/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská / Den s Astrid Lindgrenovou

Den s Astrid Lindgrenovou

prožily děti v základní škole na Pavlovské.

Den s Astrid. L.1

Tato světově známá švédská spisovatelka, autorka více než stovky knih pro děti, se totiž narodila právě před sto lety, 14. listopadu 1907. V tento den přišly děti převlečené za postavy z knih této autorky nebo jiné pohádkové postavy. Ve škole jste tak mohli potkat Pipi Punčochatou, Ronju, dceru loupežníka, Karkulína, Lasse i Bosse a mnoho dalších hrdinů z oblíbené knihy Děti z Bullerbynu nebo postavy z jiných knih.

Den s A.L. 2.A

Ve všech třídách jsme si povídali o autorce, četli si její knihy a promítali filmy natočené podle některých z nich.Vypracovávaly se také pracovní listy s pohádkovou tematikou. Děti kreslily a malovaly některé postavy a soutěžily. S encyklopediemi a mapou jsme cestovali do Švédska, abychom mohli trochu poznat zemi, ve které tato spisovatelka žila a psala příběhy o dětech a pro děti.

Pipi Dlouhá Punčocha

Tímto dnem jsme se posunuli také o kousek dál v našem společném projektu Já a kniha. Doufáme, že si ho všichni skvěle užili.

Další fotografie zde.