Po štafetovém běhání na maratónské trati a účasti na Okresních přeborech v přespolním běhu v Břeclavi, kde se velmi dobře dařilo především děvčatům, byla pro žáky 2. stupně připravena soutěž O nejrychlejšího žáka školy.

nejrychlejší žák_start_imagelarge

Odpolední rozjasněná obloha přivítala 1. listopadu na zmodernizované běžecké dráze školního hřiště děvčata a chlapce, kteří se snažili zaběhnout 60m v co nejkratším čase. Nejlepší může být jen jeden.

nejrychlejší žák_2_imagelarge

Pro školní rok 2007/2008 se stal nejrychlejším žákem školy Adam Štiber časem 7,72s. Druhé místo obsadil Ladislav Rosík výkonem 7,78s. Třetí příčka patří Vítězslavovi Závodnému, který daný úsek zdolal za 8,81s. Všichni tři žáci navštěvují IX.B třídu.

nejrychlejší žák_1_imagelarge

Z děvčat měla "nejrychlejší nohy" Iveta Vašíčková. Take tato závodnice je z IX. B třídy. Dosáhla čas 8,91s. Z druhého místa se právem radovala žákyně šesté třídy Nikola Hudková-čas 9,40s. Reprezentantka IX.A Klára Křístková podala třetí nejlepší výkon- 9,41s.

Z každé kategorie tři nejrychlejší obdrželi diplom a věcnou odměnu. I když nebyl překonán rekord školy, všichni se zahřáli nejen čajem, ale hlavně pocitem z dobře prožitého odpoledne.

Ve čtvrtek 20. září 2007 se na naší škole konal již 16. ročník běhu Zátopkova štafeta na maratónské trati.

maraton_2007_3_imagelarge

Štafetový kolík si postupně předalo 42 běžců, poslední část trati jako host uběhla bývalá žákyně školy Silvie Svobodová. Také čas letošního ročníku byl pěkný 2:51:09. Rekord školy je z roku 1997 - 2:42:06. Běh na maratónské trati probíhal za příjemného počasí. Akci organizovala p. uč. Mgr. Marie Janečková.

maraton_2007_2_imagelarge

Poděkování patří všem organizátorům i Městské policii za dohled na bezpečnost závodníků při běhu po komunikaci města.

maraton 2007