/ PAVLOVSKÁ / Třídy a ŠD / 2.A

Třída 2.A

Školní rok 2016/2017

Třídní učitelka: Mgr. Stanislava Zelinková

E-mail:stzelinkova@seznam.cz

ČERVEN

Divadlo - v úterý jsme pozvali rodiče na Popletené pohádky. Foto zde.

Den dětí - výlet do archeoparku v Pavlově. Foto zde.

KVĚTEN

Návštěva na farmě - foto zde.

BŘEZEN

BŘEZEN – měsíc čerstvých vitamínů

Na přelomu obou měsíců jsme v Prvouce zasadili naše první vitamíny v podobě řeřichy seté.

Řeřicha (7)

Malé skleníky nakoupené v Baumaxu jsme vyplnili vatou a zalili čerstvou vodou ,aby se vata nasákla.

Každý si nasypal svůj sáček do skleníku do řádku a přidal popisek se jménem.

Pak jsme skleníky přikryli a postavili na okno k topení. Jeden kulatý skleníček jsme nezakryli , děti čekaly , který skleník poroste rychleji. Přišly na to a dokonce uhodly proč.

Denně jsme sledovali , jak řeřicha klíčí , rostou lístky , Sofinka kontrolovala vlhkost vaty a Ivetka velikost rostlinek.

Nemohli jsme se dočkat ,až řeřichu ochutnáme . Když nám na svačinku p.kuchařky poslaly pečivo s pomazánkou, řeřicha se k ní výborně hodila. Kdo měl odvahu , přišel si svou vypěstovanou rostlinku ustřihnout a ochutnat. Má zvláštní chuť, zkrátka čerstvé vitamíny ! Vaši druháčci

Řeřicha (8)

 

Další fotky zde.

ÚNOR

V ÚNORU NÁS LICHOŽROUTI BAVÍ

31. ledna jsme za vysvědčení navštívili mikulovské kino. Těšili jsme se na film Lichožrouti a …. nezklamal. Byl plný napětí a nečekaných zvratů, všechny tři díly této knihy v něm byly namíchány. Moc se nám líbil a od té doby u nás ve třídě, když se něco ztratí a nemůže se to najít ( a to nejen ponožky ), ptáme se, že by Lichožrouti?

Ve výtvarné výchově jsme si je nakreslili, jak vidíte na fotkách

Lichožrouti (1)

a v pracovním vyučování 16.2. vyrobili. Z domácích lichých ponožek, knoflíků a PET lahve jako stojánku.

Lichožrouti (6)

Učili jsme se poprvé zacházet s jehličkou a nití a věřte, někdy se slzou. Pomáhali jsme si navzájem. Ale povedlo se, viz foto. Narodili se nám krásní Lichožrouti a každý dostal své jméno .

Také nám z knihy Lichožrouti navždy paní učitelka četla. Vše s vámi, naši Lichoušci, bylo fajn a nebojte se, my víme, že po škole v noci běháte a sháníte něco k snědku …. My vás neprozradíme …

Vaši žáci druháci s paní učitelkou .

Další fotografie zde.

Lyžařský kurz v Němčičkách

V únoru vyrazili také téměř všichni druháci do Němčiček na lyžařský kurz.

Čtvrtek (1)

Další fotografie zde.

LEDEN 2.A měsíc pajduláků

První panáčci pajduláčci, kteří nás v lednu navštívili byli Tři králové, vlastně byli čtyři. Drobné děti u sebe neměly,tak alespoň paní učitelka přispěla do kasičky.

Tři králové1

Dalším projektem byl sněhulák velkých rozměrů. Vtipná básnička nás provázela od počátku, s dobrou náladou se lépe pracuje. Velký plán děti ihned pochopily a pustily se do toho. Každý jednotlivec si musel poradit,nachystat, vystřihnout,vyzdobit, nalepit, pokochat. Velký sněhulák se začal postupně plnit originálními vločkami. Kdo se neumí sám pochválit, nepracoval naplno, tak to se nám stát nemůže. Chválila i paní učitelka. Velkému jsme nakreslili ještě malé brášky. Teď bydlí u nás ve třídě a zásobuje nás zimní náladou.

Sněhulák1

Sněhuláčí miminka

Ve čtvrtek 19. ledna jsme se pustili do výroby ponožkových sněhuláků. Stačila k tomu bílá ponožka, rýže, provázek, kamarád a šikovné ruce. Některým nám to s provázkem ještě nejde, ale budeme trénovat. Pomáhali jsme si ve dvojicích sypat rýži do ponožky a zavazovat. A nakonec to dopadlo parádně. Očička nalepila paní učitelka, šálu jsme si upravili sami. No řekněte, nejsou ta naše sněhuláčí miminka roztomilá ?

Sněhuláci  (3)

Bruslení

Když mrzne, proč bychom si nezabruslili? Po cestě se zahřejeme chůzí a pak už hurá na led. Kluziště na Hraničářů je fajn. Paní učitelka s paní asistentkou se sice při zavazování bruslí nás všech řádně zapotí, ale alespoň jim není zima. Také nám dělají bruslení zábavné, podjíždíme pod smetákem, jezdíme slalom a učíme se padat . Zlepšujeme se každou lekcí, tak jen ať nám ta zima vydrží.

