/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Dne 8.11. 2018 jsme se žáky 9. AB Základní školy Mikulov, Valtická 3 navštívili veletrh pracovních příležitostí Břeclavský fortel. Ráno jsme odjeli do Břeclavi vlakem a z nádraží se již na místo konání veletrhu přesunuli pěšky. Veletrhu se zúčastnilo mnoho firem jako například Fosfa, Racio, Gumotex, Emerson nebo Alca, které žákům nabízely výběr pracovních míst po ukončení studia na středních školách nebo přímo stipendijní studium v daném oboru, který zajistí dostatek odborníků pro výrobce. Na každém stánku se naskytla možnost zjistit bližší informace o prezentované firmě a zapojit se do dovednostních i vědomostních soutěží a získat hodnotné dárky.

Druhá část našeho programu byla exkurze pod odborným vedením učitelů a žáků Střední průmyslové školy Edvarda Beneše v Břeclavi. Seznámili jsme se všemi obory, které tato střední škola nabízí, např.: obor elektrotechnika, strojní mechanik, železniční doprava a cargo. Žáci a učitelé jednotlivých oborů měli ve svých specializovaných učebnách připraveny prezentace, které obsahovaly mnoho informací o prezentovaném oboru, stylu a délky studia a profesních možnostech po jeho absolvování.

Díky veletrhu Břeclavský fortel se některým žákům podařilo ujasnit, na kterou střední školu se budou hlásit a jak to na střední průmyslové škole vypadá. Děkujeme, že naši žáci mohli této povedené akce zúčastnit.

Mgr. Krista Halamičková

foto Břeclavský fortel (1)
foto Břeclavský fortel (2)

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 jsme zorganizovali na ZŠ Mikulov, Valtická 3 pro deváťáky, osmáky a jejich rodiče setkání se zástupci středních škol našeho kraje. Toto setkání by jim mohlo usnadnit orientaci ve středních školách našeho regionu. Již brzy si totiž budou muset vybrat z nabídky středních škol a zvolit si tu, která je nejlépe dovede k jejich budoucímu povolání.

Tato setkání pořádáme na naší škole každým rokem na podzim. Přijíždějí k nám zástupci středních škol z blízkého i dalekého okolí. Letos k nám zavítali a své školy prezentovali zástupci těchto škol: SOŠ a SOU Hustopeče, Soukromá SOŠ manažerská a zdravotnická Břeclav, SŠ polytechnická Brno, Jílová, Hotelová škola Brno, SOŠ zahradnická a SOU Rajhrad, OU Cvrčovice, Střední škola Strážnice, SŠ strojírenská a elektrotechnická Brno, G, SOŠ a SOU Mikulov, Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav, Střední škola stavebních řemesel Brno- Bosonohy, SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno a SOŠ vinařská a SOU zahradnické Valtice. Všem zástupcům středních škol za jejich návštěvu děkujeme.

Žáci získali u zástupců SŠ potřebné informace o studiu, učebních oborech, přijímacím řízení nebo dnech otevřených dveří.

Jindřiška Kudrnová

Prezentace ze setkání se zástupci SŠ, kterou vám představila zástupkyně Mgr. Kudrnová, je ke stažení zde:

Další zdroje informací:

- webové stránky SŠ
- dny otevřených dveří
- databáze středních škol:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.msmt.cz (vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore)

www.jmskoly.cz (rodic)

www.stredniskoly.eu

- informační panely ve škole
- atlas školství

Článek se připravuje ...

Dne 26. 10. mezi 9. a 10. hodinou dopolední se žáci naší školy, ZŠ Mikulov, Valtická 3, sešli na školním dvoře kvůli sázení lípy srdčité pro uctění stoletého výročí naší republiky. Strůjce tohoto nápadu byl ředitel školy Rostislav Souchop. Na školní pozemek se na Valtickou vypravili i naši spolužáci z budovy Pavlovská. Přípravy na tuto akci proběhly již několik dní předem, jako například hloubení díry, do které se poté lípa usadila. V den sázení lípu umístil pan ředitel, pan školník a dva žáci školy, po zasazení pronesl pan ředitel pár slov k nám žákům o okupaci komunistickým Ruskem mezi lety 1968 a 1989, kdy proběhla takzvaná Sametová revoluce, dokonce jsme se dozvěděli o tajném dopisu, který ukryli tehdejší kantoři školy pod starou lípu, když ji sázeli na protest proti okupaci. To inspirovalo žáky 4.B a jejich třídní paní učitelku P. Konečnou k sepsání vlastního dopisu pro budoucí generace, který také ukryli ke kořenům lípy. V dopisu stojí tato slova:

„Dnes je pátek 26. 10. 2018. Na pozemku naší školy jsme zasadili lípu srdčitou, náš národní strom. Všichni žáci a učitelé si připomněli 100leté výročí vzniku samostatného československého státu. Přejeme naší krásné vlasti, aby nebyly žádné války, zem žila v míru a lidé pečovali o své prostředí.“

třída IV.B

Celá tato páteční akce v nás zanechala spoustu krásných dojmů, o kterých jsme ve svých třídách ještě dlouho hovořili.

David Souchop a kolektiv VIII.A

100 let 1
100 let 2

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ....

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ...

Letos se konalo Mezinárodní setkání škol v Mikulově v termínu 27. - 29. 4. 2018. Do Mikulova přijely delegace ze Slovenska z Nových Zámků, z Maďarska ze Jászboldogházy a z Rakouska z Poysdorfu. Již tradičně se po výborném obědě celá skupina vydala na výšlap na Svatý kopeček, kde byl nejen krásný výhled na celé okolí Mikulova, ale šlo o příležitost k seznámení se se všemi účastníky akce. Ve škole v tělocvičně na nás čekalo vystoupení školní kapely, která si připravila 3 písně, jednu slovensky, jednu maďarsky a jednu česky a to vše na elektrické nástroje i s bicími a s profesionálním mixážním pultem. Po výborné večeři se děti rozdělily do rodin, ve kterých měly celý víkend bydlet.

V sobotu byl od 9:00 na programu turnaj v minifotbale chlapců a ve vybíjené dívek. Celý turnaj se odvíjel v přátelském duchu, a proto nebylo vítězů ani poražených. V minifotbale se nejlépe dařilo týmu Slovenska a ve vybíjené domácímu družstvu dívek. Po obědě se autobusem přesunula výprava do brněnského Vida centra, kde mohli obdivovat všemožné vědecké vymoženosti a zkoušet si chemické pokusy na vlastní kůži. Po náročném dni se děti těšily do rodin a učitelé na příjemné posezení ve škole, kde si mohli vyměnit zkušenosti ze svých pracovišť.

V neděli nastal čas loučení a po předání pamětních předmětů a přátelském rozloučení se všichni vydali ke svým domovům. Díky našim partnerům a sponzorům jsme mohli všem zúčastněným darovat krásný balíček a všichni máme tričko jako památku na letošní ročník.

Akce proběhla za pomoci finančního příspěvku města Mikulov a společnosti innogy Gas Storage, s.r.o., za což děkujeme.

Mgr. Krista Halamičková

Foto z akce zde.

Dne 17. 4. 2018 proběhlo v Břeclavi okresní kolo v minikopané o Pohár ministra MŠMT. Ze sedmi družstev jsme obsadili 4. místo.

Účast: O. Koprivňanský (VI. B), D. Páviš (VII. A), D. Tomšík (VII. B), Š. Kubíček, F. Skuhravý, M. Blažek, Z. Kroupa (všichni VIII. A), F. Illéš (VIII. B), F. Rezek (IX. B).

20180417_112856

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31