Základní škola Mikulov, Valtická 3 uspořádala ve středu 3. dubna 2019 další ročník oblastního kola recitační soutěže. I tento rok se do soutěže zapojili nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Valtická a ZŠ Hraničářů. Celkem se zúčastnilo 68 recitátorek a recitátorů, což je rekordní počet. Hlavní pořadatelkou soutěže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOŠ Mikulov za sladké větrníky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže- kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, příspěvková organizace.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili.

P1190241
P1190281
P1190312

Výsledky soutěže:

I.kategorie (1.třída)

1.místo: Elen Plvanová- postup do krajského kola (ZŠ Mikulov, Valtická)

2.místo: Soňa Bravencová- postup do krajského kola (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

3.místo: Nicolas Šída (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

II.kategorie (2. a 3.třída)

1.místo: Taťána Růžičková - postup do krajského kola (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

2.místo: Sofie Ševčíková- postup do krajského kola (ZŠ Dolní Věstonice)

3.místo: Sára Kosíková (ZŠ Mikulov, Valtická)

III.kategorie (4. a 5.třída)

1.místo: Nikola Potomová- postup do krajského kola (ZŠ Dolní Věstonice)

2. místo: Kateřina Bučková- postup do krajského kola (ZŠ Ivaň)

3.místo: Nela Burešová (ZŠ Ivaň)

IV. kategorie (6. a 7.třída)

1.místo: Miroslav Novák- postup do krajského kola (ZŠ Mikulov, Valtická)

2.místo: Prokop Zaoral- postup do krajského kola (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

3.místo: Adéla Wernerová (ZŠ Drnholec), Kristian Pavlinec (ZŠ Mikulov, Valtická)

V. kategorie (8. a 9.třída)

1.místo: Eliška Bálintová- postup do krajského kola (ZŠ Mikulov, Valtická)

2.místo: Lucie Šubová- postup do krajského kola (ZŠ Mikulov, Valtická)

3.místo: Karin Konešová (Gymnázium Mikulov)

CENA DIVÁKA:

Karin Konešová

V kategorii autorská báseň byli oceněni-

Zuzana Jančová (1. třída)- ZŠ Dolní Věstonice

Nela Goišová (5. třída)- ZŠ Mikulov, Valtická

Martin Popelář (8.-třída)- ZŠ Mikulov, Valtická

Sára Machálková (9. třída)- ZŠ Březí

Jindřiška Kudrnová

Ve středu 27. 3. se někteří žáci 2. stupně účastnili školního kola recitační soutěže. Sešli jsme se společně v VIII.A. Paní učitelka Goišová nás příjemně uvedla do následujících dvou hodin, které jsme strávili pěknými přednesy. V porotě zasedla také paní zástupkyně J. Kudrnová a paní učitelka V. Hrůzová. Začali jsme 4. kategorií, tedy žáky 6. a 7. ročníků. Výkony byly povedené, ale tréma byla lehce znát. První místo obsadil Kristian Pavlinec z VI.A, postoupil do oblastního kola, toho se zúčastní rovněž Miroslav Novák ze VII.B, který se umístil na 2. místě. Na krásném 3. místě skončila Karolína Divišová z VI.A. Následně pokračovala 5. kategorie složená z 8. a 9. ročníků. Zde se objevil pestrý výběr textů, ať poetických, tak i prozaických. Nejúspěšnější byla Eliška Bálintová z IX.B s prózou, 2. místo získal Šimon Svoják z VIII.B s textem J. K. Rowlingové, 3. místo pak Lucie Šubová z VIII.A s volným veršem. Za naši školu budou dále bojovat Sára Nováková z VIII.A a Leona Báťová z VIII.B. Všichni se moc těšíme na další pěkné výkony a jsme zvědaví, jak vše dopadne v oblastním kole. Hodně štěstí!

Sára Nováková, Lucie Šubová, žákyně VIII.A, ZŠ Mikulov, Valtická 3

foto-recitační soutěž (1)
foto-recitační soutěž (2)

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne