/ PAVLOVSKÁ / Třídy a ŠD / 2.A

Třída 2.A

Školní rok 2017/2018

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Hondlová

E-mail: ivetahondlova@centrum.cz

Prosinec

Foto zde.

Listopad

Končí Halloween a začínají Dušičky! Kloboukový projektový den se strašidelnou geometrií, kouzelnou češtinou, děsivým čtením a psaním je za námi.

13 (800x450)

Ve vzduchu je cítit příchod zimy, ráno nosíme čepice a rukavice, ale my jsme se šli ohřát do kina na cestopisný film o Brazílii. Krásné fotky papoušků všech barev se střídaly s vodopády a karnevalem v Riu. Paní Motani poutavě povídala a ukazovala, co všechno přivezla. Ani se nám nechtělo zpět do Čech, do Mikulova, do školy…

DSC_0638 (800x450)

Svatý Martin snížek sice nepřivezl, ale myslel na nás ve výtvarné soutěži. Představte i to, vyhrálo naše koňské stádo běžící přes náměstí, máme radost!

DSC_0640 (800x450)

Hodně se teď učíme, psali jsme dokonce čtvrtletní testy. Druháci – velcí školáci. Tři kamarádky: Klárka, Lucka a Anetka si pro nás připravily povídání o koních. Děkujeme, dozvěděli jsme se třeba, jakou má koník náladu, když dá uši dozadu.

DSC_0638 (2) (450x800)

Nejkrásnější den tohoto měsíce byl ten poslední. Sněhu napadlo na sněhuláka – stojí vchodu do školy. Ať nám vydrží!

DSC_0643 (800x450)

Další fotografie zde.

Říjen

Druhý školní měsíc začal babím létem… Krásně svítilo a hřálo sluníčko. Co myslíte, že jsme na vycházce našli? Houby!

říjen (4)

A taky kaštany, hromady suchého voňavého listí a spadené hnízdo. Některými přinesenými přírodninami jsme si ozdobili třídu.

DSC_0648 (800x450)

To vám byla po neděli úroda! Sešlo se ovoce a zelenina ze zahrádek, sadů a polí. Nejdříve jsme je třídili, pak si o nich povídali, pokusili jsme se také o zdravou vitamínovou mozaiku na koberci a nakonec jsme se u kreslení svých nápadů cítili jako slavný Arcimboldo. A co teprve ochutnávka!

DSC_0638 (800x450)

Na všechno říjnové učení dohlížela velká rodina bramborových ježků. Říkali, že „dobrý“.

DSC_0646 (800x450)

Další foto říjen a ovocno-zeleninový den.

Září

Ahoj!

Už jsme druháci a máme novinky:

Třídu s velkým kobercem máme v prvním patře, máme nového spolužáka Davida, novou paní asistentku Romanu a taky novou paní vychovatelku Renatu.

Paní učitelka říkala, že se letos budeme hodně učit, tak se musíme snažit, aby byly v Notýsku hlavně jedničky a dvojky. Ale má nás ráda úplně stejně jako loni, i když se nám něco nepovede.

Zvládli jsme už i vycházky, vystoupení loutek z Prahy, malování na školní zahradě, projekt z dopravní výchovy a zahájili jsme i celoroční projekt o cestování v knížkách mezi písmenky. Každý den doma s rodiči nebo babičkou a dědou čteme. V neděli nám dospělí potvrdí do čtecího cestovního pasu, kolik jsme z knížky přečetli. Smajlík v pase znamená, že se ve čtení zdokonaluji, protože přečíst a porozumět tomu, co čtu, potřebuji při práci v českém jazyce, v matematice, prvouce, v obchodě,…

První hodnocení čtenářů bude v listopadu, odměna nás nemine!

Fotografie ze září najdete zde.