/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Základní škola Valtická přivítala dne 30.1. pana Mgr. Karla Kocůrka, který v posledních letech procestoval USA a další státy po celém světě a dnes objíždí školy, aby se se svými zkušenostmi podělil i s námi. Žáci druhého stupně se postupně vystřídali v učebně, ve které nám pan magistr promítal fotky a videa ze svých cest a v anglickém jazyku nám popisoval své zážitky z cest. Tentokrát nás provedl největším městem USA, New Yorkem, následovalo Chicago a rozsáhlou část své prezentace věnoval přírodním parkům a kultuře Indiánů. Mimo jiné jsme se dozvěděli o cenách v Americe, typech aut, indiánských festivalech, bizonech, o supervulkánu v Yellowstone parku, indiánských školách, Černých horách, soše Svobody a o tom, jak si Američané považují Čechy. Své vyprávění spojil i s myšlenkou, jak důležité je v dnešní době naučit se cizí jazyky, zejména anglický, protože se s ním člověk domluví ve všech koutech světa.

 

Přednáška se všem moc líbila a v budoucnu se rádi dozvíme další zajímavé informace o USA a jiných místech světa.

(Beata Fabičovičová)

 

Kocůrek

 

Už druhým rokem jsme dne 19.1. na Základní škole na Valtické uspořádali olympiádu v anglickém jazyce pro žáky 8. a 9. ročníku. Kvůli chřipce a nemocem, které v té době řádily ve škole, se sešlo „pouze“ sedm statečných. Nervozita se dala v učebně krájet, když žáci napínali své uši, aby dobře porozuměli poslechovému cvičení. Následovalo šustění propisek při lexikálních a gramatických cvičeních. Po zdánlivě náročné části přišla ta nejméně populární část – ústní. Žáci po jednom přicházeli před komisi, ve které jsme seděly všechny paní učitelky z angličtiny. A o trémě by se v této chvíli mohly psát rozsáhlé diplomové práce! Jedna odvážná dívka a šest chlapců se nám nejprve představili a odpovídali na naše otázky. Následně měli za úkol popsat některý z obrázků, na kterých se střídali například Bilbo Pytlík a Donald Trump. Všichni žáci se poprali s touto náročnou zkouškou na jedničku a my i oni můžeme být hrdí na to, že se umí v anglickém jazyce bez problémů domluvit. Všichni byli zároveň odměněni drobnými dárky a čokoládami.

Anglickou olympiádu úspěšně zvládli tito žáci: Adam Průdek, Jiří Nezbeda, Anastasia Valeria Šapovová a Tom Vejmelka. Na prvních třech místech se umístili žáci IX.A:

1.místo: Benedikt Fajmon

2. místo: Martin Michálek

3. místo: Prokop Fajmon

Vítěz naší soutěže, Ben, postupuje do okresního kola v soutěži v cizím jazyku v Břeclavi 16.2. Držíme mu všichni palce!

(B.Fabičovičová, N.Kalivodová, V.Tučková)

olympiáda

Den 1.

V dopoledních hodinách jsme po chladné jízdě v autobusem pořádku dorazili k našim chatám přímo u sjezdovky. Výhledy na zasněženou krajinu nám ještě zpříjemňovalo sluníčko. Využili jsme toho a na procházce jsme blíže prozkoumali okolí. Mráz nám všem na líčkách vykouzlil zdravíčka. Na chatě nás rozehřál teplý čaj a výborná večeře. Večer jsme využili k příjemnému posezení u karet a jiných her, i na hru "flaška" přišla řada.

Den 2.

Po snídani jsme si všichni připravili výstroj a šlo se rovnou na svah! Někteří zapnuli své lyže, jiní si chtěli vyzkoušet snowboard. První den byl pro začátečníky náročný, cílem bylo udržet se na vleku. Zkušení lyžaři zase využili kvalitní sníh k trénování svého stylu na prázdné sjezdovce.

Den 3.

Odpočinkový den jsme započali delším spánkem a budíčkem až v 8:00 hodin. I když jsme nebyli na svahu, tak jsme opravdu nelenili a vydali se skrze zasněžené pláně do Petříkova a na Ramzovské sedlo. Po cestě proběhlo několik koulovacích bitev i trénink skoku dalekého nebo salta do sněhu. Odpoledne jsme změřili své síly v bowlingu a někteří i na kulečníku. Celková bilance našeho odpočinkového dne byla 13 779 kroků ve sněhu, což odpovídá 9,4km. I přesto nám zbylo dost sil na večerní diskotéku.

