Základní škola Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav uspořádala 29.března 2012 již 8.ročník oblastního kola recitační soutěže. Tento rok se do soutěže zapojilo celkem 69 dětí z mikulovských škol i škol z našeho okolí. Zúčastnili se nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Drnholci, Valticích, ale i z místního gymnázia a ZŠ Hraničářů. Hlavní pořadatelkou byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová.

Soutěž byla rozdělena do tří částí- recitace, dramatizace a divadlo. Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony. Vždyť měli velmi dobrou motivaci! Vítězové jednotlivých kategorií totiž postupují do krajského kola do Brna a tam budou mít možnost porovnat své výstupy s recitátory celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě zasedli Věra Sobotová, Jaromír Crhan a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat SOU Mikulov za sladké větrníky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže- kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžích. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravily. Už teď se těšíme na příští ročník.

Výsledky soutěže:

RECITACE

I.kategorie (1.třída)

1.místo: Anežka Čechová (ZŠ Mikulov, Valtická, ul. Pavlovská)

2.místo: Kateřina Jandová (ZŠ Drnholec)

3.místo: Karin Konešová (ZŠ Mikulov, Valtická)

II.kategorie (2. a 3.třída)

1.místo: Ondřej Liďák (ZŠ Mikulov, Valtická)

2.místo: Marika Hanušková (ZŠ Hraničářů)

3.místo: Kristýna Celnarová (ZŠ Ivaň)

III.kategorie (4. a 5.třída)

1.místo: Kateřina Dostálová (ZŠ Mikulov, Valtická)

2.místo: Sabina Schalová (ZŠ Ivaň)

3.místo: Magdaléna Žejdlová (ZŠ Mikulov, Valtická)

IV. kategorie (6. a 7.třída)

1.místo: Tereza Kroupová (Gymnázium Mikulov)

2.místo: Klára Šílová (Gymnázium Mikulov)

3.místo: Ondřej Valů (ZŠ Mikulov, Valtická)

V. kategorie (8. a 9.třída)

1.místo: Vojtěch Hondl (ZŠ Mikulov, Valtická)

2.místo: Tomáš Foltán (Gymnázium Mikulov)

3.místo: Tereza Vajdíková (ZŠ Mikulov, Valtická)

Foto zde.

S dobrou náladou a ověnčeni medailemi se 27. května vraceli žáci ze ZŠ Mikulov, Valtická 3 z Břeclavi, kde probíhaly Okresní atletické přebory žactva a dorostu v atletice.Výpravu sedmi žáků z naší školy bylo tentokrát na zpáteční cestě nejen vidět, ale i slyšet. Na krku čtyř zúčastněných o sebe cinkaly dvě vypocené medaile. Tomášovi Kováčovi z IX.A také jedna na hrudi zářila za 3.místo ve vrhu koulí.

Nejlépe na okrese házet kriketovým míčkem v kategorii mladších dívek umí Julie Kapitančiková ze VII.B třídy. Hodem 44,52m dosáhla na zlato. Stříbro Julie získala za běh na 300m ( 48.92s ). V závěsu za Julií na 300m trati doběhla její sestra Elizabeth Kapitančiková ( 49.01s ). Domů si Elizabeth vezla bronz za tuto disciplínu i za 3.místo ve vrhu koulí. Zkušená závodnice Ludmila Kupczyková v kategorii dorostenek podala rovněž úctyhodný výkon. Stříbro vybojovala v běhu na 300m a čas 9.59s jí stačil na pěkné 3.místo v běhu na 60m.

sport-breclav-atletika-okresni-prebor-9_denik-800

Přeborníkem okresu ve skoku dalekém v kategorii starších žáků se stal David Volařík z IX.A třídy. Skokem 546cm dosáhl na 1.místo, překonal svůj osobní rekord a pokořil rekord školy( 512cm ). Poděkování za vzornou reprezentaci si zaslouží i žákyně VI.A třídy, Marie Mikerová, za 4.místo v běhu na 800m a Martin Dudáš z VIII.B třídy za sedmé místo v běhu na 60m.

Medailistům gratulujeme. Mgr. Marie Janečková