/ PAVLOVSKÁ / Třídy a ŠD / 3.A

E-mail:stzelinkova@seznam.cz

Třeťáci (1)

LEDEN U TŘEŤÁKŮ

I v měsíci lednu jsme pokračovali v kurzu plavání a věřte nevěřte , většině z nás se nemoci z nachlazení vyhýbají a vše zvládáme s úsměvem na tváři ,jak vidíte na fotografiích.

20180115_091913_resized (450x800)

Také pohádky ve výtvarce jsou zimní třeba O zasněžené kočičce , která se neměla kam schovat ve sněhové vánici nebo O sněhulákovi a havranovi , jak hlídali silnici na horách . Také armáda tučňáků se nám podařila , s nůžkami už to umíme zas o něco lépe. Pohádka o Pepíkovi, který říkal stále NE , byla také k zamyšlení . Na příběh O řidiči Frantovi jsme použili netradiční výtvarnou techniku se solí viz.fotografie.

20180119_131819_resized (800x450)

Moc jsme se těšili na den ,kdy paní učitelka měla předávat vysvědčení. Slíbila nám překvapení ,ale my jsme tušili , že půjdeme na zámek. Paní Martina Daňková pro nás připravila zábavnou prohlídku a dozvěděli jsme se moc zajímavých věcí o zámku, rodině Liechtenstejnů a Dietrichstejnů ,uměleckých slozích i zajímavosti ze života mikulovské šlechty. Dětem se líbil nábytek , obrazy ,obří sud, zbraně , šaty a také Bílá paní .Nejenže na zámku skutečně žila ,ale přišla za námi do sklepení ,což bylo vážně překvapení. Viz fotografie .Paní Martině moc děkujeme ,byl to fajn den .

20180201_102036_009_resized (450x800)

Vysvědčení nás nepřekvapilo , víme jak se učíme a tak jsme si slavnostní den užili. Těšíme se na nové pololetí !

Vaši třeťáci s paní učitelkou Staňkou.

Další foto zde.

PROSINEC U TŘEŤÁKŮ

Tak tu máme prosinec a jeho adventní čas i u nás ve třídě.

Co jsme si všechno užili? Hlavně plavání nás baví, podívejte na vodní pólo, to je bezva hra.

Také jsme hodně vyráběli, aby měl co Ježíšek rozdávat doma pod stromečkem. Super byli rýžoví sněhuláčci, Mikulášové, andílci, svícny i věnce ….

Prosinec (8)

A z keramiky fůra drobnůstek.

Štědrý den ve škole byl moc hezký. Zpívali jsme společně všechny třídy u velkého stromu a ve třídě jsme měli vánoční dýchánek. Ježíšek daroval……knížky a fakt moc hezké. Tobík z Finska byl půlku týdne s námi, stihli jsme ho naučit vyjmenovaná slova po L a dostal i on dáreček. Ukázal nám, co nafotil v Helsinkách, paráda. Už víme, že Finové mají Mumínky jako my Krtečka.

Prosinec byl plný očekávání a nám se všechno splnilo, díky. A do nového roku 2018 ať jsme spolu pořád tak rádi!

Foto zde.

HALLOWEEN

Ve 3.A

Halloween (4)

Krásné ráno 31.10. nás přivítalo rejem halloweenských masek. Celá třída byla plná krvelačných duchů, probodnutých krasavic a děsivých kreatur. Naše halloweenská škola ale přesto učila dál. Vyřešili jsme záhadu ukradených kufrů, v kotlích jsme navařili vždy po 1 hektolitru všelijakého slizu, kamiony plné sladkostí jsme správně násobilkově odhalili a stihli jsme se naučit i písničku VYJMENOVANOU PO B. Sladkosti od Filípka se hodily a v angličtině jsme krásně tančili. Prostě parádní den, jak má být. Viz foto zde.