/ ÚŘEDNÍ DESKA / Předškoláci / Přípravný ročník

Přípravný ročník

• Je třída pro děti s odkladem školní docházky nebo děti v posledním ročníku před nástupem do povinné školní docházky.
  • Tento rok slouží k tomu, aby mohli děti dozrát a posílit svá slabá místa bez toho, aby byly stresovány nebo se cítili být neúspěšné v porovnání s ostatními spolužáky.
  • Hlavním cílem je předcházet případným neúspěšným začátkům, protože neúspěchy hned na počátku vzdělávání nepříznivě ovlivňují další průběh vzdělávání žáka.

Charakteristika přípravného ročníku:

• Třída je v budově základní školy (děti využívají školní jídelnu, tělocvičnu, mají svou šatnu atd.)
  • Děti mají režim jako školáci (začátek v 8:00, dodržování zvonění apod.)
  • Děti mohou využívat všech služeb školy (dotované obědy ve školní jídelně, školní družina, zájmové kroužky, účast na školních akcích aj.)
  • Docházka je zdarma, hradí se pouze pracovní pomůcky, stravné v jídelně případně poplatek za družinu pokud do ní dítě dochází
  • Menší kolektiv dětí oproti běžným třídám (10-15dětí)
  • Pozvolné zvyšování nároků (zpočátku více hry a postupné začleňování úkolů se zvyšující se obtížností)
  • Motivace dětí ke školní práci bez stresů ze špatných známek a neúspěchů

Jak se přihlásit?

• oznamte co nejdříve základní škole, že máte zájem o přípravný ročník - zástupkyni pro 1.stupeň ( 774 448 102) nebo školní psycholožce (774 481 083)
  • zajistěte si doporučení přípravného ročníku pro dítě v Pedagogicko-psychologické poradně nebo Speciálně pedagogickém centru
  • přijděte na zápis do 1.třídy již s doporučením PPP/ SPC

Fotogalerii a informace z letošního přípravného ročníku naleznete zde.