Šachy

13. 11. 2009 školní kolo šachového turnaje.

1. místo - D. Ryšánek

2. místo - T. Částek

3. místo - J. Novotný

24. 11. 2009 okresní kolo v Břeclavi.

Účast: D. Ryšánek, T. Částek, R. Štifil, P. Kršík

Družstvo se umístilo na 10. místě, v jednotlivcích byl nejlepší R. Štifil, zvítězil

v 5 ze 7 partií.

Sálová kopaná

13. 11. okrskové kolo sportovní hala Mikulov.

3. místo.

Účast: R: Diwulski, A. Koprivňanský, D. Šrámek, M. Wunsch, J. Skřivánek, T. Jochec,

V. Michalík, M. Brabec, P. Miker

Florbal

24. 11. 2009 okrskové kolo sportovní hala Mikulov.

4. místo.

Účast: R. Diwulski, A. Koprivňanský, R. Babica, D. Ondrůj, M. Zahradník, D. Šrámek,

M. Wunsch, J. Skřivánek, T. Jochec, P. Miker, T. Částek, P. Fábry

Foto z florbalu zde

Základní škola Břeclav, Kupkova ve spolupráci s plaveckou školu Delfín Břeclav zaštiťuje okresní přebory v plavání pro chlapce a děvčata z okresu Břeclav. 18. 11. 2009 krytý bazén v Břeclavi přivítal plavecké naděje na již 16. ročníku plaveckých závodů.

Ze ŽŠ Mikulov, Valtická se této akce zúčastnili čtyři žáci z devátých tříd se svým doprovodem. Výrazný talent, žák IX.B třídy, Jakub Novotný, si jel potvrdit své plavecké kvality. Podařilo se. Jakub obhájil své loňské vítězství. V rozplavbě na 50 m kraul časem 28,08 s dosáhl svého letošního nelepšího výkonu. Finálový čas 28,51 s mu zajistil ve své kategorii vítězství a titul přeborníka okresu.

Jakubovi blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů. Poděkování za reprezentaci školy a města Mikulova patří i sourozencům Pavlíně a Robinovi Diwulským a Vladimírovi Mihalíkovi.

Foto z akce zde

Dne 19.11.2009 připravila část dětí z VIII.A třídy pro žáky druhého stupně ZŠ Valtická 3, Mikulov školní karneval. Hlavní pořadatelky Adéla Frlausová a Kateřina Kňourková vše samy zorganizovaly, zajistily, dohodly a celou akci moderovaly.

Velký podíl na úspěšnosti mají i učitelé , kteří nám pomohli s organizací.

Po domluvě s paní učitelkou Kubíčkovou jsme na karneval také pozvali rakouské děti z IBHS Poysdorf i s jejich učitelkami, abychom se více poznali ,spřátelili a prohloubili vzájemnou spolupráci.

Karneval začal v 17,00 hodin. Pro všechny bylo nachystané občerstvení v podobě chlebíčků, buchet, perníků a výborných koláčků, které napekla maminka Mlýnková.

Na čestném místě na pódiu byly umístěny ceny pro výherce.Hlavní výhrou byl přehrávač MP3 – sponzorský dar, který nám věnovala firma BEATman.

Na celý večer byl přichystán pestrý program. Děti mohly vyhrát ceny v soutěžích o nejlepšího tanečníka, tanečnici a taneční pár.

Hlavním bodem celého večera bylo vyhodnocení nejnápaditějších masek. Porota, která se skládala ze zástupců učitelů mikulovské i poysdorfské školy, měla těžkou práci s výběrem, protože všechny masky byly velmi nápadité. Nakonec zvítězila čarodějnická dvojčata z páté třídy.

Po vyhodnocení soutěží jsme se už museli rozloučit s rakouskými dětmi, které nám jako odměnu za pozvání předvedly jejich tanec, který byl tak rytmický, že jsme neodolali a

všichni jsme se k nim připojili. Atmosféra byla báječná a věřili jsme dětem z Poysdorfu, že se

jim domů nechtělo. Na oplátku nás pozvali na jejich tradiční akci – fašank, který pořádají

v únoru. Už se moc těšíme a někteří promýšlejí své masky.

Pak program vesele pokračoval. Všichni jsme tančili a bavili se až do 21,00 hodiny.

Karneval se všem velice líbil a doufáme, že i další akce se vydaří aspoň tak dobře jako tahle. Chtěli bychom tímhle také poděkovat všem zúčastněným , sponzorům. a těm,

kteří se podíleli na organizaci karnevalu.

Foto z akce zde

Kateřina Kňourková a Adéla Frlausová, VIII.A