/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská / 95. výročí otevření naší budovy

95. výročí otevření naší budovy

Budova základní školy na Pavlovské ulici byla poprvé slavnostně otevřena 14. září 1913.

Víte, koho jsme slavili výročí v úterý 16. září? Přece naší milované školy, která tu v Mikulově na Pavlovské ulici stojí už 95 let.Vůbec to není žádná prababička, ale naopak, tváří se jako mladice. Celý den jsme si o ní ve třídách povídali, kreslili jsme ji, zjišťovali informace z nástěnných obrazů, almanachů a internetu. Nejvíce se mi líbilo zpívání a dort, který upekla maminka Renata Březinová, za to jí moc děkujeme. Na návštěvu přišla také bývalá paní ředitelka Ludmila Holubová, která po společné rodinné oslavě na chodbě navštívila i s dortem a paní učitelkou Míčkovou každou třídu. V patách jim chodila paní učitelka Uhlířová, která vše pečlivě zdokumentovala. Moc rád sem chodím a až bude mít škola za pět let stovku, přijdu jí pogratulovat.

Redaktor školního časopisu Poškolák Michal Sikorai, V.A

Oslavy 95. výročí 072

Společně jsme se sešli na chodbě školy.

Oslavy 95. výročí 008
Oslavy 95. výročí 009

Něchyběli gratulace. Slovo měl pan ředitel Rostislav Souchop, bývalá paní ředitleka Ludmila Holubová a paní zástupkyně Hana Míčková.

Oslavy 95. výročí 041

Ani žáci nezůstali stranou. Připravili si pro školu písničku.Své blahopřání zazpívali i v angličtině. Druháci přednesli také skvělou básničku. Nechyběli ani naši prvňáci.

Oslavy 95. výročí 012

Velké poděkování patří mamince Renatě Březinové, která škole k jejímu výročí upekla nádherný dort s logem školy.

Oslavy 95. výročí 047

Lenka Popelová ze 4. třídy zahrála na housle z roku 1913.

Oslavy 95. výročí 057

Další fotografie najdete zde.