Základní škola Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav uspořádala ve středu 9. dubna 2014 jubilejní 10.ročník oblastního kola recitační soutěže. Tento rok se do soutěže zapojilo celkem 72 dětí z mikulovských škol i škol z našeho okolí. Zúčastnili se nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Drnholci, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Hraničářů. Hlavní pořadatelkou souže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Soutěž byla rozdělena do tří částí- recitace, dramatizace a divadlo. Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony, vynikající byla letos zejména II. kategorie. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOU Mikulov za sladké větrníky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže- kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, okres Břeclav.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžích. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili. Už teď se těšíme na příští ročník.

Výsledky soutěže:

I.kategorie (1.třída)

1.místo: Amálka Kmetová (ZŠ Mikulov, Valtická)- postup do krajského kola

2.místo: Marie Trojanová (ZŠ Valtice)- postup do krajského kola

3.místo: Adéla Wernerová (ZŠ Drnholec)

II.kategorie (2. a 3.třída)

1.místo: Lukáš Sasínek (ZŠ Dolní Věstonice)- postup do krajského kola

2.místo: Šimon Svoják (ZŠ Mikulov, Valtická)- postup do krajského kola

3.místo: Dominika Celnarová (ZŠ Ivaň)

III.kategorie (4. a 5.třída)

1.místo: Markéta Holbová (ZŠ Dolní Dunajovice)- postup do krajského kola

2.místo: Kristýna Celnarová (ZŠ Ivaň)- postup do krajského kola

3.místo: Adéla Dědíková (ZŠ Drnholec)

IV. kategorie (6. a 7.třída)

1.místo: Magdalena Žejdlová (Gymnázium Mikulov)- postup do krajského kola

2.místo: Kateřina Dostálová (ZŠ Mikulov, Valtická)- postup do krajského kola

3.místo: Tereza Čumplíková (ZŠ Valtice)

V. kategorie (8. a 9.třída)

1.místo: Bára Vítová (Gymnázium Mikulov)- postup do krajského kola

2.místo: Ondřej Valů (ZŠ Mikulov, Valtická)- postup do krajského kola

3.místo: Aleš Pouzar (ZŠ Březí)

DIVADLO

Základní škola Valtice

Gymnázium Mikulov

ZŠ Ivaň (muzikál)

V kategorii autorská báseň byly oceněny dvě básně- Štěpána Nešpora- Rybářská báseň a Terezie Sojkové- Ráda. Tato kategorie byla letos zařazena poprvé, přišly první vlaštovky v podobě básní. Budeme se těšit na další tvorbu malých recitátorů a recitátorek.

Jindřiška Kudrnová

Foto zde.

Podrobnosti a fotografie najdete zde.