/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Pokud vyslovíme slovo maratón, většina lidí si jako první vybaví běh na dlouhou trať. Na naší škole je však maratón synonymem pro čtení.

Třída IX.A ZŠ Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav zorganizovala ve dnech 6.- 7. května 2015 již 8. ročník čtenářského maratónu. Cílem tohoto maratónu bylo zapojit do čtení co nejvíce žáků naší školy a nalákat je ke knížkám a čtení jako takovému.

Letos si žáci 1. stupně na Valtické vybrali knížky Zmizelá škola od Daniely Krolupperové a České pohádky od Karla Jaromíra Erbena a žáci 2. stupně knihy od Percyho Jacksona Moře nestvůr, Zloděj blesku a Prokletí titánů.

Do čtenářského maratónu se zapojilo celkem 17 tříd, nechyběli ani malí prvňáčci. Čtení bylo zahájeno ve středu 6. května v 8:00 hod. a podle rozpisu skončilo až druhého dne, ve čtvrtek 7. května v 9:00 hodin. Někteří žáci četli jen pár minut, jiní v celkovém součtu dosáhli více než 2 hodiny.

Deváťáci přespali ve škole a „nesli“ nejdelší čtenářskou štafetu. Četli totiž celou noc a skončili až druhého dne.

V letošním ročníku jsme nedosáhli rekordního času 29 hodin 38 minut ze 6. ročníku, avšak celkový součet času věnovaného čtení je chvályhodný, letos je to 25 hodin.

A na závěr několik nej. Nejmladšími čtenáři byli prvňáčci z obou budov- z budovy na Valtické Samuel Monteux, z budovy na Pavlovské Bohdan Foltýn. Nejdéle četla Eva Kupczyková z IX.A- celkem 136 minut. Maratónu se zúčastnilo celkem 244 žáků ze 17 tříd. Přečetlo se celkem 1146 stran textu.

Deváťákům se pod vedením paní učitelky Jany Fojtíkové a s pomocí paní učitelky Beáty Fabičovičové podařilo uspořádat pěknou akci. Kromě čtení se večer hrály různé hry, opékali jsme špekáčky a nechyběla dobrá zábava.

Děkujeme všem žákům školy, kteří se do maratónu zapojili.

Již teď se těšíme na další ročník. Překonáme příští rok rekord?

Mgr. Jindřiška Kudrnová

Foto z akce zde.

Naše škola (Základní škola Mikulov, Valtická 3) se může pyšnit velkým úspěchem, neboť náš žák, Štěpán Nešpor z VIII.A třídy, získal v celorepublikové literární a výtvarné soutěži „Voda štětcem a básní“ 3. místo za prózu Lesní studánka. Tuto celorepublikovou soutěž vyhlašuje Povodí Moravy a Štěpánovi byl za toto výborné umístění 5. května 2015 v Brně udělen diplom a obdržel také věcné ceny od Povodí Moravy. V letošním roce se jednalo o 10. ročník této soutěže a z naší školy se do ní zapojili žáci VIII.A třídy. Máme velkou radost, že Štěpán takto uspěl a srdečně mu blahopřejeme, zaslouží si velkou pochvalu! Snad jeho umístění bude inspirací i pro ostatní žáky v dalších soutěžích.

Štěpán Nešpor kompr

Základní škola Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav uspořádala ve středu 1. dubna 2015 další ročník oblastního kola recitační soutěže. Tento rok se do soutěže zapojilo celkem 51 dětí z mikulovských škol i škol z našeho okolí. Zúčastnili se nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Drnholci, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Hraničářů. Hlavní pořadatelkou soutěže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony, vynikající byla letos zejména II. a III. kategorie. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOU Mikulov za sladké větrníky a špičky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže- kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili.

Foto zde.

Na letošních slavnostech města jste mohli vidět i náš pěvecký sbor Ptáčata.

Slavnosti města 2015 (4)

Další fotografie zde.

Naše škola byla po čtyřech letech opět pořadatelem a hostitelem mezinárodního setkání škol.

V pátek 15.5. 2015 jsme kolem poledne netrpělivě čekali na naše kamarády z Maďarska, Slovenska a Chorvatska.

Když konečně dorazili a my je před školou přivítali, čekal je nejprve dobrý oběd v restauraci Bowling, potom malý výšlap na Kopeček a nakonec jsme si je s netrpělivostí rozebrali do našich rodin, abychom je pohostili a ukázali jim své domovy, kamarády a Mikulov.

Následující den jsme se všichni sešli na školním hřišti k slavnostnímu zahájení, potom probíhala utkání děvčat ve vybíjené a odpoledne se střetli chlapci v kopané.

Po sportování jsme se s hosty prošli Mikulovem a na zámku nás čekalo u obřího sudu setkání s kardinálem Dietrichsteinem a Perchtou z Rožmberka.

Po návratu do školy byla pro všechny účastníky připravena diskotéka.

Přestože byli naši hosté ze začátku poněkud stydliví, hudba nakonec udělala své.

V neděli dopoledne bylo setkání slavnostně ukončeno a my se museli rozloučit s našimi novými kamarády.

Těšíme se za rok na další setkání – tentokrát v Nových Zámcích na Slovensku.

Lenka Babáková, Natálie Šutová, Tereza Košuličová , žákyně VIII.B

DSC_4112 (800x533)

Další fotografie zde.

V úterý 28. dubna pořádala naše škola na budově Valtická okrskové kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Hrálo se o postup do okresního kola, které se uskuteční 6. května v Hustopečích. Letos o vítězství bojovala družstva ze ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Valtice, ZŠ Drnholec, ZŠ Březí a žáci z mikulovských škol ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická. Navzdory předpovědím nám počasí přálo a všichni jsme si sportovní dopoledne užili.

První místo v kategorii chlapců vybojovalo družstvo ze ZŠ Drnholec. Jako druhé skončilo družstvo ze ZŠ Valtice a třetí byli chlapci ze ZŠ Dolní Dunajovice. V kategorii dívek se první místo z loňského roku podařilo obhájit našim dívkám, na druhém místě skončilo dívčí družstvo ze ZŠ Dolní Dunajovice a třetí byly dívky ze ZŠ Březí.

Všem gratulujeme a našim holkám držíme palce v okresním kole.

vybijena

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31