FLORBAL

Dne 17. 3. 2009 proběhlo ve sportovní hala Mikulov okrskové kolo ve florbale. Ze sedmi družstev se naše škola umístila na třetím místě ve skupině a celkově obsadila 5. - 6. místo.

Turnaje se zúčastnili tito žáci: J. Krčma, M. Vařák, J. Trpišovský, J. Frolík, D. Šrámek, T. Jochec, M. Zahradník, J. Skřivánek, V. Michalík, R. Štítil, M. Šik.

SÁLOVÁ KOPANÁ

23. 3. naše škola pořádala ve sportovní hala Mikulov okrskové kolo v sálové kopané. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev. Po druhém místě ve skupině jsme o postup do finále prohráli se ZŠ Hraničářů Mikulov. Celkově jsme skončili na 3. - 4. místě.

Turnaje se zúčastnili tito žáci: M. Vařák, J. Trpišovský, J. Frolík, D. Ondrůj, J. Skřivánek,

A. Koprivňanský, R. Babica, M. Honig, R. Diwulski, D. Šrámek.

Stravovací komise

Dne 12. 3. 2009 proběhla schůzka stravovací komise

Program jednání:

1. Účast: zástupci 5. - 9. tříd, nepřítomni zástupci 6. A

2. Zhodnocení úrovně vaření a poskytovaných služeb ve ŠJ

- většinou byla vyjádřena spokojenost s jídlem

- žádost o častější doplňování solniček, lépe utřené příbory

- zlepšit kvalitu některých polévek

- pestřejší výběr baget

3. Čeká nás týden splněných přání

- žáci nečastěji chtějí: krokety, hranolky, více těstovin, steaky, smažený sýr, svíčkovou omáčku, špíz, řízky, guláš

4. Dohodli jsme se že příští komise proběhne v měsíci dubnu

Nadále je třeba zlepšovat komunikaci v jednotlivých třídách ve všech otázkách,

nejen stravování.

Ve středu 4.3. 2009 se žáci 6. – 8. tříd ZŠ Mikulov Valtická vydali společně s osmáky z IBHS v rakouském Poysdorfu do Brna na zajímavou výstavu o egyptském faraonovi Tutanchamonovi.

Ráno v 8:00 hodin pro nás ke škole přijel autobus, ve kterém již seděly děti z Rakouska. Nastoupili jsme a s nadšením se vydali na výlet do Brna. Přes počáteční rozpaky a vzájemné okukování jsme se brzy s poysdorfskými žáky skamarádili. Velmi nám to ulehčil fakt, že někteří rakouští žáci se učí česky a my rychle hledali výrazy, které se učíme v hodinách němčiny. Také jsme si občas vypomohli angličtinou nebo gestikulací.

Autobus nás dovezl do centra města, odkud jsme se nejprve vydali na prohlídku historické části Brna. Potom jsme měli rozchod na oběd a nákup suvenýrů.

Kolem 13:00 hodin pro nás opět přijel autobus a zavezl nás k Titanic hall.

Po vstupu do haly jsme si nejprve odložili bundy a batůžky a vydali se pod vedením vyučujících na prohlídku exponátů. Překvapeně jsme všichni zírali, kolik zajímavých předmětů a poznatků se skrývalo v hrobce. Mohli jsme si například prohlédnout různé sošky, šperky, nádoby, nábytek, vozy, sarkofágy a mnoho jiných neuvěřitelných věcí, které dali staří Egypťané svému panovníkovi na cestu do Říše mrtvých.

Po prohlídce náš výlet do Brna skončil. Zavezli jsme rakouské kamarády před jejich školu, zamávali jim na rozloučenou a ujížděli k Mikulovu a již se těšili, jak budeme doma vyprávět,co vše jsme viděli a zažili.

Za účastníky výletu Pavlína Diwulská a Denisa Večeřová ,8.A

Foto z akce zde.

I v tomto školním roce odjeli žáci 2.stupně ZŠ Mikulov, Valtická 3 na hory na zimní lyžařský výcvikový kurz. Tentokrát se vydali do Špindlerova Mlýna. Některé žákyně se s námi podělily o své zážitky.

Letošní hory byly plné legrace. Prožili jsme mnoho dobrodružství s kamarády i s učiteli. Hned první den jsme začali lyžovat. Bylo to fajn. V úterý jsme se vydali do Špindlerova Mlýna do aquaparku. Kromě koupání jsme také obdivovali okolní krajinu. Po tomto krásném výletě jsme se společně vrátili na chatu plní zážitků z města.

Další dny jsme se vrátili k lyžařskému výcviku, ale trochu nám to přerušila obrovská sněhová vánice. Těšili jsme se už na večerní program, který jsme si sami připravili. Po krásném a zábavném programu jsme všichni uléhali do svých postelí a s nadšením jsme čekali na další lyžařský den.

Poslední den si pro nás vyučující a instruktoři připravili závody ve slalomu, které jsme všichni zvládli na jedničku s obrovskou pochvalou od našich učitelů. Večer jsme se chystali do svých karnevalových masek, se kterými jsme se předváděli před ostatními dětmi.

Všichni jsme se nakonec vrátili v pořádku domů a už teď se těšíme na příští rok a další lyžařský výcvik plný legrace a dobrodružství.

K. Senderáková (VI.A) a P. Diwulská (VIII. A )

Foto z LVK