/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ....

Článek se připravuje ...

Článek se připravuje ...

Letos se konalo Mezinárodní setkání škol v Mikulově v termínu 27. - 29. 4. 2018. Do Mikulova přijely delegace ze Slovenska z Nových Zámků, z Maďarska ze Jászboldogházy a z Rakouska z Poysdorfu. Již tradičně se po výborném obědě celá skupina vydala na výšlap na Svatý kopeček, kde byl nejen krásný výhled na celé okolí Mikulova, ale šlo o příležitost k seznámení se se všemi účastníky akce. Ve škole v tělocvičně na nás čekalo vystoupení školní kapely, která si připravila 3 písně, jednu slovensky, jednu maďarsky a jednu česky a to vše na elektrické nástroje i s bicími a s profesionálním mixážním pultem. Po výborné večeři se děti rozdělily do rodin, ve kterých měly celý víkend bydlet.

V sobotu byl od 9:00 na programu turnaj v minifotbale chlapců a ve vybíjené dívek. Celý turnaj se odvíjel v přátelském duchu, a proto nebylo vítězů ani poražených. V minifotbale se nejlépe dařilo týmu Slovenska a ve vybíjené domácímu družstvu dívek. Po obědě se autobusem přesunula výprava do brněnského Vida centra, kde mohli obdivovat všemožné vědecké vymoženosti a zkoušet si chemické pokusy na vlastní kůži. Po náročném dni se děti těšily do rodin a učitelé na příjemné posezení ve škole, kde si mohli vyměnit zkušenosti ze svých pracovišť.

V neděli nastal čas loučení a po předání pamětních předmětů a přátelském rozloučení se všichni vydali ke svým domovům. Díky našim partnerům a sponzorům jsme mohli všem zúčastněným darovat krásný balíček a všichni máme tričko jako památku na letošní ročník.

Akce proběhla za pomoci finančního příspěvku města Mikulov a společnosti innogy Gas Storage, s.r.o., za což děkujeme.

Mgr. Krista Halamičková

Foto z akce zde.

Dne 17. 4. 2018 proběhlo v Břeclavi okresní kolo v minikopané o Pohár ministra MŠMT. Ze sedmi družstev jsme obsadili 4. místo.

Účast: O. Koprivňanský (VI. B), D. Páviš (VII. A), D. Tomšík (VII. B), Š. Kubíček, F. Skuhravý, M. Blažek, Z. Kroupa (všichni VIII. A), F. Illéš (VIII. B), F. Rezek (IX. B).

20180417_112856

V pondělí 19. 3. jsme se my, žáci VII.A a VII.B, vydali v rámci výuky v doprovodu paní učitelky Večeřové a Kubíčkové do mikulovské synagogy. Proběhl tam zajímavý program Příběh Abrahama Hellmana. Provázel nás pan Šuba, díky němu jsme nahlédli do minulosti Mikulova a dozvěděli se informace o židovské komunitě v Mikulově. Tyto údaje jsme získali při prohlídce synagogy na různých panelech, obrázcích a mapách. Vše důležité jsme zapisovali do krásných barevných pracovních listů. Po dokončení práce jsme se sešli v dolním patře synagogy a společně kontrolovali odpovědi. Pracovní listy jsme si mohli odnést s sebou do školy, kde jsme si o všem ještě vyprávěli a v dějepisném semináři rozebrali získané poznatky. Děkujeme panu Šubovi za jeho čas a pěkný edukační program.

Ilona Březinová, Natálie Machajdíková, Eliška Kohútová, Eliška Müllerová, žákyně VII.A

Základní škola Mikulov, Valtická 3 uspořádala ve středu 4. dubna 2018 další ročník oblastního kola recitační soutěže. I tento rok se do soutěže zapojili nejlepší recitátoři a recitátorky ze základních škol v Dolních Věstonicích, Dolních Dunajovicích, Březí, Valticích, Ivani, ale i z místního gymnázia a ZŠ Valtická a ZŠ Hraničářů. Celkem se zúčastnilo 53 recitátorek a recitátorů. Hlavní pořadatelkou soutěže byla paní učitelka Mgr. Lenka Buchtová. Za bezvadnou organizaci soutěže jí tímto děkujeme.

Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony. Velkou motivací všem byl postup do krajského kola v Brně. Tam budou mít recitátoři možnost porovnat své výstupy s konkurencí z celého našeho kraje. Porota vybírala ty nejlepší a neměla to vůbec jednoduché. Letos v porotě opět zasedli Jaromír Crhan, Věra Subotová a Jindřiška Kudrnová.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Gymnáziu a SOŠ Mikulov za sladké větrníky, které zhotovila cukrářská dílna. Děkujeme i Městskému úřadu Mikulov za zapůjčení velmi pěkného prostoru k pořádání soutěže- kinoklubu.

Na uspořádání celé akce se finančně podílelo také SRPDŠ při Základní škole Mikulov, Valtická 3, příspěvková organizace.

Gratulujeme všem vítězům k postupu do krajského kola a vážíme si výkonů všech recitátorek a recitátorů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních. Náš dík patří také vyučujícím, které své svěřence na oblastní kolo recitační soutěže pečlivě připravili.

Výsledky soutěže:

I.kategorie (1.třída)

1.místo: Emma Jankechová- postup do krajského kola

2.místo: Taťána Růžičková

3.místo: Tereza Cvrčková

II.kategorie (2. a 3.třída)

1.místo: Viktor Ramšák, Terezie Nezbedová - postup do krajského kola

2.místo: Štěpánka Nedvědová

3.místo: Tadeáš Gruna

zvláštní ocenění poroty: Malen Ceglowska

III.kategorie (4. a 5.třída)

1.místo: Eliška Rajchlová- postup do krajského kola

2. místo: Amálie Kmetová- postup do krajského kola

3.místo: Václav Rajchl

IV. kategorie (6. a 7.třída)

1.místo: Natálie Veselá- postup do krajského kola

2.místo: Prokop Zaoral

3.místo: Václav Krška

V. kategorie (8. a 9.třída)

1.místo: Ondřej Liďák- postup do krajského kola

2.místo: Valeria Anastasia Šapovová- postup do krajského kola

3.místo: Klára Škarvadová

CENA DIVÁKA:

Sofie Ševčíková

V kategorii autorská báseň byli oceněni-

I.kategorie- Kryštof Goiš

II.kategorie- Jakub Havlíček,Ondřej Kovařík

III.kategorie- Marika Děngeová

Jindřiška Kudrnová