Ve dnech 25. až 29.4. jsme se my, žáci ZŠ Mikulov na Valtické, účastnili kurzů AJ s rodilými mluvčími.

Navštívili nás dva mladí lektoři z USA, Rachel a Christian. Protože nás bylo hodně, 78 zájemců od páté po devátou třídu, rozdělili nás na čtyři skupiny a každý den jsme s nimi měli tři hodiny. Hráli s námi různé hry v angličtině, abychom si procvičili konverzaci. Pomohli nám, abychom se nestyděli mluvit, i když to bude špatně. Dost jsme se pobavili, protože aktivity byly zábavné. Moc se nám líbily například soutěže v týmech.

Na konci kurzu dostal každý žák certifikát o ukončení kurzu.

Tento program, který pro nás naše škola umožnila, byl pro nás přínosný v tom, že jsme přestali bát komunikovat v angličtině. Příští rok se opět těšíme na kurzy!

Martina Švábenská a Hana Picková, žákyně IX.B

kurz 1
Kurz 2
Kurz 3
Kurz 4

Základní škola Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav uspořádala ve středu 6. dubna 2016 již 12.ročník oblastního kola recitační soutěže. I tento rok se do soutěže zapojili nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Drnholci, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Hraničářů. Celkem se zúčastnilo 47 recitátorek a recitátorů. Hlavní pořadatelkou soutěže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony, vynikající byla letos zejména II. a III. kategorie. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOŠ Mikulov za sladké větrníky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže - kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili.

Výsledky soutěže:

I.kategorie (1.třída)

1.místo: Martina Osterreichová (ZŠ Dolní Věstonice)- postup do krajského kola

2.místo: Michael Vlk (ZŠ Drnholec)

3.místo: Adéla Chromíková (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

II.kategorie (2. a 3.třída)

1.místo: Tereza Kostková (ZŠ Dolní Věstonice)- postup do krajského kola

2.místo: Amálie Kmetová (Základní škola Mikulov, Valtická)- postup do krajského kola

3.místo: Patricie Čuprová (ZŠ Ivaň)

III.kategorie (4. a 5.třída)

1.místo: Elen Skřičková (ZŠ Mikulov, Hraničářů)- postup do krajského kola

2. místo: Kateřina Valeriánová (ZŠ Dolní Dunajovice)

3.místo: Jakub Tréšek (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

IV. kategorie (6. a 7.třída)

1.místo: Markéta Holbová (ZŠ Dolní Dunajovice)- postup do krajského kola

2.místo: Veronika Prágerová (ZŠ Dolní Věstonice)- postup do krajského kola

3.místo: Barbora Mucalová (ZŠ Březí)

V. kategorie (8. a 9.třída)

1.místo: Karolína Charvátová (Gymnázium Mikulov)- postup do krajského kola

2.místo: Marek Machajdík (Základní škola Mikulov, Valtická)

3.místo: Štefan Šedivý (ZŠ Valtice)

CENA DIVÁKA:

Michael Vlk (ZŠ Drnholec)

V kategorii autorská báseň byli oceněni:

I.kategorie- Anna Brucháčková (ZŠ Mikulov, Valtická) a Tadeáš Duben (ZŠ Dolní Věstonice)

II.kategorie- Bronislava Hornáčková (ZŠ Mikulov, Hraničářů)

Jindřiška Kudrnová

Foto zde

Pro další informace klikněte zde.

Rozhodnutí o přijetí zde.

Od soboty si užívají někteří žáci 1. stupně sněhové radovánky ve Špindlerově Mlýně, kde jsou na lyžařském kurzu. Všichni se mají skvěle a moc pozdravují. Zatím pár fotek na ukázku, zbytek po návratu.

cesta k chatě Sedmidolí

příprava na lyžování

ukládání ke spánku

lanovka

zasněžená krajina

diskotéka

pozdrav domů

Další fotografie zde.

1. místo kraj

Informace a fotografie najdete zde.

Cílem BILICULA je zvyšovat kvalitu života lidí s postižením a pomáhat jejich rodinám a také zlepšovat informovanost veřejnosti. Za dětmi s postižením se vydalo pár dětí z Valtické v kostýmech Mikuláše, čerta a anděla. Andělé rozdávali mikulášskou nadílku a Mikuláš si děti jednotlivě volal k sobě. Po předání nadílky se Mikulášova družina usadila a bylo jim nabídnuto občerstvení v podobě cukroví, které děti samy napekly. Družina si odnesla spoustu zajímavých pocitů, které by ráda předala svým vrstevníkům, kteří si občas neuvědomují, jaké právě oni mají štěstí.

Lenka Babáková, IX.B

Foto zde.

Předvánoční čas je tradičně spjat s vystoupením žáků naší školy před svými rodiči, sourozenci či spolužáky na vánoční besídce. Ta letošní se konala v úterý 15.12.2015 a zapojily se do ní se svými příspěvky téměř všechny třídy.

Foto zde.

Setkání předškoláků proběhlo 13. ledna.

Z našich prvňáčků se stávají čtenáři. Na čtvrtek 26. listopadu pozvaly děti s paní učitelkou rodiče, aby jim ukázaly, jak zvládnou rozkládat a skládat slabiky a jak už umí číst jednoduchá slova.

Slavnosti Slabikáře (4)

Každý se mohl ukázat. Děti byly moc šikovné. Učení prokládaly písničkami a básničkami, kterých umí taky hodně. Šlo jim to parádně.

Slavnosti Slabikáře (42)
Slavnosti Slabikáře (16)

Každému malému čtenáři pak paní učitelka připnula barevnou kytičku pro čtenáře a pan ředitel předal všem slabikář.

Slavnosti Slabikáře (88)
Slavnosti Slabikáře (114)
Slavnosti Slabikáře (132)

Děti se hned pustily do prohlížení.

Slavnosti Slabikáře (166)

Všichni mají velkou pochvalu a přejeme jim hodně úspěchů do další práce.

Fotografie zde.