Snímek1

Snímek9
Snímek10
Snímek11

Naše halloweenská párty se odehrála v tělocvičně školy v pátek 3. 11. od 16 hodin.

Na halloweenké párty byla velká účast starších i mladších žáků, o zábavu se postaral náš školní parlament, zástupce každé třídy měl nějaký úkol. Soutěže připravila 7.A a 8.A, zásluhy na muzice má 9. B., 8.B měla na starost občerstvení. Také bychom chtěli moc poděkovat předsedkyni parlamentu Anastázii Šapovové za výbornou organizaci. Děkujeme všem, co se zúčastnili, a doufáme, že taková účast bude i příští rok J.

David Souchop, Šimon Pláteník, VII.A

Foto zde.

Foto z adaptačního pobytu žáků 6.A můžete vidět zde:

Informace a foto najdete zde.

Plavecké závody (1)
Setkání Valtická

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!!!

Z důvodu nepříznivého počasí se akce překládá na sobotu 27. 5. Děkujeme za pochopení!

Stejně jako v minulých letech zveme i letos žáky naší školy v doprovodu rodičů na společný výšlap "přes Pálavu".

Sraz účastníků bude v sobotu 27. 5. 2017 v 9:00 hod. u pokladny jeskyně Na Turoldu, kde se upřesní letošní trasa.

V cíli výpravy (u fotbalového hřiště v Klentnici) bude možné opékat špekáčky, které si vezměte s sebou.

SRDEČNĚ VÁS ZVEME

Pálava 1

V pátek 3. 3. navštívily třídy VI.A a VI.B divadlo Reduta v Brně, představení neslo název Brněnské pověsti. Nezazněly všechny pověsti o Brně, ale ty nejkrásnější z nich ano. Na jevišti vystupovali čert Vincek (herec Michal Bumbálek), hostinská Andula (Monika Maláčová), kronikář (Jakub Šafránek) a mistr kolář Birk (Jaroslav Dostál). Jakub Šafránek je zároveň autorem celé divadelní hry.

Sledovali jsme pověst o tom, jak vznikl název města, jak se vsadil kolář z Lenice se svým učněm, že dokutálí kolo z Lednice do Brna za jediný den a další pověst pojednávala o tom, jak se drak usídlil v části Brna Líšeň. Všechny tyto pověsti si Birk, Vincek, Andula a kronikář povídali v hostinci, kronikář vše poctivě zapisoval do obrovské kroniky. Když kronikář namítnul, že historie je v knize napsána jinak, rozčílil se Birk, ve zlosti vhodil kroniku do kamen a Andula namítla, že vlastně žádnou knihu nepotřebují, že si vše povypráví lidé mezi sebou a nikdo na Brno a jeho historii vlastně nikdy nezapomene.

Divadlo u nás mělo velký úspěch, spokojení jsme se vraceli zpět do Mikulova. Děkujeme také našemu doprovodu, p. uč. Goišové, Kalivodové a Chocholouškové. Těšíme se na další kulturní zážitky.

David Souchop, žák VI.A

Reduta 1
Reduta 2

Výsledky zápisu najdete zde.

Den otevř

V neděli 18. prosince 2016 vyrazili vybraní žáci ze ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická na Slovensko do města Galanty na Družební setkání zástupců škol z Galanty, Mikulova a srbského města Bečeje. V hotelu Kaskády, kde jsme byli ubytovaní, na nás čekalo překvapení - osobní setkání s Tomim "Kidem" Kovácsem, což je slovenský reprezentant v boxu.

V pondělí ráno jsme se utkali s těžkým fotbalovým soupeřem – týmem z Bečeje, dalším naším soupeřem byla Galanta a poslední zápas hrály mezi sebou oba týmy z Mikulova.

Vítězem celého turnaje se stal tým z Bečeje, následovala ZŠ Hraničářů, Galanta se umístila na 3. místě a čestné 4. místo obsadila ZŠ Valtická. Důležitá však pro nás nebyla výhra, ale to, že jsme se mohli turnaje zúčastnit.

Po vyčerpávající soutěži jsme se šli podívat na vánoční trhy do centra města, pak jsme převzali ceny za turnaj a ve večerních hodinách pro nás byla připravena diskotéka.

V úterý ráno jsme navštívili filmové představení Vaiana a po obědě jsme se vypravili do Bratislavy, kde jsme si prohlédli kosmické muzeum. Netrvalo dlouho a některé z nás čekal ten největší zážitek, což byla účast na zápase KHL týmů Slovan Bratislava a ruského města Ufa. Utkání se nám velmi líbilo, vyhráli hokejisté z Bratislavy.

Příští den ráno nás čekalo už pouze rozloučení a vyrazili jsme na cestu domů. Ze setkání v Galantě jsme si všichni přivezli super zážitky. Byli bychom rádi, kdybychom se mohli takové akce ještě zúčastnit.

Za účastníky z řad žáků obou mikulovských ZŠ Adam Průdek, Marie Gricmanová

galanta