/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

14.října město Mikulov reprezentovali žáci druhého stupně ze ZŠ Mikulov, Valtická č.3 na Okresních přeborech v přespolním běhu v Břeclavi. Na této akci se tradičně schází z celé řady škol velký počet závodníků. I tentokrát se běželo po upravených lesních cestách s mírným převýšením, pěšinou po hrázi odlehčeného ramene řeky Dyje i po asfaltové cestě.

Naše škola vyslala do soutěže mladší žákyně a starší žáky. Nezklamali, naopak, příjemně překvapili. Na trati dlouhé 2600 m si nejlépe vedl žák VII. A tř. Milan Šrámek. Ve své kategorii ze 71 chlapců cílem proběhl v závěsu za vítězem. Z druhého místa se radovala celá výprava. Žák Robin Diwulski obsadil pěkné třinácté místo. Na děvčata čekala trať dlouhá 900 m. Lucie Zedníková ze VII. A , rovněž v silně obsazené skupině 58 startujících, dosáhla na 9. místo. Výkony ostatních se pohybovaly v lepším průměru.

Všechny účastníky za předvedený výkon chválíme a děkujeme jim za příkladnou reprezentaci.

 

Mgr. Marie Janečková

113-1336_IMG
113-1340_IMG

V rámci projektového vyučování se v každé hodině věnujeme tématu PODZIM.Ponořili jsme se spolu s dětmi do barev a nostalgie zamlženého podzimu, který ztvárňujeme ve výtvarné výchově.Vypočítáváme , měříme a vyrábíme draky.Ve své fantazii popisujeme vládce podzimu a na procházkách podzimní přírodou přemýšlíme, co se vlastně děje v přírodě s rostlinami i se zvířátky.

Prolínají se nám znalosti ze všech předmětů. Nedíváme se pouze na obrázky stromů,ale přímo je určujeme podle klíče v přírodě. Rozlišujeme je podle listí a plodů, sáhneme si na drsnou kůru a vnímáme přírodu všemi smysly. Přemýšlíme , co právě shání veverka, která se mihla v korunách stromů.Už se těšíme , jak se proběhneme na kopeček a vypustíme draky. Jsme rádi, že nám fandí i rodiče, kteří nám pomáhají při přípravě materiálů do našich hodin.

Všechny naše znalosti si prověřujeme v kvízu na interaktivní tabuli.

 

Třídní učitelka Ludmila Děngeová

Žáci 4.B třídy

113-1341_IMG
113-1342_IMG

Dvoudenní pobytový seminář žáků VII.A- BOROVINA 2008

V minulém školním roce jsme se s naší paní učitelkou domlouvali, že bychom se rádi zúčastnili nějaké pobytové akce, kde bychom se navzájem lépe poznali a tím zlepšili vztahy ve třídě. Proto nás potěšila zpráva, že 17. a 18. září pojedeme všichni do rekreačního střediska Borovina u Podhradí nad Dyjí. Zde kromě odpočinku a zábavy pro nás paní učitelky připravily různé aktivity, které navazovaly na program, kterým naše třída procházela v loňském roce s cílem stmelení kolektivu.

Ve středu 17.září venku moc pěkně nebylo, ale my sedmáci jsme s dobrou náladou netrplivě čekali před školou na autobus. V 8 hodin konečně dojel a my se vydali na cestu .Autobus nás dovezl až na místo. Tam už čekali žáci ze šesté třídy, kteří zde byli tři dny.Navzájem jsme se přivítali a zároveň i rozloučili a my spěchali do hlavní budovy se ubytovat.Až jsme se zabydleli, tak jsme se šli trochu rozhlédnout po okolí. Byly tam houpačky, klouzačky, prolézačky, velký bazén ( bohužel už vypuštěný) a ještě další skvělé věci pro zábavu.Potom nás paní učitelky svolaly do velké jídelny na výbornou polévku a pečené kuře s rýží.

Po kratičké přestávce začala první část semináře. Nejprve jsme se museli zamyslet nad tím, co od tohoto pobytu očekáváme. Většinou jsme se shodli, že se chceme více seznámit, ale také se pobavit a odpočinout si od školy. Také jsme si zahráli různé legrační hry – například se zavázanýma očima jsme se seřazovali podle velikosti,délky vlasů.

Pak jsme mezi sebou přivítali paní psycholožku Kateřinu Jónovou, která s námi až do večera hrála různé hry a povídala si s námi o nás. Také jsme soutěžili o ceny. Na závěr jsme všichni mluvili o tom, co se nám ve škole nejvíce líbilo a co nelíbilo. S pomocí paní psycholožky jsme si stanovili základní pravidla chování ve třídě, domluvili jsme se i na trestech za jejich porušení. Po večeři jsme vyráběli obaly na Portfolia a těšili se na slíbenou diskotéku.

Ve 20 hodin si pro nás přišel majitel Boroviny a odvedl nás do sálu, kde bylo vše pro tanec připraveno. Všichni jsme si pěkně zařádili. Bylo to SUPER!! Dokonce se nám podařilo přemluvit naši paní učitelku, aby nám povolila 5 písniček navíc.

Druhý den ráno jsme si uklidili pokoje, sbalili si věci a šli na snídani. Po ní nás čekalo dal-

ší téma – návykové látky. Vyráběli jsme například řetězy, které znázorňují , jak jsme na tom v naší třídě s užíváním cigaret, alkoholu, drog.

Úplně na závěr pobytu jsme si společně povídali, jak se nám tyto dva dny líbily, jestli měly smysl.Všichni jsme se cítili velmi spokojeni, vůbec se nám nechtělo jet domů a někteří navrhli, že bychom sem mohli jet v červnu na výlet.

Po obědě jsme se rozloučili s panem správcem a paní kuchařkou a vydali se zkratkou do

Podhradí nad Dyjí na autobus. Cestou jsme trošku bloudili, ale nakonec jsme našli tu správnou cestu . Autobusem jsme dojeli do Znojma a pak vlakem do Mikulova.

Za žáky VII.A zpracovaly:Adéla Frlausová, Adéla Turečková, Kateřina Kňourková

Jak vidí tento pobyt žáci? Více zde:

23. 9. 2008 si žáci se svými učiteli ze ZŠ na Valtické ulici připomněli štafetovým během na maratónské trati atletické úspěchy sportovní legendy Emila Zátopka. Proběhl již 17. ročník celorepublikové soutěže škol na dálku - Zátopkovy štafety.

Ke zdolání úseku 42 km a 195 m nastoupilo 42 závodníků z 2. stupně školy. Počasí tentokrát nepřálo přípravě, ale v čase plánovaného běhu se rozzářila obloha. To jistě přispělo k dobrému průběhu akce. Závod zahájil žák VIII.B třídy Radim Babica. Štafetový kolík si běžci postupně po uběhnutí kilometrového úseku předávali. Odměnou jim bylo po zdolání tratě malé občerstvení.

A dosažený čas? 2 hodiny 53 minut 18 sekund je průměrným výsledkem předchozích ročníků. Ale to není to podstatné, potěšující je, že se stále nacházejí děti, které se nebojí pohybu. Děkujeme všem účastníkům za reprezentaci školy i města.

 

Městské policii touto cestou také děkujeme za dohled na bezpečnost žáků při pohybu po městské komunikaci.

Mgr. Marie Janečková

maraton web kompr

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31