/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Už po páté uspořádala naše škola na budově Valtická okrskové kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Letošní turnaj se konal 23. dubna a opět se hrálo o postup do okresního kola, které se uskuteční 13. května v Hustopečích.

Turnaje se zúčastnilo šest družstev chlapců a čtyři družstva dívek. Změřit síly si přijeli žáci ze ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Hlohovec, ZŠ Valtice a samozřejmě nechyběli žáci z mikulovských škol ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická. Počasí nám ani letos moc nepřálo, byla celkem dost velká zima a neustále zataženo, ale naštěstí pár kapek spadlo až při posledním zápase.

Z vítězství se radovaly dívky z Dolních Dunajovic, na druhém místě skončily dívky ze ZŠ Hraničářů a z třetího místa měly radost naše dívky. Chlapecká družstva se umístila ve stejném pořadí jako v loňském roce. První místo opět obhájila ZŠ Hlohovec, druhá skončila ZŠ Dolní Dunajovice a třetí bylo naše chlapecké družstvo.

Všem umístěným gratulujeme a těšíme se na další ročník.

Mgr. Turečková Šárka

 

Foto - vybíjená

 

Březen, měsíc knihy, si děti z 1. stupně ZŠ Valtická připomněly nejen v hodinách čtení, ale v rámci výuky navštívily v jednom březnovém týdnu Městskou knihovnu Mikulov.

Naši nejmladší prvňáčkové nebyli v knihovně žádní „nováčci“, neboť se s prostředím

knih již seznámili na začátku školního roku. Někteří z nich jsou dnes pravidelnými návštěvníky a pilnými čtenáři. V příjemném a klidném prostředí paní knihovnice ukázala dětem knihy odpovídající jejich věku, úryvky z knih či hádanky si děti přečetly navzájem a tím dokázaly, kolik písmenek se ve škole naučily a jací jsou šikovní čtenáři.

Starší děti byly rozděleny do skupin, a protože jsou již ostřílenými čtenáři, dostaly vždy nějaký jednoduchý úkol, který mohly splnit jedině správným výběrem knihy.

V té se musely umět orientovat a vyhledat správnou odpověď.

Nejvíce se však všichni těšili, až budou moci nahlédnout do polic s knihami, vypůjčit a prohlédnout si některé z nabízených publikací. Na závěr návštěvy paní knihovnice dětem připomněla, jakým způsobem se lze do knihovny přihlásit a jaký návštěvní řád musí každý přihlášený čtenář dodržovat.

Pěkný zážitek žáků ZŠ Valtická dnes v knihovně připomíná malá galerie jejich výtvarných prací, které může zhlédnout každý, kdo do knihovny zavítá. Všem pracovnicím Městské knihovny Mikulov za spolupráci, vstřícný přístup k dětem a trpělivost mnohokrát děkujeme.

Dagmar Němcová

 

Knihovna 3

 

V úterý 23.4. 2008 přálo počasí projektu Partnertství.

Žáci HS Poysdorf a ZŠ Valtická vysadili 10 vzrotlých stromů typických pro jižní Moravu.

Javor Babyku slavnostně zasadili ředitelé škol R. Neumayer a R. Souchop, za MěÚ Mikulov E. Kulhavý.

 

Arboretum14

Ostatní foto zde

Výstava výtvarných prací dětí ze školních družinDěti z naší školní družiny namalovaly moc pěkné obrázky, které budou vystaveny v Městské knihovně v Břeclavi.Názvy pohádek jistě podle obrázků sami uhodnete. Popelka - Sonička Radkovičová, Krakonoš - Terezka Laubová, Krteček - Filípek Zahradník, Otesánek - Pavlík Provázek, O kůzlátkách - Jolanka Kroupová, O perníkové chaloupce - Ilonka Dostálová.

V. Ondrůjová

Práce žáků můžete vidět zde.

Již tradičně se můžete 21. 5. 2008 zúčastnit výtvarné akce pro děti ze širokého okolí Mikulova Dílnička 2008.

Plakát s podrobnějšími informaceje ke stažení zde:

 

 

22. 4. 2008 proběhne realizace projektu „Školní arboretum“. Ve spolupráci s dětmi HS Poysdorf vysadíme na Den Země v areálu školní zahrady ZŠ Valtická, Mikulov linii keřů a stromové arboretum původních druhů.

