V úterý a středu 9. a 10. října 2007 se v Břeclavi konal Veletrh vzdělávání s nabídkou studijních a učebních oborů především pro žáky devátých tříd a jejich rodiče. Žáci devátých ročníků společně s třídními učitelkami Jindřiškou Kudrnovou a Zdenkou Kubíčkovou veletrh navštívili ve středu, odkud si přinesli mnoho zajímavých nabídek studijních a učebních oborů i dalších informačních materiálů.

V sobotu 6. října 2007 se konal v blízkosti rybníka Nesyt Ptačí festival spojený s odchytem a kroužkováním ptáků.

ptaci_festival_sedlec_2007_imagelarge

Akce se zúčastnili i žáci školy a členové EKOKLUBU. Pořadatelé CEV Palava Mikulov a CHKO Pálava Mikulov opět připravili mnoho zajímavých zážitků a ukázky ptáků spojené s jejich určováním a kroužkováním.

sedlec_ptaci_festival_2007_imagelarge

Mezi ptačími úlovky v sítích se našel i jeden netopýr dlouhouchý, který není pták ale savec.Jako drahokam a nejcenější odchycený úlovek opět zazářil ledňáček říční.Vydařená akce potěšila velké množství diváků, kteří si ještě prohlédli další okolí Nesytu i přilehlého Slaniska.

V úterý 2. října 2007 za příjemného podzimního počasí proběhl již čtvrtý ročník ekologicko-přírodovědné soutěže " Zelená stezka Jaromíra Tomečka". Žáci pátých ročníků v přírodním prostředí Svatého kopečku postupně plnili úkoly a odpovídali na soutěžní otázky , které jim byly kladeny z různých oblastí přírodovědy a ochrany přírody i z dalších dovedností.

Předávání cen vítězným družstvům

Nejlépe se dařilo dvěma družstvům. Žáci ze ZŠ Mikulov, Hraničářů a ZŠ Mikulov, Valtická dosáhli stejného počtu bodů - 65. A ani dlouhotrvající rozstřel v podobě záludných otázek nepřinesl jednoznačného vítěze. Proto byla letos udělena dvě první místa, která získala jak družstva zeˇZŠ Hraničářů /Divišová Denisa, Öri Adam, Peřinová Kateřina/ a ZŠ Valtická ve složení / Němec Radek, Kubánek Jaroslav, Mikesková Barbora/. Třetí místo také rozstřelem s 59 body obsadila ZŠ Mikulov, Valt.-Pavlovská/Šmidová Adéla, Kolínová Bohumila, Frantel Jan/, čtvrtí se stejným počtem bodů byli žáci ze ZŠ Lednice /Dolečková Nikola, Horsáková Kateřina, Podškubková Valentina. Páté místo pak obsadili žáci ze ZŠ Hráničářů II /Černáková Markéta, Hlavačková Hana, Zahnáš Radek/ s 55 body. Všichi obdrželi diplomy, knižní nebo věcné ceny. Všem pak popřál k pěkným soutěžním výsledkům ředitel školy Mgr. Rostislav Souchop a poděkoval organizátorům z řad učitelů, studentů z Gymnázia Mikulov, pracovníků CEV Pálava Mikulov i žákům EKOKLUBU naší školy, kteří se podíleli na bezproblémovém a pohodovém průběhu této akce.

Ve čtvrtek 20. září 2007 se na naší škole konal již 16. ročník běhu Zátopkova štafeta na maratónské trati.

maraton_2007_3_imagelarge

Štafetový kolík si postupně předalo 42 běžců, poslední část trati jako host uběhla bývalá žákyně školy Silvie Svobodová. Také čas letošního ročníku byl pěkný 2:51:09. Rekord školy je z roku 1997 - 2:42:06. Běh na maratónské trati probíhal za příjemného počasí. Akci organizovala p. uč. Mgr. Marie Janečková.

maraton_2007_2_imagelarge

Poděkování patří všem organizátorům i Městské policii za dohled na bezpečnost závodníků při běhu po komunikaci města.

maraton 2007

Slavnostní zahájení nového školního roku 2007/2008 na ZŠ Mikulov, Valtická proběhlo na dvou budovách školy. V pondělí 3.září v 8.hod. přivítal ředitel školy Mgr. Rostislav Souchop spolu se zástupkyní ředitele Mgr.Hanou Míčkovou a zástupkyní města paní místostarostkou PhDr.Ilonou Žiškovou-Wágnerovou na Pavlovské ulici žáky, učitele a rodiče. Malé prvňáčky potěšila květina z rukou starších kamarádů páťáků.

Slavnostní zahájení šk. roku 2007/2008

O půl deváté již netrpělivě očekávali příchod vedení školy na hřišti za školou na Valtické ulici žáci s rodiči i učitelé. Pan ředitel opět srdečně přivítal všechny zúčastněné, představil novou zástupkyni ředitele školy Mgr. Jindřišku Kudrnovou a nové pedagogy.Všem popřál mnoho úspěchů do nového školního roku.