krajina

diskotéka

pozdrav domů

Další fotografie zde.

1. místo kraj

Informace a fotografie najdete zde.

Cílem BILICULA je zvyšovat kvalitu života lidí s postižením a pomáhat jejich rodinám a také zlepšovat informovanost veřejnosti. Za dětmi s postižením se vydalo pár dětí z Valtické v kostýmech Mikuláše, čerta a anděla. Andělé rozdávali mikulášskou nadílku a Mikuláš si děti jednotlivě volal k sobě. Po předání nadílky se Mikulášova družina usadila a bylo jim nabídnuto občerstvení v podobě cukroví, které děti samy napekly. Družina si odnesla spoustu zajímavých pocitů, které by ráda předala svým vrstevníkům, kteří si občas neuvědomují, jaké právě oni mají štěstí.

Lenka Babáková, IX.B

Foto zde.

Předvánoční čas je tradičně spjat s vystoupením žáků naší školy před svými rodiči, sourozenci či spolužáky na vánoční besídce. Ta letošní se konala v úterý 15.12.2015 a zapojily se do ní se svými příspěvky téměř všechny třídy.

Foto zde.

Setkání předškoláků proběhlo 13. ledna.

Z našich prvňáčků se stávají čtenáři. Na čtvrtek 26. listopadu pozvaly děti s paní učitelkou rodiče, aby jim ukázaly, jak zvládnou rozkládat a skládat slabiky a jak už umí číst jednoduchá slova.

Slavnosti Slabikáře (4)

Každý se mohl ukázat. Děti byly moc šikovné. Učení prokládaly písničkami a básničkami, kterých umí taky hodně. Šlo jim to parádně.

Slavnosti Slabikáře (42)
Slavnosti Slabikáře (16)

Každému malému čtenáři pak paní učitelka připnula barevnou kytičku pro čtenáře a pan ředitel předal všem slabikář.

Slavnosti Slabikáře (88)
Slavnosti Slabikáře (114)
Slavnosti Slabikáře (132)

Děti se hned pustily do prohlížení.

Slavnosti Slabikáře (166)

Všichni mají velkou pochvalu a přejeme jim hodně úspěchů do další práce.

Fotografie zde.

Informace od výchovné poradkyně týkající se přijímacího řízení na střední školy a učební obory v roce 2016 najdete v následující prezentaci:

Info čerpejte také zde:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabslovent.cz

www.msmt.cz (sekce vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore)

www.jmskoly.cz

www.stredniskoly.eu

Ve středu 11. listopadu k nám zavítala skupina historického šermu Pernštejni. Naši čtvrťáci a páťáci vyrazili do tělocvičny na Pavlovskou.

Pernštejni (2)

Zde je čekalo představení s názvem Gotika - české země za vlády Lucemburků. Poutavou a vtipnou formou nám přiblížili dobu, plnou rytířských soubojů a bitev. Šermíři seznámili děti v krátkých divadelních vstupech také s Janem Lucemburským, Karlem IV. nebo Zikmundem Lucemburským.

Pernštejni (18)

Nakonec dostaly děti prostor pro své dotazy. Velmi také ocenili, zejména chlapci, možnost si na zbraně této doby i sáhnout. Všem se představení líbilo.

Pernštejni (33)

Po skončení spěchaly obě třídy na náměstí na příjezd svatého Martina.

Svatý Martin (8)

Fotografie najdete zde.

V úterý 27. října se konal v tělocvičně druhý ročník pěvecké přehlídky ZPÍVÁ CELÁ ŠKOLA.

Letos opět vystoupili odvážní jednotlivci

Zpívá celá škola (24)

i skupinky nebojácných zpěváků. Letos nás zaujal výběr písní. Také jejich prezentace byla na velmi vysoké úrovni.

Zpívá celá škola (12)

Někteří zpěváci zvládli svá pěvecká vystoupení doplnit i tancem.

Zpívá celá škola (20)

Úterní hudebně taneční dopoledne jsme si báječně užili a už teď se těšíme na další ročník.

Fotografie zde.