Ve čtvrtek odpoledne, 29.5.2008, jsme navštívily Hasičský záchraný sbor v Mikulově.

Hasiči pro nás připravili velice zajímavý program a děti tak mohly prožít jeden netradiční den ve školní družině.

Před návratem do školy jsme se odměnily sladkou zmrzlinou.

Jak se dětem výlet líbil se můžete podívat na fotografiích.

V.Ondrůjová

Pár fotek z výletu zde.

SPORTOVNĚ - BRANNÝ DEN NA ZŠ MIKULOV, VÁLTICKÁ 3

23. května přišli žáci do školy ve sportovním oblečení. Čekal je pohybem naplněný den,v průběhu kterého procvičovali netradičním způsobem branné prvky. Po vyhlášení cvičného požárního poplachu a rychlé evakuaci školy byl pro jednotlivé třídy z druhého stupně připravený zajímavý a poučný branně-vzdělávací program.

Nezapomenutelným zážitkem byla pro žáky projížďka v záchranářských a policejních člunech v YACHTCLUBU Pavlov. Zopakovali si zde základy první pomoci, vyzkoušeli si být v kůži zachránců a zachraňovaných a ohmatali si výzbroj a výstroj užívanou v policejní praxi.

Na střelnici v Mikulově stříleli z různých druhů zbraní, procvičili hod granátem na cíl a zdokonalili se v obvazové technice. V Březí si 6. třída prohlédla pracoviště inspektorátu cizinecké policie, obdivovala fungování termovize a dokonalou poslušnost psů vyhledávajících drogy.

U hasičů v Mikulově zaujala žáky požární technika, ukázka vyprošťování zraněných při autonehodách a způsob hašení požárů. S městskou policií vyzkoušeli v tělocvičně tzv. speciální techniky a na služebně jim bylo ukázáno fungování městského kamerového systému.

Proběhla rovněž beseda o přestupcích a trestné činnosti s příslušnicí státní policie.

Věříme, že tento den obohatil naše žáky nejen vědomostmi, ale i pochopením obětavé práce lidí všech zúčastněných sborů. Upřímně děkujeme všem, kteří se na tomto dni podíleli, a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

Mgr. Marie Janečková, Jitka Švástová

Foto z akce zde.

Přípravná třída využila krásného počasí a vydala se do zámeckého parku. Od soboty 24.5.2008 je za výlohou textilní prodejny na náměstí k vidění tablo s fotografiemi dětí.

v_zameckem_parku_medium

v_parku_se_nam_libi_medium

Ve dnech 2.-3.května se družstvo mladých ekologů ze Základní školy Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav zúčastnilo soutěže Zelená stezka Zlatý list 2008, kterou pořádá DDM Břeclav. Družstvo vytvořili žáci 7.-9.ročníku- jmenovitě Veronika Bukvová (9.A), Terezea Bukvová (9.A), Pavel Frlaus (9.A), Nikola Struhárová (9.B), Lucie Jarolímová (8.A), Rudolf Pelán (7.A) a Adéla Frlausová (6.A).

Soutěž probíhala v Lednici, v zámeckém parku. Po cestě k minaretu mladí ekologové rozpoznávali druhy vodních ptáků, které se pak sami snažili předvádět.

Na druhý den vyrazila do soutěže jednotlivá družstva. Na stanovištích členové soutěžních družstev určovali různé druhy zvířat a odpovídali na otázky z tematických okruhů myslivost, astronomie, hydrobiologie apod. Jak uvádějí samotní žáci, něco pro ně bylo snadné, něco jim naopak dělalo problémy.

Naši mladí ekologové získali celkem 117 bodů a umístili se na 1.místě. Blahopřejeme!!!

Mgr. Jindřiška Kudrnová a Veronika Bukvová, žákyně 9.A