/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská / Návštěva anglické babičky

Návštěva anglické babičky

V pondělí 17. září zavítala do školy vzácná návštěva z Anglie. Paní Shirley Harris, babička třeťáka Lukáše, uspořádala s pomocí maminky Michaely Harris besedu s dětmi.

Kopie - Návštěva z Anglie (2)

Hlavním tématem byla její vlast . Děti ze III. a IV.A se tak setkaly s rodilým mluvčím. Poprvé mnohé z nich mohly slyšet bezchybnou angličtinu a mohly komunikovat v jazyce, který se učí od první třídy. A že jim to šlo! Paní S. Harris mluvila o Anglii, vlajce i britské královské rodině. Děti se dozvěděly, kde Lukáškova babička bydlí, že mají doma starého pejska Zaka. Děti zajímalo, zda nosila uniformu, když chodila do školy, kolik jí je let a jak dlouho to trvalo letadlem z Anglie k nám. Zda-li mají stejný čas jako my a jaké mají vánoční zvyky. To vše probíhalo v anglickém jazyce. Paní S.Harris se u nás líbilo a děti byly rády, že si mohly vyzkoušet svoji angličtinu. Návštěva byla velmi milá. Děti i paní učitelky budou vzpomínat na hodnou paní, která se podobá anglické královně.

Návštěva z Anglie (5)

Další fotografie zde.