V dnech 6.6. až 10.6. se naše škola, ZŠ Mikulov, Valtická, účastnila pětidenního studijně poznávacího výletu do Velké Británie. Protože už z minulosti máme moc pěkné vzpomínky a zkušenosti z výletů do Anglie, byla pro nás možnost jet velmi lákavá. Celkem 13 dětí a jeden rodič se rozhodli obětovat čas a peníze, aby mohli navštívit tuto krásnou zemi a dostat příležitost vyzkoušet si své znalosti anglického jazyka.

Po rozloučení s rodiči jsme nasedli do autobusu a dalších téměř 23 hodin jsme se těšili na velké dobrodružství, které nás čekalo, konkrétně na první návštěvu moc hezkého přístavného a univerzitního města Brighton na jihu Anglie. V něm jsme se projeli u pobřeží a na slavném molu, na konci kterého je jedinečný lunapark. Navštívili jsme tam taky Royal pavilon, bývalé letní sídlo anglických králů, ve kterém jsou krásně zachovalé vzácné interiéry. Město nás okouzlilo svými malebnými uličkami a obchůdky. Večer jsme byli ubytováni v rodinách, kde si hlavně děti užily konverzaci v angličtině a velmi si pochvalovaly pohostinnost Angličanů.

Druhý den našeho pobytu jsme navštívili muzeum námořnictví v přístavném městě Portsmouth, ve kterém jsme měli příležitost podívat se do lodě jejího veličenstva HMS Victory, s kterou admirál Nelson vyhrál v roce 1805 bitvu u Traffalgaru. Jako další jsme se podívali do skanzenu, ve kterém se život zastavil v 16. století, takže jsme na vlastní oči zažili, jak se tehdy žilo na anglickém venkově. Poslední zastávka toho dne byla v Chicesteru, kde jsme navštívili krásnou katedrálu.

Poslední den byl věnován hlavnímu městu, Londýnu. V něm jsme zažili extrémní výškové rozdíly, protože nejprve jsme se svezli na obřím kole London Eye, ve výšce 135 metrů a následně v metru, v londýnském Underground. Z muzeí jsme navštívili muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s a po další jízdě metrem jsme se projeli po hlavních náměstích centra Londýna, kolem slavného Westminsterského opatství, parlamentu a Big Bena. A abychom nebyli ochuzeni o pohled na Tower Bridge, vydali jsme se na projížďku lodí po řece Temži. Poslední zastávkou před odchodem domů bylo observatorium v Greenwich, přes který prochází nultý poledník.

Naši žáci (i učitelé) se domů vrátili se spoustou úžasných dojmů a zážitků, které nám okamžitě vnukly myšlenku zorganizovat podobný zájezd i v příštím školním roce. Naší prioritou samozřejmě stále zůstává motivovat naše žáky a umožnit jim použít anglický jazyk v reálném prostředí. Výlet se opravdu vydařil a těšíme se na příští!

Mgr. Beata Fabičovičová

Foto zde.

Tanec bez hranic .... to je název pojektu, kterého se naše škola účastní od r. 2009 společně s partnerskou školou IBHS Poysdorf.

Důležitým cílem projektu je sblížit děti, naši budoucí generaci, z obou států a tím překročit nejen zeměpisnou, ale i historickou hranici. Poznávat život a kulturu sousedů při hudbě a tanci, také sportováním a komunikací cizími jazyky. . . Žáci obou škol mají velkou výhodu v tom, že už několik let pořádáme nejméně 1x ročně společné aktivity, aby bylo představeno kulturní dědictví a přiblížena identita sousedů. Tím napomáháme oboustrannému porozumění a poznávání .

Logo Comenius

Logo Comenius 2

Co se v rámci projektu už podařilo realizovat? Podívejte se zde:

V úterý 27. dubna proběhl na naší škole na budově Valtická již sedmý ročník okrskového kola ve vybíjené . Žáci 4. a 5. tříd opět bojovali o postup do okresního kola, které se uskuteční 12. května v Hustopečích.

Letos si měřilo síly šest družstev chlapců a čtyři družstva dívek. Počasí nám přálo, celé dopoledne svítilo sluníčko.

Loňské vítězství obhájilo družstvo dívek ze ZŠ Hraničářů, druhé skončily naše dívky a na třetím místě se umístily dívky ze ZŠ Hlohovec. V kategorii chlapců na prvním místě skončila ZŠ Dolní Dunajovice, druhá ZŠ Hraničářů a třetí ZŠ Hlohovec.

Všem umístěným gratulujeme a těšíme se na další ročník.

Vybijena kompr 1
Vybijena kompr 2
Vybijena kompr 4

Sportovcům, v našem případě malým atletům, již delší dobu deštivé počasí příliš nepřálo. Přesto neúnavně a poctivě trénovali, aby si mohli změřit své síly a výkony v atletických disciplínách. Dlouho očekávaný závod byl zahájen v pondělí 14. června 2010 na školním hřišti ZŠ Valtická Mikulov. Po nástupu závodníků – dětí z 1. – 5. ročníku – se podle kategorií rozdělili na jednotlivá sportoviště (hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh na 50 m). Největší bojovnost a nadšení ve svém prvním velkém závodě prokázali nejmladší prvňáčkové. Ve svém úsilí dosáhnout na medailové příčky nezůstali pozadu ani naši starší sportovci, a tak si zaslouženě všichni ti nejlepší odnášeli kromě diplomů a medailí také drobné odměny. Své výkony budou mít možnost porovnat s ostatními sportovci v oblastním kole atletického trojboje na ZŠ Hraničářů. Doufejme, že je sportovní elán neopustí a budou se těšit z dalších atletických úspěchů.

Foto zde.