ŠvP 2013 Křižanov (5) (800x533)

V červnu jsem vyjeli do školy v přírodě do Křižanova. V rámci projektu Posilování jazykových znalostí a praktických dovedností financovaného z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, registrační číslo CZ.1.07/1.1.02/03.0104 připravily paní učitelky anglického jazyka a environmentální výchovy řadu zajímavých aktivit, při kterých děti zábavnou formou objevovaly nové poznatky o přírodě a její ochraně, opakovaly a procvičovaly si znalosti a praktické dovednosti získané ve škole hlavně v předmětech prvouka a přírodověda, znovu si připomněly třídění odpadu a další témata z oblasti environmentální výchovy. První den jsem se zastavili v ZOO v Brně. Využili jsme také vstřícnost pracovníků nedalekého zemědělského družstva, které se zabývá chovem skotu a produkcí mléka. Velmi ochotně a se zajímavým výkladem provedl jeden z jeho pracovníků děti celým areálem. Některé úkoly zpracovávali žáci v anglickém jazyce, jehož praktické využití je také součástí projektu. Užili jsme si skvělý týden v přírodě.

Fotografie 1. část zde a 2. část zde.