/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Fantastický výkon podalo a obrovskou radost zažilo florbalové družstvo Amazonek ve čtvrtek 19. března. Tentokrát čekal na holky turnaj v Olomouci, kde se setkalo 8 nejlepších dívčích florbalových týmů z Moravy, Slezska a východních Čech - TOP 8 VÝCHOD. Z Jihomoravského kraje, kde bylo přihlášeno nejvíce družstev postupovaly týmy dva. Celkem se do turnaje zapojilo 770 dívčích a chlapeckých družstev z celé České republiky.

Společné focení  (3)

Před dvěma týdny byla ještě účast našich holek ohrožena zdravotními problémy Aničky Zelinkové, která si škaredě podvrtla kotník a Kristýnky Růžičkové, kterou dlouho trápily dýchací problémy. Nakonec ale touha jet, překonala všechny potíže a děvčata už se nemohla dočkat. S Kristýnkou jela raději maminka, aby na její zdravotní stav dohlížela. Byla jí přidělena funkce zdravotnice. Této funkce se ujala velmi zodpovědně a její smažené řízky a jablečný štrůdl chutnaly výborně a byly ještě s čokoládou od paní zástupkyně skvělým dopingem.

Vedoucí týmu pan ředitel Rosťa Souchop a členky realizačního týmu paní zástupkyně Hana Míčková a zdravotnice Jana Růžičková považovaly za obrovský úspěch už účast na turnaji. Holky však vyrazily ráno z Mikulova s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek a jako jeden ze tří týmů postoupit do celorepublikového finále do Prahy.

Cesta do Olomouce (1)

(cesta autobusem, Kristýnka veze medaily z krajského kola)

Cesta rychle utíkala a už ve čtvrt na deset jsme byli na místě.

Cesta do Olomouce (2)

Holky měly tedy spoustu času se na zápasy připravit.

Příprava na zápas (4)
Příprava na zápas (6)

První zápas dopadl nad jejich očekávání. Děvčata z Hroznové Lhoty porazila díky skvělému výkonu týmu a přesné střelbě Aničky Brucháčkové 9:0 (střelkyně gólů Anička Brucháčková 6, Anička Blažková 3 a Anička Zelinková 1). Druhý zápas s družstvem Pumy Měřín byl už napínavější, našim děvčatům se moc nedařilo a výsledek byl nakonec nerozhodně 4:4 (góly trefovaly Anička Brucháčková 3 a Kristýnka Růžičková 1). V dalším zápase se značně zvýšilo naše herní nasazení a holky vyhráli s družstvem Domky z Trutnova 4:3 (Anička Brucháčková 3, Anička Zelinková 1).

Herní nasazení

Tento výsledek nás posunul v tabulce na první místo ve skupině a připravovali jsme se na semifinále. V něm jsme se utkali s domácím družstvem Woršilky Olomouc.Ve velmi napínavém zápase se nám podařilo porazit soupeřky 3:2 (střelkyně gólů Anička Brucháčková 2, Anička Zelinková 1). Tím se nám otevřela vysněná cesta do finále, ve kterém jsme měli jisté 2. místo. Holky ale stále hnala touha po vítězství a ve velmi vyrovnaném a opět nervy drásajícím zápase s velmi silnými soupeřkami z Opavy uhrály v řádném hracím čase remízu 4:4 (ještě minutu před koncem jsme vedli 4:3). V tu chvíli přišly na řadu nájezdy. Holky se skvěle motivovaly. Parádní výkon podala v bráně Staňka Zelinková, která vychytala dvě ze tří střel soupeřek.

Nájezdy (2)

Za nás jako první překonala brankářku soupeřek opět skvělá Anička Brucháčková a poslední a zároveň rozhodující gól pak vstřelila Kristýnka Růřičková. Naše holky tak porazily soupeřky 5:4.

Takhle se pak radovaly naše Amazonky z vítězství.

Radost z vítězství

Vyhlášení vítězů.

Předávání cen (1)

A tohle je naše vítězná sestava.

Naše vítězné družstvo

Anička Blažková, Anička Brucháčková, Mirďa Příborská, Míša Kubíčková, Anička Zelinková, Kristýnka Růžičková, Staňka Zelinková a Melča Minaříková.

Pohár a medaile.

P3200543 (600x800)

Holkám budeme držet pěsti 17. dubna, kdy se utkají s dalšími pěti nejlepšími týmy České republiky v celostátním finále v Praze.

Odměnou byla pro holky také zastávka v olomouckém McDonaldu, kam je pozvali pan ředitel s paní zástupkyní.

Velké poděkování holkám za neuvěřitelně bojovného ducha, díky němuž překonávaly i zkušenější soupeřky, panu řediteli, trenérům mikulovského florbalu, kde teď nově holky taky trénují, mamince Růžičkové za skvělou podporu a v neposlední řadě i panu řidiči z firmy Trans bus s.r.o. Vrábel z Dolních Dunajovic.

Další fotografie zde.

První společné setkání našich budoucích prvňáčků proběhne v budově na Pavlovské v pondělí 30. března od 16:00 hodin. Těšíme se na Vás.

