/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Výtvarná soutěž s Marťánky vyhodnocena 29.3.2016

Děti z budovy na Pavlovské ulici se letos zúčastnily celostátní výtvarné soutěže s názvem Marťánci – škola z Marsu . Náš celoškolní letošní projekt je spojen s vesmírem a tak se nám toto téma velmi líbilo i hodilo.

O vesmíru a Marťanech si rádi povídáme a naše práce jsme rádi do soutěže poslali. Úspěch slavily děti ze 3.A s prací Marťanský pan učitel, která byla kolektivní. Autory jsou Tomáš a Verunka Kristovi, Amálka Kmetová a Verunka Polednová.

Práci si můžete prohlédnout zde - klikněte na ZŠ - KOLEKTIVNÍ PRÁCE.

Umístily se na 8.místě a vyhrály pravítka, pastelky, náčrtníky, puzzle , samolepky a CD s vesmírnými písničkami. Byly šťastné a spokojené, že je porota soutěže vybrala. My jim ještě jednou gratulujeme !

Škola z Marzu (8)

Pedagogové a děti z budovy na Pavlovské

Ve čtvrtek 17. března odjela děvčata z florbalového týmu Amazonek pod vedením pana ředitele Rostislava Souchopa do Olomouce, kde se konalo další kolo florbalového turnaje Thin Blue Cupu – TOP 8 Východ, a ve kterém se setkalo osm nejlepších dívčích týmů z krajů Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského, Jihomoravského, Pardubického, Královehradeckého a kraje Vysočina. Z Jihomoravského kraje, kde se přihlásilo nejvíce týmu, reprezentovala náš kraj dvě družstva. Spolu s našimi Amazonkami ještě Frajerky ze ZŠ Sokolnice.

Do skupiny dostaly holky silné soupeřky. ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a ZŠ Otická z Opavy se zúčastnily loňského celorepublikového finále. Holky z Opavy si navíc daly do názvu také Amazonky. Přesto se holky nezalekly. Naopak bojovaly o co nejlepší výsledky. Chtěly postoupit jako první ze skupiny, což se jim také podařilo. Po trochu rozpačitém začátku se rozehrály a pak už jely na jistotu. ZŠ Uherský Brod porazily v prvním zápase 8:3. ZŠ Otickou z Opavy přehrály 5:3. V posledním zápase ve skupině porazily ZŠ Lutín 9:3.

TOP Východ  (39)

V semifinálovém zápase se opět utkaly s týmem děvčat ze ZŠ Otická , které tentokrát zdolaly 8:2 a roli favorita tohoto turnaje potvrdily i ve finálovém zápase, ve kterém přehrály 6:1 ZŠ Uherský Brod. Z prvního místa postupují tedy zatím bez jediné porážky do velkého finále, které se bude konat v sobotu 16. dubna v Praze.

TOP Východ  (36)
TOP Východ  (28)

Obrovskými oporami byly opět v bráně úžasná Staňka Zelinková, v útoku nepřekonatelná Anička Brucháčková, která nastřílela celkem 20 branek a nemohla chybět ani v All-Star Teamu turnaje, s nenapodobitelným stylem Anička Zelinková, střelkyně 15 branek a skvěle bránící Kristýna Růžičková. Pochvalu ale zaslouží všechny holky. Hrály s úžasným nasazením. Karin Konešová, Stella Surovcová a Anetka Šopíková byly nováčky v týmu, ale rozhodně tak nepůsobily a letos se neztratila ani nejmladší hráčka týmu Mirka Příborská. Na úspěchu našich Amazonek mají také velkou zásluhu trenéři mikulovského florbalu, kde některé holky trénují.

Poděkování patří holkám opět za vzornou reprezentaci školy, města a tentokrát i celého Jihomoravského kraje. Dík také panu Závodnému a panu Zelinkovi za dopravu a za fandění. Bouřlivě povzbuzovaly také paní učitelka Zelinková, zdravotník týmu paní Jana Růžičková, která naštěstí neměla moc práce, babička Zelinková a paní zástupkyně Hana Míčková. Podrobnosti najdete na www. mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup/. Nezapomeňte držet 16. dubna pěsti! Předem děkujeme.

TOP Východ  (33)
TOP Východ  (64)
TOP Východ  (69)

Další fotografie zde.

Vyjeli jsme do Brna s žáky naší školy (V.A,V.C,IV.A).Cesta autobusem se nám zdála zdlouhavá.

Divadlo Polárka (20)

Dojeli jsme v 9:00 hodin. Než jsme vstoupili do hlediště, tak jsme se nasvačili. Potom se nic nedělo, pak se najednou rozpráskly dveře a vešel Sid a začlo Dobrodružství Toma Sawyera.

Divadlo Polárka (7)

Ani jsme netušili, že představení bude taková sranda! Všem se moc líbilo.

Divadlo Polárka (9)

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.