Po několika letech umožnilo mrazivé počasí vytvořit na školním hřišti ZŠ Valtická sice malé, ale naše kluziště. Po několika dnech příprav bylo možné od čtvrtku 8.1. využít tuto ledovou plochu pro hodiny tělocviku, odpolední družinu i sportovní aktivity našich žáků.

Foto zde.

Adventní čas příprav na Vánoce si zpestřili žáci 1. stupně ZŠ Valtická Mikulov svou vlastní tvořivou činností. Paní učitelky I.,II. a III. třídy připravili pro své děti spoustu zajímavých výrobků, které dnes všem ve třídách připomínají, že se blíží paní zima. Pozadu nezůstali ani rodiče. Se svými dětmi prožili pěkné odpoledne, někteří i podvečer, a pomohli také při náročnější práci.

U našich nejmenších prvňáčků pracovali s barevným papírem, vystřihovali vánoční ozdoby, čertíky s andílky a sněhuláky.

Starší druháci tvořili vánoční přání, zdobili zvonečky sypaným barevným pískem, vyzkoušeli si také náročnou techniku malby na sklo a společně si tak nazdobili sklenice jako svícny na školní besídku. Rodiče měli plné ruce práce s využitím starých „cédéček“. Z nich teď třídu krášlí třpytivé svíčky.

A čím překvapili třeťáci? Kromě sněhobílých andílků se mezi dětmi a jejich rodiči tvořily z hlíny zvonečky, které se po vypálení v keramické peci dále budou glazurou dotvářet tak, aby byly krásnou ozdobou vánočního stromečku.

Vánoční blahopřání s kapříkem vytvořené netradiční technikou pomocí klovatiny a také ozdoby na ubrousky budou jistě na slavnostním stolu připomínat společné chvilky dětí a rodičů ve škole.

Přestože z venku na okna paní zima stále neťuká, u nás ve třídách to díky našim dětem a rodičům vypadá opravdu jako o bílých Vánocích. Atmosféru klidu a pohody, kterou jsme si společně vytvořili ve škole. přejeme také všem doma v rodinném kruhu. A my všichni se těšíme zase někdy u nás na Valtické. Krásné a pohodové vánoční svátky za kolektiv pedagogů přeje Dagmar Němcová.

Foto zde.