/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická / Setkání se zástupci SŠ + info o PŘ na SŠ 2018/2019 (15.11.2018)

Setkání se zástupci SŠ + info o PŘ na SŠ 2018/2019 (15.11.2018)

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 jsme zorganizovali na ZŠ Mikulov, Valtická 3 pro deváťáky, osmáky a jejich rodiče setkání se zástupci středních škol našeho kraje. Toto setkání by jim mohlo usnadnit orientaci ve středních školách našeho regionu. Již brzy si totiž budou muset vybrat z nabídky středních škol a zvolit si tu, která je nejlépe dovede k jejich budoucímu povolání.

Tato setkání pořádáme na naší škole každým rokem na podzim. Přijíždějí k nám zástupci středních škol z blízkého i dalekého okolí. Letos k nám zavítali a své školy prezentovali zástupci těchto škol: SOŠ a SOU Hustopeče, Soukromá SOŠ manažerská a zdravotnická Břeclav, SŠ polytechnická Brno, Jílová, Hotelová škola Brno, SOŠ zahradnická a SOU Rajhrad, OU Cvrčovice, Střední škola Strážnice, SŠ strojírenská a elektrotechnická Brno, G, SOŠ a SOU Mikulov, Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav, Střední škola stavebních řemesel Brno- Bosonohy, SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno a SOŠ vinařská a SOU zahradnické Valtice. Všem zástupcům středních škol za jejich návštěvu děkujeme.

Žáci získali u zástupců SŠ potřebné informace o studiu, učebních oborech, přijímacím řízení nebo dnech otevřených dveří.

Jindřiška Kudrnová

Prezentace ze setkání se zástupci SŠ, kterou vám představila zástupkyně Mgr. Kudrnová, je ke stažení zde:

Další zdroje informací:

- webové stránky SŠ
- dny otevřených dveří
- databáze středních škol:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.msmt.cz (vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore)

www.jmskoly.cz (rodic)

www.stredniskoly.eu

- informační panely ve škole