/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Amazonky navázaly i letos na svůj skvělý loňský úspěch, kdy skončily v Praze v celostátním kole na 2. místě. Zatím bez jediné porážky s vysokými výhrami prochází oběma odehranými koly. Okresní kolo se letos konalo 8. prosince ve sportovní hale v Mikulově.

Okresní kolo TBC (3)

Po výhrách 18:0 s Moravským Žižkovem, 8:0 se Šitbořicemi a 8:0 s Březím, pokračovalo vítězné tažení Amazonek i v krajském kole, které proběhlo 19. ledna v Brně.

Zde pod vedením trenéra Rostislava Souchopa porazily ZŠ Dambořice 9:0, ZŠ Kamínky Brno 11:1, Holky z Vyhlídky z Vyškova 9:0, Frajerky ze ZŠ Kobylnice 8:1 a Tasany ze ZŠ Tasovice 6:0. Nejvíce branek nastřílely Anička Zelinková (20) a Anička Brucháčková (19), po jednom gólu pak trefily brány soupeřek také Karin Konešová, Stella Surovcová, Kristýna Růžičková a Mirka Příborská. Z krajského kola si přivezly holky pohár za 1. místo a chuť do dalších zápasů.

1. místo kraj

Ty je čekají 17. března na TOP8 Východ v Olomouci, kde se střetnou s vítězkami dalších sedmi krajů ČR. Děkujeme děvčatům za skvělou reprezentaci školy i města Mikulova a držíme palce do dalších bojů. Poděkování patří také paní Růžičkové, která se stejně jako v loňském roce ujala obětavě postu zdravotníka týmu a panu ing. Závodnému, který pomohl se zajištěním dopravy děvčat na krajskou eliminaci. Další informace naleznete na www.mladeznickyflorbal.cz.

Co píší o našem působení v kraji redaktoři Think Blue Cupu najdete zde.

1. místo kraj

Sestava Amazonek viz foto horní řada zleva: Anna Brucháčková, Miroslava Příborská, Karin Konešová, spodní řada zleva: Kristýna Růžičková, Aneta Šopíková, Stella Surovcová, jásající Anna Zelinková a zatím téměř nepřekonatelná brankářka Stanislava Zelinková

Další fotografie zde.

Opět je v provozu kluziště u ZŠ Hraničářů. Tak toho využíváme a pěkně si to tam užíváme. Jako první otestovali kvalitu ledu hned v úterý 5. ledna naši páťáci.

Bruslení páťáci (6)

Někteří se proháněli jak zkušení bruslaři,

Bruslení páťáci (1)

někteří jezdili raději opatrně.

Bruslení páťáci (3)

Všichni si to i přes pořádnou zimu užívali.

Bruslení páťáci (10)

Další fotografie zde.

Ve středu 6. ledna vyrazili i čtvrťáci.

4.A bruslení (1)

Taky jim to pěkně jezdilo.

4.A bruslení (13)

Další fotografie zde.

Informace k bruslení na ZŠ Hraničářů.

V pondělí 7. prosince přinesl dětem nadílku školní Mikuláš.

Mikuláš (12)

Fotografie zde.

Zveme všechny děti i jejich rodiče ve čtvrtek 10. prosince v 18:00 hodin na Náměstí.

Česko zpívá koledy - texty.doc 39,50 kB

V pátek 27. listopadu k nám přijelo mobilní planetárium. Pozvali jsme ho v rámci celoročního programu "Putování vesmírem".

Mobilní panetárium (2)

Fotografie zde.

Ve středu 11. listopadu k nám zavítala skupina historického šermu Pernštejni. Zavedla nás zpět v čase do období, kdy na českém trůnu vládli Lucemburkové. Poutavou a vtipnou formou nám přiblížili dobu, plnou rytířských soubojů a bitev.

Pernštejni (15)

Šermíři seznámili děti v krátkých divadelních vstupech také s Janem Lucemburským, Karlem IV. nebo Zikmundem Lucemburským. Nakonec dostaly děti prostor pro své dotazy. Velmi také ocenili, zejména chlapci, možnost si na zbraně této doby i sáhnout. Všem se představení líbilo.

Fotografie najdete zde.