V pátek 26. 9. 2014 odjeli žáci VI.A, VI.B a VIII.A Základní školy Mikulov, Valtická do Brna do Dietrichsteinského paláce, aby zhlédli výstavu Unikáty zemských muzeí a především originální sošku Věstonické venuše. V rámci výstavy měli možnost si také prohlédnout kamennou hlavu keltského héroa ze Mšeckých Žehrovic a železné meteority z Opavy- Kylešovic.

Soška Věstonické venuše je vymodelovaná z hlíny a vypálená. Je uložena ve sbírkách Moravského zemského muzea a v současné době je k vidění v brněnském Dietrichsteinském paláci. Soška měří 11, 5 cm na výšku a 4, 4 cm na šířku. Venuši nalezl E. Dania, preparátor a technický vedoucí výzkumů Karla Absolona, v Dolních Věstonicích 13. 7. 1925 v popelišti velkého ohniště. Soška byla rozlomená na dva díly a je nejstarším keramickým předmětem na světě.

Soška bývá vystavována jen při velmi vzácných příležitostech, naposledy v roce 2013 v Londýně u příležitosti výstavy Umění doby ledové: Zrození moderní mysli v Britském muzeu.

Výstava byla pro nás jedinečným zážitkem a chtěli bychom také tímto poděkovat lektorce výstavy, která nás svým poutavým výkladem seznámila s vystavovanými exponáty.

Akce proběhla v rámci projektu Posilování jazykových znalostí a praktických dovedností.

Jindřiška Kudrnová

Foto zde.

PŘEHLED VOLITELNÝCH PŘEDMĚTŮ A ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ - ŠR 2014/2015

VALTICKÁ

VP
ŠK
ZÚ

Dyslektická poradna: L. Děngeová – ÚT 12:00 – 15:00 hod. ČT 13:00 – 14:00 hod.

PAVLOVSKÁ

VP PAV

Dyslektická poradna: P. Čechová – ÚT 10:55 – 14:00 ST 12:50 – 14:00 PÁ 13:00 – 13:45

ROZVRHY TŘÍD 2014/2015