/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 jsme zorganizovali na ZŠ Mikulov, Valtická 3 pro deváťáky, osmáky a jejich rodiče setkání se zástupci středních škol našeho kraje. Toto setkání by jim mohlo usnadnit orientaci ve středních školách našeho regionu. Již brzy si totiž budou muset vybrat z nabídky středních škol a zvolit si tu, která je nejlépe dovede k jejich budoucímu povolání.

Tato setkání pořádáme na naší škole každým rokem na podzim. Přijíždějí k nám zástupci středních škol z blízkého i dalekého okolí. Letos k nám zavítali a své školy prezentovali zástupci těchto škol: SOŠ a SOU Hustopeče, Soukromá SOŠ manažerská a zdravotnická Břeclav, SŠ polytechnická Brno, Jílová, Hotelová škola Brno, SOŠ zahradnická a SOU Rajhrad, OU Cvrčovice, Střední škola Strážnice, SŠ strojírenská a elektrotechnická Brno, G, SOŠ a SOU Mikulov, Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav, Střední škola stavebních řemesel Brno- Bosonohy, SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno a SOŠ vinařská a SOU zahradnické Valtice. Všem zástupcům středních škol za jejich návštěvu děkujeme.

Žáci získali u zástupců SŠ potřebné informace o studiu, učebních oborech, přijímacím řízení nebo dnech otevřených dveří.

Jindřiška Kudrnová

Prezentace ze setkání se zástupci SŠ, kterou vám představila zástupkyně Mgr. Kudrnová, je ke stažení zde:

Další zdroje informací:

- webové stránky SŠ
- dny otevřených dveří
- databáze středních škol:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.msmt.cz (vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore)

www.jmskoly.cz (rodic)

www.stredniskoly.eu

- informační panely ve škole
- atlas školství

Článek se připravuje ...

Dne 26. 10. mezi 9. a 10. hodinou dopolední se žáci naší školy, ZŠ Mikulov, Valtická 3, sešli na školním dvoře kvůli sázení lípy srdčité pro uctění stoletého výročí naší republiky. Strůjce tohoto nápadu byl ředitel školy Rostislav Souchop. Na školní pozemek se na Valtickou vypravili i naši spolužáci z budovy Pavlovská. Přípravy na tuto akci proběhly již několik dní předem, jako například hloubení díry, do které se poté lípa usadila. V den sázení lípu umístil pan ředitel, pan školník a dva žáci školy, po zasazení pronesl pan ředitel pár slov k nám žákům o okupaci komunistickým Ruskem mezi lety 1968 a 1989, kdy proběhla takzvaná Sametová revoluce, dokonce jsme se dozvěděli o tajném dopisu, který ukryli tehdejší kantoři školy pod starou lípu, když ji sázeli na protest proti okupaci. To inspirovalo žáky 4.B a jejich třídní paní učitelku P. Konečnou k sepsání vlastního dopisu pro budoucí generace, který také ukryli ke kořenům lípy. V dopisu stojí tato slova:

„Dnes je pátek 26. 10. 2018. Na pozemku naší školy jsme zasadili lípu srdčitou, náš národní strom. Všichni žáci a učitelé si připomněli 100leté výročí vzniku samostatného československého státu. Přejeme naší krásné vlasti, aby nebyly žádné války, zem žila v míru a lidé pečovali o své prostředí.“

třída IV.B

Celá tato páteční akce v nás zanechala spoustu krásných dojmů, o kterých jsme ve svých třídách ještě dlouho hovořili.

David Souchop a kolektiv VIII.A

100 let 1
100 let 2

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ....

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ...

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30