Bruslení (2)

Další fotografie ve fotogalerii.

Halloweenské učení

Svatý Martin

Sběr - podzim

Sběrové jedničky (1)
Sběrové jedničky (2)

ČTVRTEK 13.10.2016 NABITÝ UDÁLOSTMI DRUHÁČKŮ

PANÁČEK BRAMBORÁČEK

Do Pracovních činností jsme si měli přinést brambory a špejle . Věděli jsme , že budeme vyrábět panáčka , ale jeho příběh a postup jsme neznali .

Po podzimní sklizni zůstaly na poli u lesa osamocené dvě brambory . Rozhlížely se ,ale nikde nikdo .Na poli ani živáčka a tak si řekly , že se vydají do lesa , třeba najdou kamarády. Kutálely se tedy na okraj lesa , žádné zvířátko v dohledu . Alespoň veverky nebo ježek by bramborám udělal radost , jenže nikde v lese zvířátka nebyla .Jak se tak brambory kutálely lesem , nalepily se na ně větvičky a klacíky , až vypadaly docela jinak , než na poli.

Vykutálely se z lesa na kraj vesnice .Už byly celkem dost vykutálené , tak tam v klidu odpočívaly , až uslyšely dětské hlasy. Když oba sourozenci uviděli brambory , tak si řekli : „Jéje , to je krásný panáček bramboráček , ozdobený lístečky a kytičkami z lesa .Toho si necháme.“ A tak si děti vzaly bramborového panáčka domů na zahradu , udělaly mu domeček , vyrobily další kamarády. Maminka měla radost , jak si ty děti umí pěkně hrát. A brambory ? Ty byly šťastné , že už nejsou samy .

Příběh panáčka bramboráčka se nám líbil a tak jsme se spolu s paní učitelkou všichni pustili do vyrábění . Dvě brambory , menší hlavičku a větší tělíčko , jsme spojili špejlemi . Pak paní učitelka uřízla spodní část brambory , aby panáček pěkně stál .Na zahradě předem nasbírané listí , kytičky , větvičky ,plody jsme připevňovaly dle vlastní fantazie k bramborovému tělíčku .Výsledek vidíte na fotkách , celá armáda panáčků bramboráčků , kteří jsou rádi ,že na poli nezůstali na zimu sami .

Vaši tvořiví žáčci druháčci. Další foto zde.

20161013_121550_resized

BUŘTOBRANÍ

Kvůli vydatnému dešti se nám tato akce o týden zpozdila , o to radostněji jsme ji ve čtvrtek přivítali .

Ve tři hodiny jsme měli celá třída sraz u ohniště na zahradě . Paní učitelka nám a rodičům rozdala kartičky a propisky a řekla , kudy se dostat na vyznačenou trasu .Moc jsme se těšili na otázky ,které se týkaly prvoučného učiva a hlavně lesa , který máme docela blízko školy. Na trase nás čekalo 13 otázek s obrázky a všechny jsme zvládli bez chybičky .Lesem jsme profrčeli celkem rychle a byla to legrace.

Paní učitelka čekala u táboráku, který nám nachystal pan školník. Opekli jsme si buřtíky , rohlíky i jablíčka. Protože jsme letos jako třída přinesli nejvíce starého papíru a dostali dort , dali jsme si s rodiči zbylou půlku po opékání . Tu první jsme totiž my děti snědly už ve škole. Moc se nám spolu líbilo.

Vaši buřtíkoví školáčci druháčci

P1060098 (800x600)
P1060097 (800x600)

Foto Jadranka

Plavání 5.10. - Třetí lekce druháčků

Opět jsme vyrazili do Hustopečí. Těšili jsme se do bazénu i ohřívárny , na společné hry a soutěže ve vodě. Navštívili jsme i malý bazének s hračkami a vodopádem. Chvilku jsme hráli vodní pólo , na rybičky a rybáře , soutěž ve dvojicích na přitahování , trénovali jsme splývání na destičce , podplavávání a dýchání do vody. Plavání uteklo jako voda a už měly paní učitelky práci s rozčesáváním a sušením vlasů . Pomáhají nám koupací čepičky , s nimi jsme cool a rychleji hotoví . Takto úspěšně jsme zvládli třetí lekci , nic a nikoho jsme na bazéně nezapomněli .Těšíme se na další , protože se stále zlepšujeme , brzy z nás budou šikovné rybky.

Vaši školáci druháci

Foto zde.

KAM S NIMI ?

Dne 22.9. jsme se s dětmi těšili na návštěvu Sběrného dvora na Brněnské ulici. Přivítal nás pan ředitel a prošel s námi celý dvůr. Vyslechli jsme pohádku O staré pračce. Dával nám hádanky, např. kam se starým gaučem, čelním sklem aut apod. Za přinesený elektroodpad jsme si odnesli drobné dárečky. Hráli jsme i hry a soutěžili. Bylo to moc fajn, těšíme se na další návštěvu. Vaši žáci druháci.

20160922_100202 (450x800)
20160922_100105 (450x800)

Další fotografie zde.