/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Fantastický výkon podalo a obrovskou radost zažilo florbalové družstvo Amazonek ve čtvrtek 19. března. Tentokrát čekal na holky turnaj v Olomouci, kde se setkalo 8 nejlepších dívčích florbalových týmů z Moravy, Slezska a východních Čech - TOP 8 VÝCHOD. Z Jihomoravského kraje, kde bylo přihlášeno nejvíce družstev postupovaly týmy dva. Celkem se do turnaje zapojilo 770 dívčích a chlapeckých družstev z celé České republiky.

Společné focení  (3)

Před dvěma týdny byla ještě účast našich holek ohrožena zdravotními problémy Aničky Zelinkové, která si škaredě podvrtla kotník a Kristýnky Růžičkové, kterou dlouho trápily dýchací problémy. Nakonec ale touha jet, překonala všechny potíže a děvčata už se nemohla dočkat. S Kristýnkou jela raději maminka, aby na její zdravotní stav dohlížela. Byla jí přidělena funkce zdravotnice. Této funkce se ujala velmi zodpovědně a její smažené řízky a jablečný štrůdl chutnaly výborně a byly ještě s čokoládou od paní zástupkyně skvělým dopingem.

Vedoucí týmu pan ředitel Rosťa Souchop a členky realizačního týmu paní zástupkyně Hana Míčková a zdravotnice Jana Růžičková považovaly za obrovský úspěch už účast na turnaji. Holky však vyrazily ráno z Mikulova s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek a jako jeden ze tří týmů postoupit do celorepublikového finále do Prahy.

Cesta do Olomouce (1)

(cesta autobusem, Kristýnka veze medaily z krajského kola)

Cesta rychle utíkala a už ve čtvrt na deset jsme byli na místě.

Cesta do Olomouce (2)

Holky měly tedy spoustu času se na zápasy připravit.

Příprava na zápas (4)
Příprava na zápas (6)

První zápas dopadl nad jejich očekávání. Děvčata z Hroznové Lhoty porazila díky skvělému výkonu týmu a přesné střelbě Aničky Brucháčkové 9:0 (střelkyně gólů Anička Brucháčková 6, Anička Blažková 3 a Anička Zelinková 1). Druhý zápas s družstvem Pumy Měřín byl už napínavější, našim děvčatům se moc nedařilo a výsledek byl nakonec nerozhodně 4:4 (góly trefovaly Anička Brucháčková 3 a Kristýnka Růžičková 1). V dalším zápase se značně zvýšilo naše herní nasazení a holky vyhráli s družstvem Domky z Trutnova 4:3 (Anička Brucháčková 3, Anička Zelinková 1).

Herní nasazení

Tento výsledek nás posunul v tabulce na první místo ve skupině a připravovali jsme se na semifinále. V něm jsme se utkali s domácím družstvem Woršilky Olomouc.Ve velmi napínavém zápase se nám podařilo porazit soupeřky 3:2 (střelkyně gólů Anička Brucháčková 2, Anička Zelinková 1). Tím se nám otevřela vysněná cesta do finále, ve kterém jsme měli jisté 2. místo. Holky ale stále hnala touha po vítězství a ve velmi vyrovnaném a opět nervy drásajícím zápase s velmi silnými soupeřkami z Opavy uhrály v řádném hracím čase remízu 4:4 (ještě minutu před koncem jsme vedli 4:3). V tu chvíli přišly na řadu nájezdy. Holky se skvěle motivovaly. Parádní výkon podala v bráně Staňka Zelinková, která vychytala dvě ze tří střel soupeřek.

Nájezdy (2)

Za nás jako první překonala brankářku soupeřek opět skvělá Anička Brucháčková a poslední a zároveň rozhodující gól pak vstřelila Kristýnka Růřičková. Naše holky tak porazily soupeřky 5:4.

Takhle se pak radovaly naše Amazonky z vítězství.

Radost z vítězství

Vyhlášení vítězů.

Předávání cen (1)

A tohle je naše vítězná sestava.

Naše vítězné družstvo

Anička Blažková, Anička Brucháčková, Mirďa Příborská, Míša Kubíčková, Anička Zelinková, Kristýnka Růžičková, Staňka Zelinková a Melča Minaříková.

Pohár a medaile.

P3200543 (600x800)

Holkám budeme držet pěsti 17. dubna, kdy se utkají s dalšími pěti nejlepšími týmy České republiky v celostátním finále v Praze.

Odměnou byla pro holky také zastávka v olomouckém McDonaldu, kam je pozvali pan ředitel s paní zástupkyní.

Velké poděkování holkám za neuvěřitelně bojovného ducha, díky němuž překonávaly i zkušenější soupeřky, panu řediteli, trenérům mikulovského florbalu, kde teď nově holky taky trénují, mamince Růžičkové za skvělou podporu a v neposlední řadě i panu řidiči z firmy Trans bus s.r.o. Vrábel z Dolních Dunajovic.

Další fotografie zde.

První společné setkání našich budoucích prvňáčků proběhne v budově na Pavlovské v pondělí 30. března od 16:00 hodin. Těšíme se na Vás.

Plakát 30.3.doc 890,00 kB