Foto z adaptačního pobytu žáků 6.A můžete vidět zde:

Informace a foto najdete zde.

Plavecké závody (1)
Setkání Valtická

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!!!

Z důvodu nepříznivého počasí se akce překládá na sobotu 27. 5. Děkujeme za pochopení!

Stejně jako v minulých letech zveme i letos žáky naší školy v doprovodu rodičů na společný výšlap "přes Pálavu".

Sraz účastníků bude v sobotu 27. 5. 2017 v 9:00 hod. u pokladny jeskyně Na Turoldu, kde se upřesní letošní trasa.

V cíli výpravy (u fotbalového hřiště v Klentnici) bude možné opékat špekáčky, které si vezměte s sebou.

SRDEČNĚ VÁS ZVEME

Pálava 1

V pátek 3. 3. navštívily třídy VI.A a VI.B divadlo Reduta v Brně, představení neslo název Brněnské pověsti. Nezazněly všechny pověsti o Brně, ale ty nejkrásnější z nich ano. Na jevišti vystupovali čert Vincek (herec Michal Bumbálek), hostinská Andula (Monika Maláčová), kronikář (Jakub Šafránek) a mistr kolář Birk (Jaroslav Dostál). Jakub Šafránek je zároveň autorem celé divadelní hry.

Sledovali jsme pověst o tom, jak vznikl název města, jak se vsadil kolář z Lenice se svým učněm, že dokutálí kolo z Lednice do Brna za jediný den a další pověst pojednávala o tom, jak se drak usídlil v části Brna Líšeň. Všechny tyto pověsti si Birk, Vincek, Andula a kronikář povídali v hostinci, kronikář vše poctivě zapisoval do obrovské kroniky. Když kronikář namítnul, že historie je v knize napsána jinak, rozčílil se Birk, ve zlosti vhodil kroniku do kamen a Andula namítla, že vlastně žádnou knihu nepotřebují, že si vše povypráví lidé mezi sebou a nikdo na Brno a jeho historii vlastně nikdy nezapomene.

Divadlo u nás mělo velký úspěch, spokojení jsme se vraceli zpět do Mikulova. Děkujeme také našemu doprovodu, p. uč. Goišové, Kalivodové a Chocholouškové. Těšíme se na další kulturní zážitky.

David Souchop, žák VI.A

Reduta 1
Reduta 2

Výsledky zápisu najdete zde.

Den otevř

V neděli 18. prosince 2016 vyrazili vybraní žáci ze ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická na Slovensko do města Galanty na Družební setkání zástupců škol z Galanty, Mikulova a srbského města Bečeje. V hotelu Kaskády, kde jsme byli ubytovaní, na nás čekalo překvapení - osobní setkání s Tomim "Kidem" Kovácsem, což je slovenský reprezentant v boxu.

V pondělí ráno jsme se utkali s těžkým fotbalovým soupeřem – týmem z Bečeje, dalším naším soupeřem byla Galanta a poslední zápas hrály mezi sebou oba týmy z Mikulova.

Vítězem celého turnaje se stal tým z Bečeje, následovala ZŠ Hraničářů, Galanta se umístila na 3. místě a čestné 4. místo obsadila ZŠ Valtická. Důležitá však pro nás nebyla výhra, ale to, že jsme se mohli turnaje zúčastnit.

Po vyčerpávající soutěži jsme se šli podívat na vánoční trhy do centra města, pak jsme převzali ceny za turnaj a ve večerních hodinách pro nás byla připravena diskotéka.

V úterý ráno jsme navštívili filmové představení Vaiana a po obědě jsme se vypravili do Bratislavy, kde jsme si prohlédli kosmické muzeum. Netrvalo dlouho a některé z nás čekal ten největší zážitek, což byla účast na zápase KHL týmů Slovan Bratislava a ruského města Ufa. Utkání se nám velmi líbilo, vyhráli hokejisté z Bratislavy.

Příští den ráno nás čekalo už pouze rozloučení a vyrazili jsme na cestu domů. Ze setkání v Galantě jsme si všichni přivezli super zážitky. Byli bychom rádi, kdybychom se mohli takové akce ještě zúčastnit.

Za účastníky z řad žáků obou mikulovských ZŠ Adam Průdek, Marie Gricmanová

galanta

Základní škola Valtická přivítala dne 30.1. pana Mgr. Karla Kocůrka, který v posledních letech procestoval USA a další státy po celém světě a dnes objíždí školy, aby se se svými zkušenostmi podělil i s námi. Žáci druhého stupně se postupně vystřídali v učebně, ve které nám pan magistr promítal fotky a videa ze svých cest a v anglickém jazyku nám popisoval své zážitky z cest. Tentokrát nás provedl největším městem USA, New Yorkem, následovalo Chicago a rozsáhlou část své prezentace věnoval přírodním parkům a kultuře Indiánů. Mimo jiné jsme se dozvěděli o cenách v Americe, typech aut, indiánských festivalech, bizonech, o supervulkánu v Yellowstone parku, indiánských školách, Černých horách, soše Svobody a o tom, jak si Američané považují Čechy. Své vyprávění spojil i s myšlenkou, jak důležité je v dnešní době naučit se cizí jazyky, zejména anglický, protože se s ním člověk domluví ve všech koutech světa.

Přednáška se všem moc líbila a v budoucnu se rádi dozvíme další zajímavé informace o USA a jiných místech světa.

(Beata Fabičovičová)

Kocůrek

Už druhým rokem jsme dne 19.1. na Základní škole na Valtické uspořádali olympiádu v anglickém jazyce pro žáky 8. a 9. ročníku. Kvůli chřipce a nemocem, které v té době řádily ve škole, se sešlo „pouze“ sedm statečných. Nervozita se dala v učebně krájet, když žáci napínali své uši, aby dobře porozuměli poslechovému cvičení. Následovalo šustění propisek při lexikálních a gramatických cvičeních. Po zdánlivě náročné části přišla ta nejméně populární část – ústní. Žáci po jednom přicházeli před komisi, ve které jsme seděly všechny paní učitelky z angličtiny. A o trémě by se v této chvíli mohly psát rozsáhlé diplomové práce! Jedna odvážná dívka a šest chlapců se nám nejprve představili a odpovídali na naše otázky. Následně měli za úkol popsat některý z obrázků, na kterých se střídali například Bilbo Pytlík a Donald Trump. Všichni žáci se poprali s touto náročnou zkouškou na jedničku a my i oni můžeme být hrdí na to, že se umí v anglickém jazyce bez problémů domluvit. Všichni byli zároveň odměněni drobnými dárky a čokoládami.

Anglickou olympiádu úspěšně zvládli tito žáci: Adam Průdek, Jiří Nezbeda, Anastasia Valeria Šapovová a Tom Vejmelka. Na prvních třech místech se umístili žáci IX.A:

1.místo: Benedikt Fajmon

2. místo: Martin Michálek

3. místo: Prokop Fajmon

Vítěz naší soutěže, Ben, postupuje do okresního kola v soutěži v cizím jazyku v Břeclavi 16.2. Držíme mu všichni palce!

(B.Fabičovičová, N.Kalivodová, V.Tučková)

olympiáda