Ve čtvrtek

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA

EDUKATIVNĚ - STIMULAČNÍ SKUPINY

Vážení rodiče,

děkujeme za využití naší nabídky navštěvovat s Vaším dítětem program rozvoje pro předškolní děti tzv. EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY.

Aktuálně je kapacita skupin naplněna.

Hravou formou budeme rozvíjet schopnosti, dovednosti a funkce potřebné pro osvojení a úspěšné zvládnutí počátečního čtení, psaní a počítání.

Kurz je určen předškolním dětem na doporučení mateřské školy, pedagogicko-psychologické poradny nebo na žádost rodičů, pro děti, které potřebují procvičit následující oblasti:

  • jemná motorika a grafomotorika
  • řeč, myšlení
  • sluchové vnímání
  • zrakové vnímání
  • prostorová orientace
  • početní představy

Kurz je rozvržen do 10 lekcí, které na sebe navazují a těmto oblastem se věnují. Každá lekce má přibližně 60 minut.

Ve skupině je 6 - 8 dětí vždy s jedním rodičem, který s dítětem získává náměty pro práci doma. Děti si vytvoří svá portfolia, do kterých si zakládají veškeré materiály. Účast rodiče a pravidelná příprava je velmi důležitá.

Kurz bude probíhat jednou týdně na Základní škole Mikulov, Valtická 3 na budově Valtická 3, v případě většího počtu dětí také na budově Pavlovská 52. Kurz povedou odborně proškolené paní učitelky.

Předpokládaná cena kurzu je 700,- Kč (v ceně jsou materiály pro děti).

V případě vašeho zájmu nás, prosím, kontaktujte do 9. 12. 2016, na telefonním čísle 774 448 102 nebo na hana.mickova@seznam.cz (Mgr. Hana Míčková).

CERMAT zajišťující jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory uveřejnil na svých stránkách aktuální informace k jejich průběhu.

Na tomto místě najdete infomace týkající se přijímacího řízení na SŠ v roce 2017.

Prezentace, kterou jste viděli na setkání se zástupci škol 10.11.2016, je k dispozici zde:

Informace lze najít také na webových stránkách:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.msmt.cz

Informace a fotografie najdete zde.

Informace najdete zde.

Jako každý rok, tak i letos v září odjeli žáci 6.tříd spolu s třídními učitelkami (6.A s paní učitelkou Goišovou a 6.B s paní učitelkou Chocholouškovou), školní psycholožkou a doprovodem, na adaptační pobyt.

P1120452

Tento rok se konal ve Vranově nad Dyjí. Kromě krásné scenérie vranovského zámku nás každé ráno vítalo nádherné slunečné počasí, takže jsme do plna mohli využít velké travnaté hřiště přímo pod okny našeho ubytování. Pobyt venku stál i za pár kousanců od komárů :-)

IMG_20160914_101956
IMG_20160914_115215

Dny jsme vyplnili připravenými aktivitami zaměřenými nejenom na seznamování se, ale zejména na týmovou spolupráci. Během aktivit mohl každý ukázat silnou stránku své osobnosti – kreslířský um, sílu, mrštnost, odvahu, dobré nápady, péče o ostatní, dobrou paměť, kreativitu aj. Večer jsme si našli chvíli, abychom společně poseděli u ohně nebo se zasmáli u nějaké hry v klubovně.

P1110698
P1120568
P1120435
P1110651
P1120523
P1120194
P1110842
P1110981
P1110969

Celý pobyt nám ještě zpříjemňovala výborná kuchyně a nevšední prostředí místního Country Saloonu.

P1120072
P1110905

A po těch společně strávených 3 dnech jsme si pobyt ještě o hodinu prodloužili pobytem ve Znojmě. Plni zážitků jsme pak z vlaku v Mikulově vyhlíželi usmívající se tváře našich blízkých.

Celou fotogalerii naleznete zde.

Na začátku března nám vyučující zadali úkol vytvořit prezentaci z jakéhokoliv předmětu na libovolné téma, k němuž by se vázal hmotný projekt.

Tyto projekty jsme prezentovali v červnu 23. 6. za přítomnosti rodičů, učitelů i vedení školy.

Po celou dobu prezentací sledovala žáky odborná porota, která na konci vyhodnotila nejzdařilejší projekty. Hodnotili powerpointovou prezentaci, samotný hmotný projekt i celkovou úroveň našich výkonů.

Všichni jsme se snažili a konečné vyhlášení výsledků, úsměvy rodičů i jednotlivých vyučujících nám byly odměnou za naši práci.

Děkujeme!

Kateřina Dostálová, IX.B

IMG_1247

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31