/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

V pondělí 7. prosince přinesl dětem nadílku školní Mikuláš.

Mikuláš (12)

Fotografie zde.

Zveme všechny děti i jejich rodiče ve čtvrtek 10. prosince v 18:00 hodin na Náměstí.

Česko zpívá koledy - texty.doc 39,50 kB

V pátek 27. listopadu k nám přijelo mobilní planetárium. Pozvali jsme ho v rámci celoročního programu "Putování vesmírem".

Mobilní panetárium (2)

Fotografie zde.

Ve středu 11. listopadu k nám zavítala skupina historického šermu Pernštejni. Zavedla nás zpět v čase do období, kdy na českém trůnu vládli Lucemburkové. Poutavou a vtipnou formou nám přiblížili dobu, plnou rytířských soubojů a bitev.

Pernštejni (15)

Šermíři seznámili děti v krátkých divadelních vstupech také s Janem Lucemburským, Karlem IV. nebo Zikmundem Lucemburským. Nakonec dostaly děti prostor pro své dotazy. Velmi také ocenili, zejména chlapci, možnost si na zbraně této doby i sáhnout. Všem se představení líbilo.

Fotografie najdete zde.

V úterý 27. října se konal v tělocvičně na Valtické druhý ročník pěvecké přehlídky ZPÍVÁ CELÁ ŠKOLA.

Letos opět vystoupili odvážní jednotlivci

Zpívá celá škola (31)

i skupinky nebojácných zpěváků. Letos nás zaujal výběr písní. Také jejich prezentace byla na velmi vysoké úrovni.

Zpívá celá škola (18)

Někteří zpěváci zvládli svá pěvecká vystoupení doplnit i tancem.

Zpívá celá škola (36)

Úterní hudebně taneční dopoledne jsme si báječně užili a už teď se těšíme na další ročník.

Fotografie zde.

Týden od 12. do 16. října jsme pilně sbírali starý papír a kaštany. I přes deštivé počasí jsme naplnili 3 kontejnery papíru. Podle naší váhy 11 792 kg. Pilné byly děti i při sběru kaštanů. Celkem jich do pytlů naplnily 910,5 kg. Maminka paní Radka Federselová upekla pro nejlepšího sběrače a nejlepší třídu krásné dorty. Moc děkujeme. Děkujeme také všem, kteří do sběru, i třeba málo, přispěli.Už teď můžeme začít sbírat na jaro.

5.C
Dort pro vítěznou třídu
Dort pro nejlepšího sběrače (2)
Dort pro nejlepšího sběrače (1)

Ve středu 16. září se konaly na ZŠ Hraničářů atletické závody. Naši atleti nám rozhodně neudělali ostudu.

Atletika (1)

Tentokrát se závodilo bez prvňáčků. Celkem jsme získali 5 medailí.

Atletika (36)

Pro zlatou medaili si doběhl v běhu na padesát metrů Šimon Pláteník.

Atletika (31)

Stříbrnou medaili získali Daniel Páviš v hodu kriketovým míčkem a Šimon Brenkus v běhu na 50 metrů.

Atletika (32)
Atletika (30)

Bronzové medaile vybojovali Tomáš Kučera ve skoku dalekém a Kristýna Růžičková v hodu.

Atletika (35)
Atletika (33)

Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceněným blahopřejeme.

Další fotografie zde.

Ve středu 23. září navštívil naši školu režisér Cyril Podolský, který se podílel jako animátor na seriálech Králíci z Klobouku, Pat a Mat a Tluchořovi. Poslední prací je seriál večerníčků Krysáci, ne kterém pracoval jako autor, scénárista, režisér a animátor.

Návštěva režiséra Podolského (20)

Další fotografie najdete zde.