Z našich prvňáčků se stávají čtenáři. Na čtvrtek 26. listopadu pozvaly děti s paní učitelkou rodiče, aby jim ukázaly, jak zvládnou rozkládat a skládat slabiky a jak už umí číst jednoduchá slova.

Slavnosti Slabikáře (4)

Každý se mohl ukázat. Děti byly moc šikovné. Učení prokládaly písničkami a básničkami, kterých umí taky hodně. Šlo jim to parádně.

Slavnosti Slabikáře (42)
Slavnosti Slabikáře (16)

Každému malému čtenáři pak paní učitelka připnula barevnou kytičku pro čtenáře a pan ředitel předal všem slabikář.

Slavnosti Slabikáře (88)
Slavnosti Slabikáře (114)
Slavnosti Slabikáře (132)

Děti se hned pustily do prohlížení.

Slavnosti Slabikáře (166)

Všichni mají velkou pochvalu a přejeme jim hodně úspěchů do další práce.

Fotografie zde.

Informace od výchovné poradkyně týkající se přijímacího řízení na střední školy a učební obory v roce 2016 najdete v následující prezentaci:

Info čerpejte také zde:

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabslovent.cz

www.msmt.cz (sekce vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore)

www.jmskoly.cz

www.stredniskoly.eu

Ve středu 11. listopadu k nám zavítala skupina historického šermu Pernštejni. Naši čtvrťáci a páťáci vyrazili do tělocvičny na Pavlovskou.

Pernštejni (2)

Zde je čekalo představení s názvem Gotika - české země za vlády Lucemburků. Poutavou a vtipnou formou nám přiblížili dobu, plnou rytířských soubojů a bitev. Šermíři seznámili děti v krátkých divadelních vstupech také s Janem Lucemburským, Karlem IV. nebo Zikmundem Lucemburským.

Pernštejni (18)

Nakonec dostaly děti prostor pro své dotazy. Velmi také ocenili, zejména chlapci, možnost si na zbraně této doby i sáhnout. Všem se představení líbilo.

Pernštejni (33)

Po skončení spěchaly obě třídy na náměstí na příjezd svatého Martina.

Svatý Martin (8)

Fotografie najdete zde.