Dne 6. 12. 2019 v pátek se sešli žáci z devátých a osmých tříd ze školy ZŠ Mikulov, Valtická a ze školy z Poysdorfu před budovou školy. Cílem byl celodenní výlet do Prahy v době adventu a muzikálové představení. Vyjeli jsme v 7 hodin plni očekávání. Naštěstí provoz směr Praha byl dobrý, takže jsme do Prahy přijeli kolem 10:30. Po příjezdu jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme si prohlédli vánoční trhy i výzdobu. Poté jsme se procházkou přesunuli na Pražský hrad, kde jsme měli na 13:00 domluvenou prohlídku. Navštívili jsme Královský palác, Vladislavský sál, Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Chrám sv. Víta byl bohužel zavřený. Po prohlídce jsme šli přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde jsme měli možnost nasát nádhernou vánoční atmosféru. Kolem 18. hodiny jsme se přemístili do budovy Goja Music Hall na muzikál Čarodějka. Představení bylo velmi hezké, po skončení nás ještě čekala cesta zpět do Mikulova. Ač jsme se vrátili až po půlnoci, užili jsme si nádherné chvilky v našem hlavním městě v době adventu.

Lea Báťová a Šimon Svoják, žáci 9. B

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 jsme zorganizovali na ZŠ Mikulov, Valtická 3 pro deváťáky, osmáky a jejich rodiče setkání se zástupci středních škol našeho kraje. Toto setkání by jim mohlo usnadnit orientaci ve středních školách našeho regionu. Již brzy si totiž budou muset vybrat z nabídky středních škol a zvolit si tu, která je nejlépe dovede k jejich budoucímu povolání.

Tato setkání pořádáme na naší škole každým rokem na podzim. Přijíždějí k nám zástupci středních škol z blízkého i dalekého okolí. Letos k nám zavítali a své školy prezentovali zástupci těchto škol: SOŠ a SOU Hustopeče, Soukromá SOŠ manažerská a zdravotnická Břeclav, Střední škola Strážnice, SŠ strojírenská a elektrotechnická Brno, Trnkova, Střední škola stavebních řemesel Brno- Bosonohy, SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, Čichnova a Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká. Všem zástupcům středních škol za jejich návštěvu děkujeme.

Žáci získali u zástupců SŠ potřebné informace o studiu, učebních oborech, přijímacím řízení nebo dnech otevřených dveří.

Jindřiška Kudrnová

IMG_20191128_163758

PROJEKT – OBRANA SE TÝKÁ VŠECH aneb jak ochránit sebe, své blízké i majetek v případě vzniku mimořádné události nebo jiných bezpečnostních rizik

Tento Ministerstvem obrany dotovaný projekt se na naší škole ZŠ Mikulov, Valtická 3 uskutečnil 12.11. 2019. Realizátorem projektu je Presafe z.s., která naší škole projekt nabídla. Projekt se týkal žáků osmých a devátých tříd, protože kromě přednášek bylo součástí vytvořit referát, poster nebo prezentaci na téma: Hrdina může být kdokoli, kdo je ve správný čas na správném místě a ví, co má dělat.

K nám do školy přijeli 4 lektoři a ve 4 třídách se koordinovaně střídali. Žáci měli možnost vyslechnout přednášky na téma systém v armádě ČR a našich obranných složkách a také mnoho zajímavého o ochranných složkách – policii, záchranné službě apod. Přednáška také obsahovala informace, které se týkaly POKOSu – Příprava Občanů K Obraně Státu. V tomto bloku se žáci nejvíce dozvěděli o Armádě ČR a možnosti, jak se stát vojákem z povolání. Také se žáci dozvěděli o tom, jak je v České republice bezpečno a kolik členů naše armáda má.

V druhé části prezentací lektoři žáky velmi motivovali a to především proto, aby se zamýšleli nad tím, co je to hrdinství, co znamená demokracie, obětování vlastního života a překonání strachu. Ve třídách se opakovaly nejčastěji referáty na téma: Cena Michala Velíška, Jan Palach, skupina parašutistů, kteří organizovali atentát na Heydricha, ale i zdravotní sestřičky, hasiči a policisté, kteří nastavují téměř denně svoje životy. Nejednou zaznělo o Miladě Horákové, která byla popravena během zinscenovaného procesu komunistického režimu.

Projekt se nám velmi líbil a možná se některým žákům díky tomu podaří v budoucnu zachránit život nebo alespoň pomoci někomu ze svých spoluobčanů.

Zpracovala Mgr. Krista Halamičková

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne