Na podzim se příroda začíná připravovat k zimnímu odpočinku, listí na stromech se zbarvuje a opadává, dozrává ovoce...

nultak_009_imagelarge

Děti z přípravné třídy předvedly prvňáčkům a p. vychovatelce Ondrůjové z naší ŠD, jak vítají podzim. Zazpívaly, sdělily své poznatky, zahrály krátkou scénku. Potom v keramické dílně vymodelovaly krásná jablíčka. Za odměnu p. uč. Vančurová nalepila dětem do deníčku barevné nálepky ovoce. Děti byly nadšené.

nultak_035_imagelarge

nultak_010_imagelarge

Podzim přináší zajímavé náměty pro výtvarnou tvorbu. Ježky můžete vidět v přírodě, v pohádkových knížkách, ale také na výstavce u našich nejmenších - dětí z přípravné třídy.

0_1_r_002_imagelarge

Ježci se jim moc povedli, jsou jako živí. Co říkáte?

Po štafetovém běhání na maratónské trati a účasti na Okresních přeborech v přespolním běhu v Břeclavi, kde se velmi dobře dařilo především děvčatům, byla pro žáky 2. stupně připravena soutěž O nejrychlejšího žáka školy.

nejrychlejší žák_start_imagelarge

Odpolední rozjasněná obloha přivítala 1. listopadu na zmodernizované běžecké dráze školního hřiště děvčata a chlapce, kteří se snažili zaběhnout 60m v co nejkratším čase. Nejlepší může být jen jeden.

nejrychlejší žák_2_imagelarge

Pro školní rok 2007/2008 se stal nejrychlejším žákem školy Adam Štiber časem 7,72s. Druhé místo obsadil Ladislav Rosík výkonem 7,78s. Třetí příčka patří Vítězslavovi Závodnému, který daný úsek zdolal za 8,81s. Všichni tři žáci navštěvují IX.B třídu.

nejrychlejší žák_1_imagelarge

Z děvčat měla "nejrychlejší nohy" Iveta Vašíčková. Take tato závodnice je z IX. B třídy. Dosáhla čas 8,91s. Z druhého místa se právem radovala žákyně šesté třídy Nikola Hudková-čas 9,40s. Reprezentantka IX.A Klára Křístková podala třetí nejlepší výkon- 9,41s.

Z každé kategorie tři nejrychlejší obdrželi diplom a věcnou odměnu. I když nebyl překonán rekord školy, všichni se zahřáli nejen čajem, ale hlavně pocitem z dobře prožitého odpoledne.