/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Výsledky zápisu najdete zde.

 

Den otevř

V neděli 18. prosince 2016 vyrazili vybraní žáci ze ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická na Slovensko do města Galanty na Družební setkání zástupců škol z Galanty, Mikulova a srbského města Bečeje. V hotelu Kaskády, kde jsme byli ubytovaní, na nás čekalo překvapení - osobní setkání s Tomim "Kidem" Kovácsem, což je slovenský reprezentant v boxu.

V pondělí ráno jsme se utkali s těžkým fotbalovým soupeřem – týmem z Bečeje, dalším naším soupeřem byla Galanta a poslední zápas hrály mezi sebou oba týmy z Mikulova.

Vítězem celého turnaje se stal tým z Bečeje, následovala ZŠ Hraničářů, Galanta se umístila na 3. místě a čestné 4. místo obsadila ZŠ Valtická. Důležitá však pro nás nebyla výhra, ale to, že jsme se mohli turnaje zúčastnit.

Po vyčerpávající soutěži jsme se šli podívat na vánoční trhy do centra města, pak jsme převzali ceny za turnaj a ve večerních hodinách pro nás byla připravena diskotéka.

V úterý ráno jsme navštívili filmové představení Vaiana a po obědě jsme se vypravili do Bratislavy, kde jsme si prohlédli kosmické muzeum. Netrvalo dlouho a některé z nás čekal ten největší zážitek, což byla účast na zápase KHL týmů Slovan Bratislava a ruského města Ufa. Utkání se nám velmi líbilo, vyhráli hokejisté z Bratislavy.

Příští den ráno nás čekalo už pouze rozloučení a vyrazili jsme na cestu domů. Ze setkání v Galantě jsme si všichni přivezli super zážitky. Byli bychom rádi, kdybychom se mohli takové akce ještě zúčastnit.

Za účastníky z řad žáků obou mikulovských ZŠ Adam Průdek, Marie Gricmanová

galanta

Základní škola Valtická přivítala dne 30.1. pana Mgr. Karla Kocůrka, který v posledních letech procestoval USA a další státy po celém světě a dnes objíždí školy, aby se se svými zkušenostmi podělil i s námi. Žáci druhého stupně se postupně vystřídali v učebně, ve které nám pan magistr promítal fotky a videa ze svých cest a v anglickém jazyku nám popisoval své zážitky z cest. Tentokrát nás provedl největším městem USA, New Yorkem, následovalo Chicago a rozsáhlou část své prezentace věnoval přírodním parkům a kultuře Indiánů. Mimo jiné jsme se dozvěděli o cenách v Americe, typech aut, indiánských festivalech, bizonech, o supervulkánu v Yellowstone parku, indiánských školách, Černých horách, soše Svobody a o tom, jak si Američané považují Čechy. Své vyprávění spojil i s myšlenkou, jak důležité je v dnešní době naučit se cizí jazyky, zejména anglický, protože se s ním člověk domluví ve všech koutech světa.

 

Přednáška se všem moc líbila a v budoucnu se rádi dozvíme další zajímavé informace o USA a jiných místech světa.

(Beata Fabičovičová)

 

Kocůrek

 

Už druhým rokem jsme dne 19.1. na Základní škole na Valtické uspořádali olympiádu v anglickém jazyce pro žáky 8. a 9. ročníku. Kvůli chřipce a nemocem, které v té době řádily ve škole, se sešlo „pouze“ sedm statečných. Nervozita se dala v učebně krájet, když žáci napínali své uši, aby dobře porozuměli poslechovému cvičení. Následovalo šustění propisek při lexikálních a gramatických cvičeních. Po zdánlivě náročné části přišla ta nejméně populární část – ústní. Žáci po jednom přicházeli před komisi, ve které jsme seděly všechny paní učitelky z angličtiny. A o trémě by se v této chvíli mohly psát rozsáhlé diplomové práce! Jedna odvážná dívka a šest chlapců se nám nejprve představili a odpovídali na naše otázky. Následně měli za úkol popsat některý z obrázků, na kterých se střídali například Bilbo Pytlík a Donald Trump. Všichni žáci se poprali s touto náročnou zkouškou na jedničku a my i oni můžeme být hrdí na to, že se umí v anglickém jazyce bez problémů domluvit. Všichni byli zároveň odměněni drobnými dárky a čokoládami.

