Ve čtvrtek 11. října 2007 se žáci naší školy pod vedením p. učitelky Janečkové zúčatnili Okresního přeboru v přespolním běhu, který se konal v Kančí oboře v Břeclavi.

okresní_přebor_přespolního_běhu_imagelarge

Mladší žákyně absolvovaly trať dlouhou 900m, chlapci 1 400m. Z našich byla nejúspěšnější Michaela Kosinová ze VII.B třídy na velmi pěkném 7.místě, Lucie Zedníková byla třináctá z padesáti startujících děvčat. Školu také vzorně reprezentovali: Zdena Kosinová, Denisa Večeřová, Robin Diwulski, Dominik Šrámek, Slavomír Dobrovský, Adam Koprivňanský a Dan Pohanka.

Byl ukončen letošní výběr kaštanů, které opět od nás odeberou Lesy, pobočka Mikulov.

sber kastanu

Bylo odevzdáno celkem 1.471,- kg kaštanů. Nejlepší sběrač je žák 5.b třídy Němec Radek-nasbíral 408,-kg kaštanů. Druhé místo s 300,-kg kaštanů patří Kubánkovi Jaroslavovi z téže třídy a třetí místo obsadil se 120,-kg žák 1.b třídy Strmiska Jiří. Vyslovujeme pochvalu všem pilným sběračům.

nejlepší sběrač kaštanů

Peníze - 1kč za 1 kg odevzdaných kaštańů budou vyplaceny po jejich obdržení od lesní správy.

Přehledná tabulka - sběr kaštanů, říjen 2007:

V úterý a středu 9. a 10. října 2007 se v Břeclavi konal Veletrh vzdělávání s nabídkou studijních a učebních oborů především pro žáky devátých tříd a jejich rodiče. Žáci devátých ročníků společně s třídními učitelkami Jindřiškou Kudrnovou a Zdenkou Kubíčkovou veletrh navštívili ve středu, odkud si přinesli mnoho zajímavých nabídek studijních a učebních oborů i dalších informačních materiálů.

V sobotu 6. října 2007 se konal v blízkosti rybníka Nesyt Ptačí festival spojený s odchytem a kroužkováním ptáků.

ptaci_festival_sedlec_2007_imagelarge

Akce se zúčastnili i žáci školy a členové EKOKLUBU. Pořadatelé CEV Palava Mikulov a CHKO Pálava Mikulov opět připravili mnoho zajímavých zážitků a ukázky ptáků spojené s jejich určováním a kroužkováním.

sedlec_ptaci_festival_2007_imagelarge

Mezi ptačími úlovky v sítích se našel i jeden netopýr dlouhouchý, který není pták ale savec.Jako drahokam a nejcenější odchycený úlovek opět zazářil ledňáček říční.Vydařená akce potěšila velké množství diváků, kteří si ještě prohlédli další okolí Nesytu i přilehlého Slaniska.

V úterý 2. října 2007 za příjemného podzimního počasí proběhl již čtvrtý ročník ekologicko-přírodovědné soutěže " Zelená stezka Jaromíra Tomečka". Žáci pátých ročníků v přírodním prostředí Svatého kopečku postupně plnili úkoly a odpovídali na soutěžní otázky , které jim byly kladeny z různých oblastí přírodovědy a ochrany přírody i z dalších dovedností.

Předávání cen vítězným družstvům

Nejlépe se dařilo dvěma družstvům. Žáci ze ZŠ Mikulov, Hraničářů a ZŠ Mikulov, Valtická dosáhli stejného počtu bodů - 65. A ani dlouhotrvající rozstřel v podobě záludných otázek nepřinesl jednoznačného vítěze. Proto byla letos udělena dvě první místa, která získala jak družstva zeˇZŠ Hraničářů /Divišová Denisa, Öri Adam, Peřinová Kateřina/ a ZŠ Valtická ve složení / Němec Radek, Kubánek Jaroslav, Mikesková Barbora/. Třetí místo také rozstřelem s 59 body obsadila ZŠ Mikulov, Valt.-Pavlovská/Šmidová Adéla, Kolínová Bohumila, Frantel Jan/, čtvrtí se stejným počtem bodů byli žáci ze ZŠ Lednice /Dolečková Nikola, Horsáková Kateřina, Podškubková Valentina. Páté místo pak obsadili žáci ze ZŠ Hráničářů II /Černáková Markéta, Hlavačková Hana, Zahnáš Radek/ s 55 body. Všichi obdrželi diplomy, knižní nebo věcné ceny. Všem pak popřál k pěkným soutěžním výsledkům ředitel školy Mgr. Rostislav Souchop a poděkoval organizátorům z řad učitelů, studentů z Gymnázia Mikulov, pracovníků CEV Pálava Mikulov i žákům EKOKLUBU naší školy, kteří se podíleli na bezproblémovém a pohodovém průběhu této akce.