/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická / Recitační soutěž - oblastní kolo (4.4.2018)

Recitační soutěž - oblastní kolo (4.4.2018)

Základní škola Mikulov, Valtická 3 uspořádala ve středu 4. dubna 2018 další ročník oblastního kola recitační soutěže. I tento rok se do soutěže zapojili nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Valtická a ZŠ Hraničářů. Celkem se zúčastnilo 53 recitátorek a recitátorů. Hlavní pořadatelkou soutěže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOŠ Mikulov za sladké větrníky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže- kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, příspěvková organizace.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili.

Výsledky soutěže:

I.kategorie (1.třída)

1.místo: Emma Jankechová- postup do krajského kola

2.místo: Taťána Růžičková

3.místo: Tereza Cvrčková

II.kategorie (2. a 3.třída)

1.místo: Viktor Ramšák, Terezie Nezbedová - postup do krajského kola

2.místo: Štěpánka Nedvědová

3.místo: Tadeáš Gruna

zvláštní ocenění poroty: Malen Ceglowska

III.kategorie (4. a 5.třída)

1.místo: Eliška Rajchlová- postup do krajského kola