V úterý 2. října 2007 za příjemného podzimního počasí proběhl již čtvrtý ročník ekologicko-přírodovědné soutěže " Zelená stezka Jaromíra Tomečka". Žáci pátých ročníků v přírodním prostředí Svatého kopečku postupně plnili úkoly a odpovídali na soutěžní otázky , které jim byly kladeny z různých oblastí přírodovědy a ochrany přírody i z dalších dovedností.

Předávání cen vítězným družstvům

Nejlépe se dařilo dvěma družstvům. Žáci ze ZŠ Mikulov, Hraničářů a ZŠ Mikulov, Valtická dosáhli stejného počtu bodů - 65. A ani dlouhotrvající rozstřel v podobě záludných otázek nepřinesl jednoznačného vítěze. Proto byla letos udělena dvě první místa, která získala jak družstva zeˇZŠ Hraničářů /Divišová Denisa, Öri Adam, Peřinová Kateřina/ a ZŠ Valtická ve složení / Němec Radek, Kubánek Jaroslav, Mikesková Barbora/. Třetí místo také rozstřelem s 59 body obsadila ZŠ Mikulov, Valt.-Pavlovská/Šmidová Adéla, Kolínová Bohumila, Frantel Jan/, čtvrtí se stejným počtem bodů byli žáci ze ZŠ Lednice /Dolečková Nikola, Horsáková Kateřina, Podškubková Valentina. Páté místo pak obsadili žáci ze ZŠ Hráničářů II /Černáková Markéta, Hlavačková Hana, Zahnáš Radek/ s 55 body. Všichi obdrželi diplomy, knižní nebo věcné ceny. Všem pak popřál k pěkným soutěžním výsledkům ředitel školy Mgr. Rostislav Souchop a poděkoval organizátorům z řad učitelů, studentů z Gymnázia Mikulov, pracovníků CEV Pálava Mikulov i žákům EKOKLUBU naší školy, kteří se podíleli na bezproblémovém a pohodovém průběhu této akce.