/ PAVLOVSKÁ / Třídy a ŠD / 1.A

Třída 1.A

Školní rok 2016/2017

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Hondlová

E-mai: ivetahondlova@centrum.cz

Prvňáčci (2)

ČERVEN

Škola v přírodě Nesměř u Velkého Meziříčí 12. - 16. 6. 2017

Hry v lese (6)

Foto zde.

Den dětí - návštěva v jeskyni. Foto zde.

KVĚTEN

Květne! Udělal jsi nám sluníčkem radost. Hned jsme mohli vyběhnout na zahradu a namalovat si tě trávou, pampeliškou, lístkem, hlínou, popelem,...

Na zahradě (9)
Na zahradě (17)

Barvy jsou všude a my jsme jako obloha. Jak to? Občas svítíme modře a někdy žlutě. A pokud se vydáme na Svatý kopeček, potěší nás zelená.

Výlet (4)

Foto zde.

Také nás potěšila paní Volavková. O zoubcích je potřeba vědět všechno, abychom je mohli udržovat zdravé. Moc mile nám o nich povídala, na obrázcích jsme viděli celý chrup i kazy! Nakonec jsme si vše zopakovali skládanou křížovkou.

Zdravé zoubky (7)

Víte, co bylo její tajenkou? USMĚVÁČEK! Hezké usmívání posíláme z 1. A.

Další foto zde.

DUBEN

Aprílový duben

… A nikdo nás nenachytal! Měli jsme se parádně. Luki a Filda nám převedli svoje projekty. Lukča o dopravních značkách a Filda doplnil svoje předchozí matariály o republice o pohoří Krkonoše. Jsou šikovní.

Projekty (7)

Další foto zde.

Je tu také vycházka do DDM na program Den bez úrazů. Nic se nám nestalo a hodně jsme se poučili a hlavně jsme si pohráli.

Den bez úrazu (3)

Další foto zde.

Nejdůležitější den byl čarodějnický. Místo dětí seděli v lavicích magicky černí kouzelníci, čarodějky a další temné bytosti.

Čarodějnice (1)

Kouzelnou školou nás v pracovních listech provázely tři čarodějky: Zora, Zara a Zoja. Učit se čarovat nám pomáhala divoká plastová zvířata a jeden strašidlácky sešívaný jezevčík jménem Miláček. Jakmile jsme se posilnili, vydali jsme se na letošní slet všech mladších kouzelníků do tělocvičny. Čarodějové z „pětky“ pro nás nachystali soutěže a úkoly a zábavu. Hádali jsme hádanky, lovili v písku a mouce, skládali puzzle, stříleli z nových palných zbraní na papírový terč, sázeli na kuličku při „skořápkách“, prošli krkolomnou opičí dráhu ve dvojici a zahráli si koštětový florbálek. Na konec byl tanec… Umíme si užít!

Čarodějnice (16)

Klaudinko! Měj se hezky v Rosicích, posíláme Ti přes web fotografie:

Čarodějnice (66)

Další fotografie zde.

BŘEZEN

Skončily naše zimní sporty a konečně se probouzí jaro. Vyběhli jsme se na něj podívat na školní zahradu, opravdu je tady.

Březen (20)

Tento měsíc je u nás tradiční – recitační. Kamarádi, držme si palce... Budeme recitovat, hodnotit jako porotci i naslouchat jako obecenstvo. Vyšlo to! Není důležité zvítězit, ale PŘEDNÉST přece.

Recitace (2)

Stihli jsme i Vojtíkovu prezentaci o Mimoních. My je známe, jen pro paní učitelku jsou to ale stále tajemní tvorové.

Vojtíkova przentace (1)

Víte, co je dobrý skutek? Už to víme. Je to hezké slovo, pěkné usmívání, milé pohlazení a veselé sluníčko na záložce pro Verunku.

Březen (13)

Další fotografie zde.

ÚNOR

Bruslení

Tak to nebylo o dvojkovém únoru na dvojky, ale na jedničky s hvězdičkou!!!

Po prvním společném bruslení chci všechny naše děti moc pochválit. Prokázaly velkou samostatnost, odhodlanost a snahu. Nezalekly se dlouhé cesty tam i zpět se zátěží ani počasí, které nám nepřálo. Všechny znova překonaly o kousek sami sebe.
Rodiče, děkuji vám za pořízení brusliček a za důvěru.

bruslení (1)

Další foto zde.

A veselý závěr nejkratšího měsíce v roce můžeme vidět na vlastní oči... přes škrabošky pokémonů, zvířátek, robotů, princezen, strašidýlek, víl, fotbalisty, policisty, kovboje a dinosaurka.

Masopust (11)

Další foto zde.

