/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

PROJEKT HRAVÝ ARCHITEKT V PRAZE

Letos se obě mikulovské základní školy ZŠ Valtická a ZŠ Hraničářů společně zúčastnily druhého ročníku projektu Hravý architekt nejen svými pracemi.

P1050041 (800x600)

Tato akce je součástí 8. ročníku mezinárodního festivalu architektury pod záštitou paní Ivany Zemanové. Vybraná dílka jsou vystavena na Pražském hradě, kam nás také organizátoři v úterý 23. září pozvali.

P1050009 (800x600)

Nejprve jsme se v Jiřském klášteře seznámili s prezentací naší výstavy, následně jsme absolvovali s dvěma pražskými architekty prohlídku modelů staveb historicky významných pro Českou republiku. Provedli nás chodbami kláštera a vysvětlili rozmanitost či společné prvky jednotlivých slohů na krásných zmenšeninách rotund, klášterů, kostelů, nádraží, divadel apod.

P1050015 (800x600)

Dále naši skupinu malých stavitelů převzal další z řady architektů ing. arch. Zdeněk Lukeš z Národního památkového ústavu a provedl nás jižními zahradami Pražského hradu, kde jsme nejvíce obdivovali úpravy Josipa Plečnika, dvorního architekta T. G. Masaryka. Následovala dílna, kde jsme mohli sami tvořit a stavět pomocí modelíny, kostek, krabic apod. Tato část se dětem líbila nejvíce, i film o dějinách architektury, který vznikl pro potřeby projektu.

P1050037 (800x600)

Po rozloučení nás ještě čekala dlouhá cesta domů, ale vše jsme zvládli bez problémů. Děti si přivezly drobné dárky a spoustu zážitků. Všem architektům děkujeme, do příště přejeme hodně sil a lepší počasí a za rok snad na shledanou na Hradě.

Mgr. S. Zelinková a Mgr. L. Děngeová

Další fotografie zde.

Informace z přírodovědného pobytu čtvrťáků v Lobau najdete zde.

Fotografie zde.