Plakát 30.3.doc 890,00 kB

Tento týden místo do lavic, vyrazila většina dětí lyžovat do nedalekých Němčiček.

Lyžaři (13)

Jak si to tam celý týden budou užívat, sledujte ve fotogalerii.

Od středy už všichni zvládají jízdu na vleku a sjíždí velký kopec.

V pátek se všichni statečně postavili na start velkého slalomu a odvážně sjeli velký pohádkový závod.

Jeníček a Mařenka (3)

Jeníček a Mařenka

Závodníci na náročné trati.

Závody (78)

Vítězové jednotlivých kategorií:

Nejmladší závodnice - 1. místo Verunka Talašová, 2. místo Markétka Šimáková, 3. místo Viktorka Kubištel

Závodníci (11)

Nejmladší závodníci - 1. místo Bóďa Foltýn, 2. místo Mara Tesárek, 3. místo Jirka Kohút

Závodníci (14)

Mladší závodnice - 1. místo Verunka Kristová, 2. místo Amálka Kmetová, 3. místo Kája Divišová

 

Závodníci (16)

Mladší žáci - 1. místo Viktor Minařík, 2. místo David Kubíček, 3. místo Tomáš Krist

Závodníci (18)

Starší žákyně - 1. místo Eliška Kmetová, 2. místo Anička Blažková, 3. místo Klárka Hudcová

P2200392

Starší závodníci - 1. místo Matěj Pavlinec, 2. místo Šimon Pláteník a 3. místo Radovan Foltýn

Blahopřejeme všem odvážným a statečným závodníkům.

Fotografie pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek.

Od tohoto týdne je možnost bruslení na ledové ploše ve sportovním areálu ZŠ Hraničářů.

Bruslení (6)

Ve středu ji šli vyzkoušet třeťáci a čtvrťáci. Vrátili se příjemně unavení ale nadšení. Parádně si to všichni užili.

Bruslení (4)

Brzy půjdou i další třídy. Chystejte rodiče brusle.

Další fotografie zde.

Na této ploše je možno bruslit také v čase pro veřejnost. Podrobnější informace najdete zde.

Pozvánka

Úspěšné tažení našich Amazonek pokračuje. V pondělí 8. prosince si opět vychutnaly vítězství, tentokrát v krajském kole florbalového turnaje Think Blue. Cupu, které se hrálo v Pohořelicích. Holky hrály skvěle a drtily jedny soupeřky za druhými. Vítězství 5:3, 7:2, 12:0 jsou toho důkazem. Také v posledním zápase s MŠ a ZŠ Těšany (vítězky loňského ročníku) měly nad soupeřkami navrch, ale jejich brána byla dlouho zakletá a naše střely ne a ne ji překonat. Až v druhém poločase se to podařilo. Střelkyní vítězného gólu, který rozhodl i o celkovém vítězství našich děvčat v celém turnaji, byla nejlepší střelkyně turnaje Anička Brucháčková.

Radost z poháru

Skvělé výkony podávala ale všechna děvčata. Holky si svým vítězstvím zajistily postup do top 8 z celé Moravy. Toto klání se uskuteční v Olomouci. Termín bude upřesněn. Držme holkám palce.

Zápasy (4)

Za skvělé výkony patří velký dík Staňce Zelinkové, která skvěle chytala v naší brance a podržela holky hlavně v rozhodujícím zápase, Kristýnce Růžičkové, která ji neúnavně bránila, Aničce Zelinkové, která udatně pálila na bránu soupeřek a pár gólů jim tam nasázela, Aničce Blažkové, Mirce Příborské a Míše Kubíčkové za skvělou hru před brankami soupeřek a hlavně Aničce Brucháčkové, která svými sólovými spanilými jízdami přiváděla soupeřky k zoufalství. Holky tvořily skvělý tým, což se promítlo na jejich hře. Výhra byla určitě zasloužená.

Radost z vítězství

Další fotografie z turnaje zde.

PC050862 (800x600)
Mikuláš ve 4C (3)

Také chlapci se zúčastnili okresního kola Think Blue. Cupu ve florbale, které se tentokrát konalo v pátek 14. listopadu v Mikulově.

Florbalový turnaj 14.11 (1)

O průběhu Vás bude v nejkratší době informovat článek z pera redaktora školního časopisu Kaktus, který se osobně turnaje zúčastnil, Jakub Krška. Fotografie z turnaje pořídil Tadeáš Čech.

Fotografie zde.

V pátek 7. listopadu jsme vyrazili směr Valtická, kde se konal 1. ročník pěvecké přehlídky Zpívá celá škola.

Zpívá celá škola (83)

Během dopoledne se na pódiu vystřídala řada zpěváků a zpěvaček od 1. do 9. třídy.

Zpívá celá škola (11)

Také publikum si to skvěle užívalo a mělo příležitost si i zazpívat.

Zpívá celá škola (16)

Už teď se těšíme se na další ročník. Fotografie zde a v jednotlivých třídách.