Ve středu 16. dubna 2008 se konalo okresní kolo Biologické olympiády - starší žáci /8.a 9. ročník/. Naši školu reprezentovaly žákyně 8.a tř. Lucie Jarolímová a z 9.b třídy Nikola Struhárová. Ve velké konkurenci, především studentů gymnázií se děvčata neztratila a úspěšně splnila jak testy, laboratorní úkol i poznávání rostlin a živočichů. Lucka obsadila pěkné 11. místo a Nikolka byla sedmnáctá.Tomu předcházela náročná příprava a vypracování vstupního úkolu v průběhu školního roku.Oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Další týden - 23. 4. 2008 se konalo okresní kolo BiO pro mladší žáky, kde nás reprezentovali žáci Martin Daněk z 6.a tř. a Roman Štifil z 7. b tř. Roman skončil na pěkném 13. místě a Martin na patnáctém. Také oni se museli dobře připravit na soutěž a splnit všechny podmínky, aby mohli soutěžit. I jim za přípravu, účast a pěkné umístění v okresním kole BiO blahopřejeme a děkujeme.

 

P4160045

 

P4230293

 

Třída 9.A ZŠ Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav zahájila novou tradici, zorganizovala totiž na pátek 11. dubna čtenářský maratón. Cílem tohoto maratónu bylo zapojit do čtení co nejvíce žáků naší školy a vytvořit základní čas, od kterého se pak budou odvíjet další ročníky.

Ke čtení organizátoři vybrali Harryho Pottera, dnes snad nejčtenější dílo. Během maratónu účastníci stačili přečíst první dva díly- Harry Potter a kámen mudrců a Harry Potter a tajemná komnata a ze třetího dílu, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, stihli úvodní část.

Čtenářského maratónu se zúčastnily téměř všechny třídy, nechyběli ani malí prvňáčci. Čtení bylo zahájeno v 8:00 hod. a podle rozpisu mělo skončit v 19:20, kdy začali číst žáci 9.A. Někteří žáci četli pár minut, jiní v celkovém součtu dosáhli i hodinu a více.

Deváťáci se rozhodli, že přespí ve škole a budou číst co nejdéle. Četli téměř celou noc a skončili až v 5:10 hod. ráno. Tím vytvořili základní čas, 21 hodin a 10 minut. Tento čas je více než úctyhodný a uvidíme, jestli se příští rok podaří překonat.

A na závěr pár nej. Nejmladšími čtenáři byli prvňáčci- Radim Bunďálek a Jiří Strmiska (četli každý 2 minuty). Nejdéle četla Veronika Bukvová z 9.A třídy, celkem 195 minut. Maratónu se zúčastnilo celkem 56 žáků z 12 tříd, nejvíce z 9.A- 11 čtenářů. Přečetlo se dohromady 603 stran.

Deváťákům se podařilo uspořádat pěknou akci, která se určitě vydařila, i když nebyla jednoduchá na organizaci. Již teď se těšíme na další ročník. Překonají žáci příští rok vytvořený čas 21 hodin a 10 minut?

Foto z akce zde.

Dne 9. 5. 2008 se uskuteční v jídelní naší školy akce pro zaměstnance školních jídelen s názvem "Vaření s Podravkou".

Více informací zde:

 

Ve dnech 31. 3. - 4.4. proběhly na ZŠ Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav dny zdravé výživy. Po dnech evropské kuchyně a barevném týdnu to byl další pokus, jak zpestřit stravování ve školní jídelně. Žáci i pedagogové měli možnost ochutnat jídla jako jáhlová kaše, zapečená brokolice nebo cizrnové měšce. Byl to další pokus, jak zvýšit počet strávníků, prezentovat možnosti školní kuchyně i předvést své kulinářské umění. Všichni byli se zdravou stravou spokojeni, tím myslím i zastánce masitých pokrmů. V týdnu 14. - 18. 4. připravuje naše školní jídelna dny mezinárodní kuchyně, kde se objeví jídla z Mexika, Francie, Slovenska, Číny a Itálie.

Dny zdravé výživy

Předseda stravovací komise Mgr. Kamil Míček

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30