/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská / Celoroční projekt

Celoroční projekt

České pohádky a pověsti našeho kraje

Letošní celoroční projekt nazvaný „České pohádky a pověsti našeho kraje“ jsme zahájili návštěvou netradiční výstavy loutek paní Salajkové v Tajemném sklepení.

Tajené podzemí 9_12 (13)

Její loutky se totiž vztahují k pověstem z Podpálaví. Děti z 1. až 3. třídy si poslechly vyprávění pověstí přímo od autorky knihy, kterou o nich napsala a zároveň vlastnoručně vytvořila tajemné postavičky. Řadu pověstí jim připomněli např. bezhlavý myslivec, Bílá paní, skřítci, dračice, mniši, čerti a mnoho dalších. Prohlídka se dětem velmi líbila a paní Salajkové za ni děkujeme. Návštěva děti inspirovala nejen k výtvarnému zpracování, ale také k četbě dalších knih s pověstmi našeho kraje. Už se těšíme, jak se s tímto tématem budeme celý rok potkávat.

Tajené podzemí 9_12 (10)

Začátek školního roku