Anglickou olympiádu úspěšně zvládli tito žáci: Adam Průdek, Jiří Nezbeda, Anastasia Valeria Šapovová a Tom Vejmelka. Na prvních třech místech se umístili žáci IX.A:

1.místo: Benedikt Fajmon

2. místo: Martin Michálek

3. místo: Prokop Fajmon

Vítěz naší soutěže, Ben, postupuje do okresního kola v soutěži v cizím jazyku v Břeclavi 16.2. Držíme mu všichni palce!

(B.Fabičovičová, N.Kalivodová, V.Tučková)

olympiáda

Den 1.

V dopoledních hodinách jsme po chladné jízdě v autobusem pořádku dorazili k našim chatám přímo u sjezdovky. Výhledy na zasněženou krajinu nám ještě zpříjemňovalo sluníčko. Využili jsme toho a na procházce jsme blíže prozkoumali okolí. Mráz nám všem na líčkách vykouzlil zdravíčka. Na chatě nás rozehřál teplý čaj a výborná večeře. Večer jsme využili k příjemnému posezení u karet a jiných her, i na hru "flaška" přišla řada.

Den 2.

Po snídani jsme si všichni připravili výstroj a šlo se rovnou na svah! Někteří zapnuli své lyže, jiní si chtěli vyzkoušet snowboard. První den byl pro začátečníky náročný, cílem bylo udržet se na vleku. Zkušení lyžaři zase využili kvalitní sníh k trénování svého stylu na prázdné sjezdovce.

Den 3.

Odpočinkový den jsme započali delším spánkem a budíčkem až v 8:00 hodin. I když jsme nebyli na svahu, tak jsme opravdu nelenili a vydali se skrze zasněžené pláně do Petříkova a na Ramzovské sedlo. Po cestě proběhlo několik koulovacích bitev i trénink skoku dalekého nebo salta do sněhu. Odpoledne jsme změřili své síly v bowlingu a někteří i na kulečníku. Celková bilance našeho odpočinkového dne byla 13 779 kroků ve sněhu, což odpovídá 9,4km. I přesto nám zbylo dost sil na večerní diskotéku.

Ve čtvrtek

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA

EDUKATIVNĚ - STIMULAČNÍ SKUPINY

Vážení rodiče,

děkujeme za využití naší nabídky navštěvovat s Vaším dítětem program rozvoje pro předškolní děti tzv. EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY.

Aktuálně je kapacita skupin naplněna.

Hravou formou budeme rozvíjet schopnosti, dovednosti a funkce potřebné pro osvojení a úspěšné zvládnutí počátečního čtení, psaní a počítání.

Kurz je určen předškolním dětem na doporučení mateřské školy, pedagogicko-psychologické poradny nebo na žádost rodičů, pro děti, které potřebují procvičit následující oblasti:

  • jemná motorika a grafomotorika
  • řeč, myšlení
  • sluchové vnímání
  • zrakové vnímání
  • prostorová orientace
  • početní představy

Kurz je rozvržen do 10 lekcí, které na sebe navazují a těmto oblastem se věnují. Každá lekce má přibližně 60 minut.

Ve skupině je 6 - 8 dětí vždy s jedním rodičem, který s dítětem získává náměty pro práci doma. Děti si vytvoří svá portfolia, do kterých si zakládají veškeré materiály. Účast rodiče a pravidelná příprava je velmi důležitá.

Kurz bude probíhat jednou týdně na Základní škole Mikulov, Valtická 3 na budově Valtická 3, v případě většího počtu dětí také na budově Pavlovská 52. Kurz povedou odborně proškolené paní učitelky.

Předpokládaná cena kurzu je 700,- Kč (v ceně jsou materiály pro děti).

V případě vašeho zájmu nás, prosím, kontaktujte do 9. 12. 2016, na telefonním čísle 774 448 102 nebo na hana.mickova@seznam.cz (Mgr. Hana Míčková).

CERMAT zajišťující jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory uveřejnil na svých stránkách aktuální informace k jejich průběhu.

Na tomto místě najdete infomace týkající se přijímacího řízení na SŠ v roce 2017.

Prezentace, kterou jste viděli na setkání se zástupci škol 10.11.2016, je k dispozici zde:

Informace lze najít také na webových stránkách:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.msmt.cz

Informace a fotografie najdete zde.