/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

S nápisem „Jsem čtenář“ na šerpě se usměvaví, zvídaví prvňáčci hrdě ukazovali maminkám, tatínkům i prarodičům. Na čtenáře je totiž pasoval sám veliký král čtenářů, který za zvuku fanfár slavnostně poklepal každému mečem na rameno.

Slabikářová slavnost (79)

Panu králi a všem přihlížejícím děti s trochou trémy předvedly, co vše už zvládly v jazyce českém, anglickém i matematice. Skládaly slova, tančily na anglickou píseň a ukazovaly číslice. Od pana ředitele a paních učitelek dostali malí čtenáři krásný nový slabikář, malou sladkost a drobnou hračku.

Slabikářová slavnost (29)

Při teplém čaji si všichni mohli prohlédnout také výtvarné práce a fotografie, které zachycují netradiční vyučování mimo budovu školy.

Příjemný večer, při kterém se sešli starší spolužáci i malí žáčci, si všichni moc užili i díky ochotným paním kuchařkám, které připravily chutné občerstvení. Děkujeme.

Fotografie zde.

V pátek 16. listopadu se třída II.A proměnila v pohádkovou říši skřítků.

Tajemné hrátky skřítků (64)

Děti jako skřítci se spolu se skřítkem Vítkem vydaly na kouzelný výlet, během něhož poznávaly taje, které skrývá strašidelný les. Vyzkoušely si, jak vypadá takový obyčejný skřítčí den. Na oplátku svého průvodce skřítka Vítka naučily abecedu a podělily se o znalosti, které od začátku roku získaly.

Tajemné hrátky skřítků (10)

O tom, že ne každá kouzelná bytost je hodná, se děti přesvědčily, když si vyslechly povídání o školním skřítkovi, který rád tropí neplechu a zlobí děti i paní učitelky. Tohoto skřítka se však podařilo dopadnout, takže bylo co oslavovat.

Tajemné hrátky skřítků (73)

Nakonec skřítek Vítek udělil dětem diplom, jako odměnu za celodenní putování.

Hrátky skřítků (9)

Fotografie zde.