Dne 4. února navštívil naši školu pan Bílek s programem Efektní chemie.

Během dvouhodinové přednášky ukázal žákům 8. a 9. třídy zajímavé chemické pokusy, kterými dokázal všechny zaujmout.

Nejvíce nás bavilo, jak hořením dichromanu amonného vznikla chemická sopka. Nebo sloní zubní pasta, která byla vytvořena za pomoci peroxidu vodíku, jodidu draselného, mycího prostředku a barviva.

Zopakovali jsme si učivo a zároveň jsme se dozvěděli mnoho nových informací.

Tímto bychom chtěli poděkovat panu Bílkovi za zpestření výuky a paní učitelce Pospíšilové za zprostředkování této akce.

N. Machajdíková a I. Březinová, IX.A

ZŠ Mikulov, Valtická 3

Málokdy se nám, učitelům, poštěstí objevit v našich žácích opravdu velký talent. Proto jsme ani na chvíli neváhali a přihlásili jsme Barboru Bařinovou, naši vynikající hudebnici, žákyni IX.A, do celorepublikového finále Zlaté struny v Plzni, pěvecké soutěže pro zpěváky a kytaristy. 24. a 25. ledna jsme se vydali na dlouhou cestu a během prvního odpoledne Bára odehrála v rámci své kategorie tři písničky. V rámci povinné jízdy zazpívala jednu lidovou píseň a jednu anglickou podle svého výběru, za kterou dostala zvláštní ocenění poroty za pěknou interpretaci. Jako třetí zahrála a podle všeho velice zaujala se svojí vlastní, autorskou písničkou Masky, za kterou získala krásné 2. místo! I když si ze začátku moc nevěřila, Bára se vracela domů šťastná, a já jsem přesvědčena, že ji ještě v životě čeká spousta podobných krásných zážitků. Gratulujeme!

Beáta Fabičovičová

Ve čtvrtek 9. 1. jsme se sešli v 8:15 před naší školou s žáky z 8. a 9. ročníků, abychom navštívili divadelní představení Hana v Mahenově divadle Brno. V krásných prostorách divadla jsme se společensky oblečení vydali do šaten odložit si kabáty a bundy, poté jsme pokračovali do divadelního sálu. Představení začalo v 10 hodin. Spojovalo příběh tří žen v různých časových liniích, dcery Miry, její tety Hany a babičky Elsy. Děj byl datován do roku 1954, průběhem dějství jsme nahlédli do minulosti v období 2. světové války. Příběh rozkrýval osud židovské rodiny, především utrpení, které v těchto letech zažili. Herecké výkony byly skvělé a všichni jsme si jistě z představení odnesli silný prožitek. V hlavních rolích účinkovaly Eva Novotná jako Hana, Elena Trčková jako Mira a Tereza Groszmannová jako Elsa. Plní dojmů jsme se vrátili zpět před školu. Všichni jsme si výlet moc užili a určitě to pro nás byl přínosný kulturní zážitek.

Lucie Šubová a Sára Nováková, žákyně IX.A

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne