Naše škola byla po čtyřech letech opět pořadatelem a hostitelem mezinárodního setkání škol.

V pátek 15.5. 2015 jsme kolem poledne netrpělivě čekali na naše kamarády z Maďarska, Slovenska a Chorvatska.

Když konečně dorazili a my je před školou přivítali, čekal je nejprve dobrý oběd v restauraci Bowling, potom malý výšlap na Kopeček a nakonec jsme si je s netrpělivostí rozebrali do našich rodin, abychom je pohostili a ukázali jim své domovy, kamarády a Mikulov.

Následující den jsme se všichni sešli na školním hřišti k slavnostnímu zahájení, potom probíhala utkání děvčat ve vybíjené a odpoledne se střetli chlapci v kopané.

Po sportování jsme se s hosty prošli Mikulovem a na zámku nás čekalo u obřího sudu setkání s kardinálem Dietrichsteinem a Perchtou z Rožmberka.

Po návratu do školy byla pro všechny účastníky připravena diskotéka.

Přestože byli naši hosté ze začátku poněkud stydliví, hudba nakonec udělala své.

V neděli dopoledne bylo setkání slavnostně ukončeno a my se museli rozloučit s našimi novými kamarády.

Těšíme se za rok na další setkání – tentokrát v Nových Zámcích na Slovensku.

Lenka Babáková, Natálie Šutová, Tereza Košuličová , žákyně VIII.B

DSC_4112 (800x533)

Další fotografie zde.

V úterý 28. dubna pořádala naše škola na budově Valtická okrskové kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Hrálo se o postup do okresního kola, které se uskuteční 6. května v Hustopečích. Letos o vítězství bojovala družstva ze ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Valtice, ZŠ Drnholec, ZŠ Březí a žáci z mikulovských škol ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická. Navzdory předpovědím nám počasí přálo a všichni jsme si sportovní dopoledne užili.

První místo v kategorii chlapců vybojovalo družstvo ze ZŠ Drnholec. Jako druhé skončilo družstvo ze ZŠ Valtice a třetí byli chlapci ze ZŠ Dolní Dunajovice. V kategorii dívek se první místo z loňského roku podařilo obhájit našim dívkám, na druhém místě skončilo dívčí družstvo ze ZŠ Dolní Dunajovice a třetí byly dívky ze ZŠ Březí.

Všem gratulujeme a našim holkám držíme palce v okresním kole.

vybijena

Ve středu 11. března proběhlo první setkání budoucích prvňáčků.

MDS 11.3.2015 (1) (800x599)

Děti se setkaly se svojí paní učitelkou i budoucími spolužáky. Vyzkoušely si, jak zvládnou některé dovednosti, které jim pomohou k pohodovému nástupu do první třídu.

MDS 11.3.2015 (17) (800x599)

Po náročném programu si děti pohrály a odreagovaly se u interaktivní tabule a se stavebnicemi lega. Paní kuchařky pro ně také připravily ochutnávku svačinek, které pro děti připravují ve škole.

MDS 11.3.2015 (20) (800x599)

Těšíme se na další setkání, které proběhne ve středu 22. dubna.

Další fotografie zde.

Pozvánka

Na tomto místě najdete aktualizované informace týkající se přijímacího řízení na střední školy a odborná učiliště v letošním školním roce.

Prezentace, kterou jste mohli vidět na setkání rodičů se zástupci škol 13.11.2014 je k nahlédnutí zde:

Info lze také získat na těchto webových stránkách:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.msmt.cz (vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore)

www.jmskoly.cz (rodic)

www.stredniskoly.eu

V pátek 7. listopadu proběhl v tělocvičně 1. ročník pěvecké přehlídky Zpívá celá škola.

Zpívá celá škola (11)

Během hudební přehlídky zazněla spousta krásných písní. Na pódiu se vystřídala řada zpěváků od 1. do 9. třídy.

Zpívá celá škola (104)

Stejně jako zpěváci, užili si pohodové dopoledne také posluchači.

Zpívá celá škola (20)

Už teď se někteří těší na další ročník.

Fotografie zde.

Dne 22. 10. 2014 uspořádala ZŠ Mikulov, Valtická 3 halloweenskou párty, která trvala od 16:00 do 19:00 hodin. Jednalo se o párty v halloweenských kostýmech.

Děti se na párty velmi dobře bavily, zatančily si na populární hudbu, zaujala je především makarena. Na párty si žáci 9. ročníku připravili i několik soutěží o sladkosti, jako například židličkovaná, limbo (podlézání tyče) a tanec s kruhy.

Rodiče i děti připravili mnoho občerstvení, takže hladem ani žízní rozhodně nikdo netrpěl. Někteří se dokonce snažili, aby i jídlo mělo téma Halloweenu- například sušenky, které vypadaly jako uříznuté prsty, perníčky ve tvaru dýní, netopýrů, koček a podobně. Všem děkujeme za přípravu tohoto bezvadného občerstvení.

Párty se velmi vydařila a už teď se těšíme na další akci, již brzy nás čeká vánoční besídka.

Barbora Fiedorová a Nikola Nečasová, IX.A

Halloweenská párty 1
Halloweenská párty 2

Více foto z akce zde.

V pátek 26. 9. 2014 odjeli žáci VI.A, VI.B a VIII.A Základní školy Mikulov, Valtická do Brna do Dietrichsteinského paláce, aby zhlédli výstavu Unikáty zemských muzeí a především originální sošku Věstonické venuše. V rámci výstavy měli možnost si také prohlédnout kamennou hlavu keltského héroa ze Mšeckých Žehrovic a železné meteority z Opavy- Kylešovic.

Soška Věstonické venuše je vymodelovaná z hlíny a vypálená. Je uložena ve sbírkách Moravského zemského muzea a v současné době je k vidění v brněnském Dietrichsteinském paláci. Soška měří 11, 5 cm na výšku a 4, 4 cm na šířku. Venuši nalezl E. Dania, preparátor a technický vedoucí výzkumů Karla Absolona, v Dolních Věstonicích 13. 7. 1925 v popelišti velkého ohniště. Soška byla rozlomená na dva díly a je nejstarším keramickým předmětem na světě.

Soška bývá vystavována jen při velmi vzácných příležitostech, naposledy v roce 2013 v Londýně u příležitosti výstavy Umění doby ledové: Zrození moderní mysli v Britském muzeu.

Výstava byla pro nás jedinečným zážitkem a chtěli bychom také tímto poděkovat lektorce výstavy, která nás svým poutavým výkladem seznámila s vystavovanými exponáty.

Akce proběhla v rámci projektu Posilování jazykových znalostí a praktických dovedností.

Jindřiška Kudrnová

Foto zde.