Po štafetovém běhání na maratónské trati a účasti na Okresních přeborech v přespolním běhu v Břeclavi, kde se velmi dobře dařilo především děvčatům, byla pro žáky 2. stupně připravena soutěž O nejrychlejšího žáka školy.

nejrychlejší žák_start_imagelarge

Odpolední rozjasněná obloha přivítala 1. listopadu na zmodernizované běžecké dráze školního hřiště děvčata a chlapce, kteří se snažili zaběhnout 60m v co nejkratším čase. Nejlepší může být jen jeden.

nejrychlejší žák_2_imagelarge

Pro školní rok 2007/2008 se stal nejrychlejším žákem školy Adam Štiber časem 7,72s. Druhé místo obsadil Ladislav Rosík výkonem 7,78s. Třetí příčka patří Vítězslavovi Závodnému, který daný úsek zdolal za 8,81s. Všichni tři žáci navštěvují IX.B třídu.

nejrychlejší žák_1_imagelarge

Z děvčat měla "nejrychlejší nohy" Iveta Vašíčková. Take tato závodnice je z IX. B třídy. Dosáhla čas 8,91s. Z druhého místa se právem radovala žákyně šesté třídy Nikola Hudková-čas 9,40s. Reprezentantka IX.A Klára Křístková podala třetí nejlepší výkon- 9,41s.

Z každé kategorie tři nejrychlejší obdrželi diplom a věcnou odměnu. I když nebyl překonán rekord školy, všichni se zahřáli nejen čajem, ale hlavně pocitem z dobře prožitého odpoledne.

Ve čtvrtek 11. října 2007 se žáci naší školy pod vedením p. učitelky Janečkové zúčatnili Okresního přeboru v přespolním běhu, který se konal v Kančí oboře v Břeclavi.

okresní_přebor_přespolního_běhu_imagelarge

Mladší žákyně absolvovaly trať dlouhou 900m, chlapci 1 400m. Z našich byla nejúspěšnější Michaela Kosinová ze VII.B třídy na velmi pěkném 7.místě, Lucie Zedníková byla třináctá z padesáti startujících děvčat. Školu také vzorně reprezentovali: Zdena Kosinová, Denisa Večeřová, Robin Diwulski, Dominik Šrámek, Slavomír Dobrovský, Adam Koprivňanský a Dan Pohanka.

V úterý 2. října 2007 za příjemného podzimního počasí proběhl již čtvrtý ročník ekologicko-přírodovědné soutěže " Zelená stezka Jaromíra Tomečka". Žáci pátých ročníků v přírodním prostředí Svatého kopečku postupně plnili úkoly a odpovídali na soutěžní otázky , které jim byly kladeny z různých oblastí přírodovědy a ochrany přírody i z dalších dovedností.

Předávání cen vítězným družstvům

Nejlépe se dařilo dvěma družstvům. Žáci ze ZŠ Mikulov, Hraničářů a ZŠ Mikulov, Valtická dosáhli stejného počtu bodů - 65. A ani dlouhotrvající rozstřel v podobě záludných otázek nepřinesl jednoznačného vítěze. Proto byla letos udělena dvě první místa, která získala jak družstva zeˇZŠ Hraničářů /Divišová Denisa, Öri Adam, Peřinová Kateřina/ a ZŠ Valtická ve složení / Němec Radek, Kubánek Jaroslav, Mikesková Barbora/. Třetí místo také rozstřelem s 59 body obsadila ZŠ Mikulov, Valt.-Pavlovská/Šmidová Adéla, Kolínová Bohumila, Frantel Jan/, čtvrtí se stejným počtem bodů byli žáci ze ZŠ Lednice /Dolečková Nikola, Horsáková Kateřina, Podškubková Valentina. Páté místo pak obsadili žáci ze ZŠ Hráničářů II /Černáková Markéta, Hlavačková Hana, Zahnáš Radek/ s 55 body. Všichi obdrželi diplomy, knižní nebo věcné ceny. Všem pak popřál k pěkným soutěžním výsledkům ředitel školy Mgr. Rostislav Souchop a poděkoval organizátorům z řad učitelů, studentů z Gymnázia Mikulov, pracovníků CEV Pálava Mikulov i žákům EKOKLUBU naší školy, kteří se podíleli na bezproblémovém a pohodovém průběhu této akce.

Ve čtvrtek 20. září 2007 se na naší škole konal již 16. ročník běhu Zátopkova štafeta na maratónské trati.

maraton_2007_3_imagelarge

Štafetový kolík si postupně předalo 42 běžců, poslední část trati jako host uběhla bývalá žákyně školy Silvie Svobodová. Také čas letošního ročníku byl pěkný 2:51:09. Rekord školy je z roku 1997 - 2:42:06. Běh na maratónské trati probíhal za příjemného počasí. Akci organizovala p. uč. Mgr. Marie Janečková.

maraton_2007_2_imagelarge

Poděkování patří všem organizátorům i Městské policii za dohled na bezpečnost závodníků při běhu po komunikaci města.

maraton 2007