/ PAVLOVSKÁ / Třídy a ŠD / ŠD

HALLOWEEN

Fotografie zde.

SRÍ LANKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Děti, umíte namalovat slona? Ano! Moc ne. Nevím, jak na to. To byly nejčastější odpovědi na tuto otázku. A otázek a odpovědí bylo ještě víc.

sloni_soutěž_ (2)

Paní vychovatelka Věrka Petrová měla bezvadný nápad. Se školní družinou a čtvrtou třídou jsme se zapojili do akce Aqualandu Moravia na vytvoření největšího stáda slonů v ČR – soutěže „O nejparádnějšího slona“ s CK Livingstone. Nejdříve jsme si povídali, kde krásný ostrov SRÍ LANKA leží, jaké zvíře je symbolem této země i jaká další zajímavá zvířata zde žijí. Připomněli jsme si spolu, že zrovna před deseti lety zničila pobřeží velká vlna tsunami.

Podívali jsme se na internetu, jak místní lidé svoje slony zdobí, jsou to totiž jejich velcí pomocníci a dozvěděli se, že také jeden moc důležitý hinduistický bůh Ganéša nese sloní podobu. Víme už, proč se říká: Ten má ale sloní paměť.

Pustili jsme se tedy do práce a úkolu se zhostil každý podle svého. Malovali a kreslili jsme na papír tužkou, barvami, pastely a pastelkami, někteří malovali i na plátno. Vzniklo mnoho obrázků slonů a dva sloníci, kteří mají krásně zdobená roucha a procházejí se tak trochu i po Pálavě.

Výstava soutěžních slonů bude instalována v pavilonu F na stánku CK LIVINGSTONE.
Zde najdete také OBŘÍ MAKETU SLONA V ŽIVOTNÍ VELIKOSTI oděného do královského roucha.

Slon

Další fotografie zde.