Přivítala nás Praha

22. října odjeli žáci 7.,8. a 9. roč. s paní učitelkou A. Antesovou, S. Pospíšilovou a Z. Kubíčkovou autobusem s panem řidičem J. Falářem do Prahy. Cestou jsme zastavili na motorestu, abychom se mohli nasnídat a protáhnout.Kolem 12. hodiny jsme vystoupili u hlavního nádraží v Praze a poté jsme se přesunuli na Václavské náměstí.

Prošli jsme starou královskou cestou na Staroměstské náměstí a odtud přes Karlův most na Pražský hrad. Počasí nám přálo, tak jsme si mohli cestou určovat známé kulturní památky ( například strahovský klášter, petřínskou rozhlednu . . . ) a užít si krásný výhled z Hradčan na historickou část Starého Města .

Využili jsme střídání stráží na Hradě k fotografování. Procházkou přes Kampu jsme namířili k Národnímu divadlu. Do budovy Nové scény jsme šli o hodinu dříve, abychom se mohli převléknout do společenského oblečení.

K. H. Mácha trochu jinak – představení jsme moc nerozuměli, protože mluvili latinsky, anglicky a německy. Paní učitelka nám to v autobuse ještě rozebrala, vysvětlila.

Po představení jsme spěchali k autobusu, cestou jsme měli možnost si něco koupit v Mc Donaldu. Měli jsme štěstí – byl tam herec Jan Šťastný, ochotně se s námi fotografoval, rozdával autogramy . . .

Za tento pěkný výlet bychom chtěli všem moc poděkovat

J. Strmisková, A. Novotná (žákyně 7.A)

Foto zde

Žáci ze ZŠ Valtická, Mikulov rádi sportují. Po celostátní reprezentaci školy v běhu na maratónské trati se žáci začali v hodinách tělesné výchovy věnovat rozvoji rychlosti. Trénovali nízký start a běh na 60m, aby uspěli ve školním klání „O nejrychlejšího žáka a žákyni školy“.

15. října se v odpoledních hodinách na školním hřišti odehrál boj o vítězství v této soutěži. V předchozích letech nejvyšší příčky obsazovali absolventi naší školy sourozenci Diwulští. Kdo sklidí slávu v letošním ročníku, se nevědělo do ukončení druhého kola, protože žáci měli možnost běžet danou trať dvakrát.

Nejrychlejším žákem školy se ve školním roce 2010/2011stal přeborník okresu v kategorii mladších žáků na této trati David Volařík z VIII.A třídy. Nejrychlejší nohy z děvčat má Nikola Hudková z IX.A. 60m zaběhla za rovných 9,00s. Druhá příčka v kategorii chlapců patří Romanovi Laznickému, který daný úsek zdolal za 8,81s. Třetí místo náleží Michalovi Šťastnému. Oba chlapci jsou z IX. A. Druhá z dívek překvapivě skončila Elizabeth Kapitánčíková ze VI.B. Časem 9,06s předčila Ludmilu Kupczykovou z VIII.A ( 9,16s ).

Na všechny zúčastněné závěrem čekala drobná a také sladká odměna. Příjemnou atmosféru sportovního odpoledne si rádi příštím rokem zopakujeme.

Foto zde