LEDEN

Jsme spolu ve třídě už pátý měsíc. My už toho umíme! Někteří víc a něktří trošku míň. Ale to doženeme.

Filda přinesl do školy část svého projektu o České republice. Vyprávěl o hranicích země, pohořích, řekách i územním rozdělení a státních symbolech. Naslouchali jsme bedlivě.

Dále vás zdravíme z tělocviku, ten máme všichni opravdu nejraději. Taky o přestávce nemáme dlouhou chvíli. Stavíme, kreslíme a povídáme si.

Posledního ledna byl fajn den. Nejdříve jsme šli do kina na Lichožrouty a po příchodu a začerstva jsme si je nakreslili. Nic těžkého, jsou jako ponožky.

Pak to nastalo. Někteří jsme se nemohli dočkat. Před tím, než jsme obdrželi první vysvědčení jsme dostali spoustu dárků a vyslechli si maličký klavírní koncert. Paní učitelka nás pochválila, protože jsme všichni dostali samé jednčky. Víte, kolik je to jedniček dohromady? Kluci spočítali, že je jich 228. A proč ta fronta? Vysvědčení dostala i paní učitelka!

PROSINEC

Končil listopad a začal prosinec a všichni si lámali hlavu, z čeho se to budeme učit, vždyť v Živé abecedě už další strany nejsou… Paní učitelka už chtěla napsat Machovi a Šebestové, aby nám půjčili kouzelné sluchátko, ale vtom přišla paní královna Abeceda z Písmenkového království a konečně nám přinesla Slabikář!

Nebylo to ovšem zadarmo, museli jsme prokázat, že si jej zasloužíme. Ptala se na hlásky, říkanky, číslice a nakonec jsme i zpívali. Líbili jsme se jí, tak nebylo pochyb, že nás přijala do Krajiny čtenářů.

Slabikářka (19)

Poslední měsíc v roce běží hodně rychle, ale stihli jsme ještě i Mikuláše,

Mikuláš (4)

koncert v kostele

Vánoční koncert (1)

a vánoční zpívání na schodech.

Vánoční zpívání  (10)

Ježíšek ve škole chodí dřív, donesl samé potřebné věci a knížku o dráčkovi. Ta jistě bude…

Veselé Vánoce a šťastný celý rok 2017.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

LISTOPAD

Máme trochu kašel a rýmu a tak se snažíme hodně pít a jíst vitamíny. Nejvíc ale na nemoc platí dobrá nálada. Proto jsme si na Martina udělali ve třídě kouzelný den. Pohádkové postavy spolu závodily, tančily, počítaly, četly, kreslily a povídaly si.

Martinské kouzlení (1)

Martinův perníkový koník s podkovou, které jsme si vyrobily, nám chutnal.

Martinské kouzlení (28)

Výtvarná dílna se slovenskými ilustrátory na zámku. Foto zde.

Další foto zde.

Společný táborák - foto zde.

Písmeno M - foto zde.

Návštěva sběrného dvora - foto zde.

ŘÍJEN

Neuzrály jenom hrozny, ale i ostatní plody plného podzimu. Pěkně jsme si je vystavili i ve třídě, kde je hlídali strašáčci. Nejen oni, je tu všude kolem spoustu krásně barevných listových skřítků, jestli nevěříte, podívejte se.

říjen (2)

Pod listy se schovávali i zkřehlí pavoučci a jeden nám dovolil, abychom jej vyfotografovali.

říjen (24)

Další toto zde.

ZÁŘÍ

Ahoj, tady 1.A z Pavlovské, podívejte se, jak jsme si užili první den ve škole!

Fotografie zde.

ADAPŤÁČEK

Milí rodiče,

Tak jsme se dnes skamarádili! Je nás dvacet osm, holčiček šestnáct a chlapečků dvanáct, zkrátka plná třída.

Nejdříve jsme si v tělocvičně zahráli v kruhu na jména, ale taky na draky s ocásky. Po svačince jsme vyrazili na procházku. Protože už nepršelo, mohli jsme na školním hřišti pokračovat ve štafetových hrách, to byla legrace. Nejtěžší bylo závodit s míčem, spolupracovat v týmu se teprve naučíme.

Ve třídě jsem si pak zazpívali, zopakovali jména a nakreslili do dubových listů, co děláme rádi, co nám chutná, čím se bavíme, co jsme zkrátka zač. Svoji práci jsme i prezentovali.

A jak nám nakonec chutnal i dnešní oběd!

Fotografie zde.

Dobrý den, haló, tady prvňáci!

Sluníčko svítí, je letos krásné babí léto. Cítili jsme ho na průzkumu Svatého kopečku, na výukovém programu ve sběrném dvoře i při táboráku na školní zahradě.

Září je pryč a moc hezky jsme si je užili.

Na Kopečku (1)

Další fotografie zde.